1 zł
2 600 000 zł

PINKAS Ignacy (1888 Jasło - 1935 Kraków)

Kościół Mariacki w Krakowie, 1917

Olej, tektura;
wym.: 26,5 x 22 cm; p.d. dedykacja: WP. Podgórczykowi/na pamiątkę/I. Pinkas/917.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Fragment Kościoła Najświętszej Marii Panny w Krakowie, 1927

olej, tektura, 49,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Ignacy Pinkas
na odwrocie napis autorski: Ignacy Pinkas. Fragment Kościoła N.M.P. / Kraków 1927

Widok z gmachu Feniksa na Rynek.

Autolitografia. B. r. (1935). Wym.: 39 × 25 cm (w ramie za szkłem: 51 × 36 cm). Grafika sygn. piórem: "Ignacy Pinkas". Grafika pochodzi z teki: "Kraków w dziesięciu autolitografiach Ignacego Pinkasa"
Ślady niew. zawilg. Stan dobry.

Fragment Sukiennic

olej, tektura,
27 x 19 cm,
sygn. p.g.: Ignacy Pinkas

PEJZAŻ WIOSENNY, przed 1919

olej, tektura,
50.5 x 39
sygn. p.d.: Pinkas (sygn. wydrapana w mokrej farbie)
Na odwr. poniechany szkic czarna farbą; napis kredką i ołówkiem w l.g. rogu: Ignacy Pinkas | "pejzaż" ol. | cena 800.- K.
Ponadto - fragmentarycznie zachowana - nalepka TPSP w Krakowie z czytelną częścią tekstu (druk, atrament): TOWARZ [...] | Autor Ignacy [P]ink[as] | Dzieło p.t. "Pejzaż" | Rodzaj ol. cena 1010000 [..]

ZE WSI, przed 1919

olej na płycie pilśniowej,
24,7 x 36,3 cm,
sygnowany p.d. "I. Pinkas", na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z wystawy zbiorowej, luty 1919.

Ratusz i rynek staromiejski w Pradze, 1925

olej, tektura,
50 x 40,5 cm
sygn. l.d.: I. Pinkas Praha 1925
Na odwrocie drukowana naklejka wypełniona atramentem: Ignacy Pinkas / Stare miasto / olej / 600 zł / data nadesłania: 25. III. 1926, oraz atramentem: Ignacy Pinkas, ołówkiem: stare miasto / ratusz.

Praga. Ħertovka na Malej Stranie, 1925

olej, tektura,
50 x 40 cm
sygn. l.g.: I. Pinkas Praha 1925
Na odwrocie u góry sygnatura ołówkiem: Pinkas Praha 1925

Portret mężczyzny

olej, tektura, 98,5 x 68 cm;
sygn. l. g.: I. Pinkas

Portret mężczyzny

olej, tektura, 98,5 x 68 cm;
sygn. l. g.: I. Pinkas

Gdańsk

olej, tektura, 22 x 27 cm;
na odwrocie napis autorski: mal. I. Pinkas w Gdańsku 1922

Pejzaż XI

olej, tektura, 21,5 x 27 cm;
sygn. l. d.: I. Pinkas
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z opisem obrazu i numerem 0667

Wilno. Ostra Brama, 1929

Autolitografia barwna; wym.: 335 x 278 mm; sygn. oł. l.d.: Ignacy Pinkas. Grafika z teki Wilno w autolitografiach barwnych. Stan zachowania: brak lewego, górnego narożnika planszy, bez szkody dla kompozycji; zażółcenia papieru

Wawel

Olej, tektura, 22 x 27 cm,
sygn. l.d.: I. Pinkas

MOTYW Z RYNKU KRAKOWSKIEGO - KOŚCIÓŁ ŚW. WOJCIECHA I NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY

Olej, tektura;
26 x 21 cm
Sygnowany p. g.: I. Pinkas
Na odwrocie: motyw z rynku krak | (kościół św. Wojciecha i NM Panny) | Ignacy Pinkas Obok napis ołówkiem: L p 111816. Poniżej naklejka uzupełniona piórem: SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO | KRAKÓW, ul.
Ś. JANA L. 3. Telefon 100-02. | Data przyjęcia: 1942 | Autor Ignacy Pinkas | Tytuł Kościół Mariacki | Rodzaj olej | Nr 11816

W saloniku

sygn. p.d.
olej, tektura
20x27

MĘŻCZYZNA Z PLECAKIEM

olej na płótnie, 79 x 89 cm, sygnowany l.g. "I. Pinkas",
na odwrocie (obraz dwustronny): PORTRET KOBIETY

Olej, tektura; 26 x 21 cm
Sygnowany p. g.: I. Pinkas
Na odwrocie: motyw z rynku krak | (kościół św. Wojciecha i NM Panny) | Ignacy Pinkas
Obok napis ołówkiem: L p 111816. Poniżej naklejka uzupełniona piórem: SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO | KRAKÓW, ul. Ś. JANA L. 3. Telefon 100-02. | Data przyjęcia: 1942 | Autor Ignacy Pinkas | Tytuł Kościół Mariacki | Rodzaj olej | Nr 11816

Wawel - Dziedziniec Batorego

litografia, wym.: 43 x 31,5 cm,
sygn. l.d.: Ignacy Pinkas. Na drugiej stronie odbitka próbna: Wieża Ratuszowa

liczba obiektów: 99