1 zł
2 600 000 zł

LILLE Ludwik (1897-1957)

10 RYSUNKÓW

1) POSTACIE, węgiel, czarna kredka/papier, 14,7 x 22,1 cm; 2) NA PLAŻY, kredka/papier, 12,9 x 20,7 cm; 3) 3) MARTWA NATURA, ołówek/papier, 14,9 x 19,9 cm, sygnowany p. g.: `Lille`; 4) KAPIĄCE SIĘ czarna kredka/papier, 12,9 x 19,9 cm; 5) TRZY KOBIETY NA PLAŻY, czarna kredka/papier, 13,1 x 21,1 cm; 6) EXODUS, kredka/papier, 14,7 x 22,1 cm; 7) OPŁAKIWANIE, kredka/papier, 16,1 x 13,6 cm; 8) POSTACIE NA PLAŻY I, kredka/papier, 12,8 x 20,9 cm; 9) POSTACIE NA PLAŻY II, czarna kredka/papier, 12,9 x 20,1 cm; 10) POSTACIE NA PLAŻY III, kredka/papier, 12,9 x 20,8 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

LILLE Ludwik (1897-1957)

MARTWA NATURA Z CZAJNIKIEM I MANDARYNKAMI

akwarela/papier,
18 x 33 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. g.: `L. Lille`

LILLE Ludwik (1897-1957)

KOGUT

terakota,
wys.: 15 cm, wymiary podstawy - szer.: 13 cm, dł.: 12 cm
sygnowany na spodzie: `L. Lille`

LILLE Ludwik (1897-1957)

UCZTA WESELNA

olej/płótno,
22,5 x 30,5 cm (w świetle passe - partout)

LILLE Ludwik (1897-1957)

Trzewiki, buty i pantofle, ok. 1935

ołówek, papier;
wym.: 9,5 x 16,5 cm;
niesygn.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Głowy byków, przed 1939

ołówek, papier;
wym.: 20 x 27 cm;
sygn. p.g.: Lille.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Martwa natura kuchenna, przed 1939

ołówek, papier;
wym.: 21 x 15 cm;
na odwrocie podpis oł. Lille.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Postacie

ołówek, papier, wym.: 22,3 x 31,4 cm, n/s.
Na odwrocie znaki proweniencyjne.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pochód

czarna kredka, papier, 47 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: L. Lille 949

LILLE Ludwik (1897-1957)

ŻÓŁTE KWIATY W DONICY

Olej, papier naklejony na sklejkę; 46,3 x 33,2 cm
Sygnowany szarym olejem p.d.: LL (...)

LILLE Ludwik (1897-1957)

KĄPIĄCY SIĘ I [duży]

Olej, płótno; 46 x 61,2 cm
Nie sygnowany

LILLE Ludwik (1897-1957)

KĄPIĄCY SIĘ II [mały]

Olej, płótno; 32,8 x 45,8 cm
Nie sygnowany

LILLE Ludwik (1897-1957)

"12 AKWAFORT" ("DOUZE GRAVURES"), 1958

akwaforty, 33 x 43 cm + k.4 (tekst), w tece i tekturowym futerale, sygnowane p.d. "L.Lille" (facsimile podpisu artysty) i l.d. "20/45"

LILLE Ludwik (1897-1957)

Scena we wnętrzu

olej, płótno, 27 x 35
sygn. l. d.: L. Lille ; na odwrociu szkic olejny portretu kobiecego.

LILLE Ludwik (1897-1957)

12 grafik Ludwika Lille,

Paryż, 1958
akwaforty, 33 x 43 cm (rozmiar planszy) + k.4 (tekst); opr. ppł. złoc. w tekt. futerale
sygnowane p.d.: "L. Lille" (faksysmile) oraz l.d.: "20/45"
Album 12 plansz graficznych wydany w 45 egzemplarzach, rok po śmierci artysty, staraniem grupy jego przyjaciół w Paryżu.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Przy stole

olej, płótno
65 x 81 cm

liczba obiektów: 76