1 zł
2 600 000 zł

TARASIN Jan (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Martwa natura z nożyczkami, 1990

serigrafia, papier; ok. 40 x 29,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Tarasin 90 (ołówkiem)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zapis początkowy, 1991 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany l.d.: 'Jan Tarasin 91'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN | "ZAPIS POCZĄTKOWY" | 1991'

Deszcz, 1964 r.

olej/płótno, 90 x 70 cm
sygnowany l.d.: 'Tarasin 64'

Uwięzione przedmioty I, 1991

olej, płótno; 60 x 90 cm
sygnowany l.d. "Jan Tarasin 91", na odwrocie: "JAN TARASIN 91 | UWIĘZIONE | PRZEDMIOTY I"

Niebo, 1991

serigrafia, papier, 39 x 27 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. l.d. E/A

Egzemplarz autorski otrzymany przed ostatnią wystawą Tarasina w CSW Zamek w Warszawie. Praca reprodukowana w katalogu wystawy.

PRZEDMIOTY, 2003

olej, płótno, 89 x 116 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 2003
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 2003/ PRZEDMIOTY

Koń

serigrafia/papier, 39,9 x 29,8 cm
sygnowany p.d. ołówkiem: 'JTarasin'

Zapisy, 1981 r.

tusz/papier, 50,5 x 40 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d. 'Jan Tarasin 1981'
na odwrociu tytułowany i datowany 'Zapisy 1981'

Początek II , 1999 r.

akwarela/papier, 37 x 51,5 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'Jan Tarasin 99 | Początek II'

bez tytułu (brązowy), 2007

akwarela, papier; 49x69 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "Jan Tarasin 07"

Bez tytułu (niebieski), 2000

pastel, papier; 48X67 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "Jan Tarasin 2000"

Niebo , 1978/2002 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 40 x 26 cm (w świetle passe-partout), sygnowany p.d.: 'JTarasin' oraz opisany i datowany l.d.: '1/5 1978/2002' ,

- Pomiędzy. Jana Tarasina fotografie i serigrafie, Muzeum Mazowieckie, Płock 2010
- Jan Tarasin, Galeria Starmach, Kraków 1999
- serigrafia na podstawie niniejszej fotografii publikowana w: Jan Tarasin. Gwasze, rysunki, serigrafie, Biuro Wystaw Artystycznych, Olsztyn 1988

The Sky, 1978/2002

gelatin silver print on photographic paper, 40 x 26 cm (dimensions without frame)
signed lower right: 'JTarasin'
described and dated lower left: '1/5 1978/2002'
LITERATURE:
- 'Pomiedzy. Jana Tarasina fotografie i serigrafie' Mazowieckie Museum, Plock (2010)
- 'Jan Tarasin' Starmach Gallery, Cracow (1999)
- serigraph printing based on the photography published in: 'Jan Tarasin. Gwasze, rysunki, serigrafie' Biuro Wystaw Artystycznych, Olsztyn (1988)

Kompozycja z ostrosłupami, 1990

serigrafia/papier, 38 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygn. I datowany p.d.: "JTarsin/1990"

Przedmioty XIX, 1993

olej, płótno; 65 x 97 cm
sygnowany l. d.: "Jan Tarasin 93", na odwrocie "JAN TARASIN | 1993 »PRZEDMIOTY« XIX"

Dwie sytuacje I, 2003

olej, płótno; 116 x 89 cm
sygnowany p. d.: "Jan Tarasin 03", na odwrocie: "JAN TARSIN 2003 | DWIE SYTUACJE I"

OPADANIE, 1993

akwarela, tusz, papier
70,2 x 51 cm
sygn. ołówkiem l.d.: Jan Tarasin 93
na odwrocie oł. p.d.: "Opadanie” | Jan Tarasin 93

DZIEŃ I NOC, 2008

olej, płótno
100 x 73 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin
na odwrocie na płótnie sygnatura: JAN TARASIN 08 | "DZIEŃ I NOC"

liczba obiektów: 751