1 zł
2 600 000 zł

OPAŁKA Roman (1931 Abbeville - 2011 Rzym)

Martwa natura, lata 50. XX w.

węgiel, papier; 80 x 67 cm
sygnowany p.d.: "R. OPALKA"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Cykl 'Lenino'

tusz/papier, 28 x 20 cm, oprawiony, na odwrociu pieczęcie: 'Fundacja OPALKA'

- Fundacja Opałka, 2012
- ‚50/50/50’, wydanie jubileuszowe BWA w Kilecach, 2015, str. 86

*opłata droit de suite

Cykl 'Lenino'

- Fundacja Opałka, 2012

*opłata droit de suite

Ilustracja do Gilgamesza, 1966 r.

gwasz/papier, 29 x 21 cm
sygnowany i datowany p.d.: '[sygnatura] 1966'

- Katalog wczesnych prac, Roman Opałka, Warszawa 1998, s. 87, poz. 298 (il.)

Szkic ilustracji, 1957 r.

tusz/papier, 29 x 20 cm
sygnowany i opisany: '[sygnatury] 9,2 | 3,2'

- Katalog wczesnych prac, Roman Opałka, Warszawa 1998, praca reprodukowana s.73, poz. 255 (il.)

tusz/papier, 28 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '[nieczytelnie] 1966'
na odwrociu pieczęcie: 'EX LIBRIS | Ewa et Marek Pietkiewicz', 'FUNDACJA OPALKA'

LITERARTURA:
- Katalog wczesnych prac, Roman Opałka, Warszawa 1998, praca reprodukowana s. 87, poz. 296 (il.)

Szkic, 1959 r.

tempera/papier, 56,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczęcie: 'FUNDACJA OPALKA'

- Katalog wczesnych prac, Roman Opałka, Warszawa 1998, praca reprodukowana s.117, poz. 408 (il.)

Czerwona grafika

litografia barwna/papier, 41,5 x 57,5 cm (zadruk)

Proletariusze wszystkich krajów

litografia/papier, 57,5 x 40,5 cm (zadruk) 80 x 70 cm (arkusz)
opisany u dołu ołówkiem: 'Proletariusze wszystkich krajów Litografia 16/50 odbijał H.Opałka R.Opałka'

- Opałka/Opałka, katalog wystawy "Opałka/Opałka. Prace graficzne Henryka i Romana Opałków", Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku 2013, 6/R (il.)

Żagiel I

linoryt/papier, 69 x 49 cm (zadruk) 81 x 60,5 cm (arkusz)
opisany u dołu ołówkiem: 'Żagiel I Linoryt 19/30 odbijał H Opałka R OPAŁKA'

WIEŻA BABEL, 1968 r.

kwasoryt/papier, 59,5 x 48,3cm (odcisk płyty), 68,3 x 56,3 cm (wymiar arkusza)
sygnowana oł. (nieczytelna) l.d.: Wieża Babel

POTOP, 1968 r.

kwasoryt/papier, 59,2 x 48,2 cm (odcisk płyty), 68,4 x 56,7 cm (wymiar arkusza)
sygnowana oł. (nieczytelna) l.d.: Potop kwasoryt 5/50 , p.d.: Opałka

Żagiel II

linoryt, papier; 82 x 63 cm;
sygn. i opis p. d. ołówkiem: Żagiel II linoryt 22/30 odbijał H Opałka R OPAŁKA

Szkic ilustracji (Brama Brandenburska), 1957 r.

tusz/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)

- Katalog wczesnych prac, Roman Opałka, Warszawa 1998, praca reprodukowana s.62, poz. 209 (il.)

Niewidomy muzyk, projekt plakatu, 1959 r.

tempera/papier fotograficzny, 17 x 12 cm (w świetle passe-partout)

- Katalog wczesnych prac, Roman Opałka, Warszawa 1998, praca reprodukowana s. 49, poz. 162 (il.)

PROJEKT PLAKATU WĘGIERSKIEGO INSTYTUTU KULTURY W WARSZAWIE, ok. 1965

Gwasz, ołówek, papier; 20 x 16,5 cm
Na odwrocie pieczęć Fundacji Opalka

Festiwal wojskowych zespołów estradowych, 1963 r.

offset/papier, 69,5 x 49,5 cm
sygnowany i datowany w druku p.śr: 'OPAŁKA 63'
stan zachowania: bardzo dobry

Żagiel II

linoryt/papier, 69 x 50,8 cm (zadruk)
sygnowany, dotowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Żagiel II Linoryt 17/30 odbijał H. Opałka R. OPAŁKA'

Żagiel I

linoryt/papier, 69 x 48,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Żagiel I Linoryt 21/30 odbijał H. Opałka R. OPAŁKA'

Detal 3 065 461 - 3 083 581 z cyklu 1965/1 - ∞, 1965 r.

akryl/płótno, 196 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'OPALKA 1965/ I - ∞ | DETAIL 3065461 - 3083581'
na odwrociu nalepka z opisem pracy z Galleria Mialno w Mediolanie oraz Artefiera w Bolonii

- Galleria Milano, Mediolan
- COSTANTI del classico nell'arte del XXe XXI secolo, Fondazione Puclisi Cosentino, Catane, 22.02-29.06.2009
- L’autre moitié de l’Europe, Musée du Jeu de Paume, Paryż 8.02-21.06.2000
- Artefiera, Bolonia, 26-30.01.1995

- COSTANTI del classico nell'arte del XXe XXI secolo, katalog wystawy, Fondazione Puclisi Cosentino, Catania 2009, s.286 (il)

liczba obiektów: 380