1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety

tusz lawowany, sepia na podrysowaniu ołówkiem, papier, 36 x 23 cm;
l. d.: okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ; pieczęć powtórzona na odwrocie.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Antoniego Górskiego, 1918

olej, tektura,
72 x 102 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski; l. g. datowany: 1918

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret generała Bijaka, ok. 1890

olej, płótno,
44,5 x 30,5 cm;
sygn. z prawej strony po środku: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Diana. Portret Marii Sozańskiej,

żony malarza Michała
olej, tektura, 55 x 65 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski / 1916

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

KOBIETA Z KOSZEM

Olej, płótno;
90 x 72 cm
Sygnowany l.d. wzdłuż krawędzi: JMalczewski
Stan zachowania: obraz po konserwacji
Obraz posiada potwierdzenie autentyczności wystawione przez Adama Konopackiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA ANTYCZNA

akwarela/papier,
29 x 46,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany d. śr.: `J Malczewski`
ODWROCIE: pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WSPOMNIENIE DZIECIŃSTWA - ROK 1863 NA WSI`

olej/deska,
29 x 42 cm
ODWROCIE: autorski opis obrazu i dedykacja: `Panu dr. Szczudrowi (?)` oraz papierowa naklejka: `ROMAN DROBNER. KRAKÓW`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET, 1911 R.

olej/tektura,
91,5 x 73 cm
sygnowany i datowany l. d.: `J. Malczewski 1911.`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

JUSTYNA, 1889 R.

ołówek/papier,
25 x 33,5 cm
sygnowany i datowany d. śr.: `JM 89 | Justyna`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Rafał i Julia - Portret dzieci artysty

olej, tektura,
32 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: J Malczewski
Na odwrocie stempel ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ z numerem 98.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Olej, tektura,
31,5 x 39,5 cm,
sygn. l.d.: Jacek Malczewski (ręką Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modlący się młodzieniec

olej, płótno,
86 x 70,5 cm
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modelka (Kobieta na tle morza), ok. 1920

olej, tektura,
78 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: J. Malczewski
Na odwrocie napis: "M. N. K./ N. D. 2695" oraz nalepki: z TPSP w Krakowie z "Wystawy Jacka Malczewskiego" z 1939 roku, z numerem 193. 1703, tytułem "Modelka" oraz techniką, z TPSP w Krakowie z nazwiskiem autora, tytułem, techniką, wymiarami, nalepka z tytułem Modelka i "nr Inwentarza 766", nalepka z nazwiskiem autora, tytułem pracy i numerem depozytu N.D. 2699, fragment nalepki z nieczytelnym odręcznym napisem oraz nalepka z Zakładu Galanteryjno - Introligatorskiego Roberta Jahody z Krakowa, ul. Gołębiej 4;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Modelki artysty

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 22,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
napis na dole: "J Malczewski" oraz okrągły stempel ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ.
Na odwrocie nalepka z nieokreślonej galerii krakowskiej z 1934 r., z nazwiskiem artysty i tytułem obrazu.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Procesja panien

piórko, tusz lawowany, papier,
20 x 28,2 cm;
napis na dole: J. Malczewski
Na odwrocie okrągły stempel ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ.
Wczesna praca Jacka Malczewskiego z ok. 1870 roku wykazuje echa twórczości prerafaelitów.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do obrazu Powrót w rodzinne strony, 1926

Tusz, papier;
wym.: 35,6 x 27,8 cm;
sygn. i dat. tuszem w obrębie kompozycji: J. Malczewski 20 luty 1926; szkic do obrazu znajdującego się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zatruta studnia - Chimera, 1904

olej, sklejka,
32 x 24 cm;
sygn. p. g.: Jacek Malczewski/ 1904;
Szkic do obrazu "Zatruta studnia - Chimera", z 1905 roku z Muzeum Okręgowego w Radomiu.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ogrodniczka - Już łan zżęty

olej, sklejka,
67 x 57 cm
sygn. p. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1915

olej, płyta,
46 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Jacek Malczewski / Wiedeń Czerwiec 1915.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA ALEGORYCZNA, 1910 R.

olej/płótno,
124 x 75 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J Malczewski 1910`

liczba obiektów: 1290