1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Marii Balowej, 1916

olej na desce; 42 x 27,5 cm;
sygn. p.g.: Jacek Malczewski oraz datowana (1916) dedykacja artysty.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret syna

olej, tektura, 67 x 85 cm;
sygn. u góry z prawej: `921 J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W kręgu muz - Portret dr. Kazimierza Czyszczana

olej, sklejka, 120 x 152 cm; sygn. l.d.: J Malczewski / 1921
Na odwrocie napis: Portret / dr. Kazimierza / Czyszczana / r. 1921

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Gąsecki odpoczywający na tle pejzażu

ołówek, papier, 28,5 x 38,5 cm
napis autorski u dołu: "Charzewice / 12/Sierpnia / 1912 JMalczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret córki artysty

z alegorycznymi postaciami
olej, płótno, 98 x 143 cm;
sygn. l.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic kompozycji obrazu z aniołem i siedzącą postacią

tusz lawowany, papier żeberkowy,
39,5 x 54 cm (w świetle oprawy)
Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ
oraz nr 295.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Finale, z tryptyku Kobieta, 1918

Olej, dykta, 100 x69
Sygn l.g.: J Malczewski / 1918

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z górami (na odwrociu szkice koni)

sygnowany p.g.
akwarela, ołówek, papier
23.5x14.9

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż z krowami (na odwrociu szkic)

sygnowany p.d.
akwarela, papier
23.2x14.9

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret podwójny - kobieta i mężczyzna za stołem

olej, deska,
25 x 49 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski
Na odwrocie okrągła pieczęć z herbem Tarnawa i napisem w otoku: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ; powyżej nr 120.
Obraz ze zbiorów Art-B

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dzieciństwo Malarza, ok. 1919

olej, płótno,
124 x 73.5 cm
sygnowany p.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET W HABICIE TERCJARSKIM

olej, tektura, 46 x 55 cm
sygn. p.d.: J / krzyż / M 1909

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PRZEPOWIEDNIA EZECHIELA

olej, tektura, 70 x 101 cm;
sygn. p.d.: J. Malczewski / 1917
Na odwrocie nalepki z wystaw: Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu 1968.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret

olej, tektura, 20,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g.: J. Malczewski oraz p.g.: 1925;
Na odwrocie autorska dedykacja: J. Wielmożnemu Panu / Bieńkowskiemu / na pamiątkę - jego wizyty / w Lusławicach 1925 / Czerwiec / Jacek / Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chłopiec siedzący pod jesiennym drzewem

olej/sklejka, 34,5 x 24,5 cm
sygnowany p. d.: "Jmalczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKIC STUDYJNY Z TRZEMA POSTACIAMI

Ołówek, akwarela, papier; 22 x 28,6 cm
Sygnowany p. d.: J Malczewski;
Na odwrocie okrągła pieczęć czarna: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ I 62

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W kościele, ok. 1884

gwasz, akwarela, na rysunku tuszem,
papier, 25 x 15,5 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Muza

olej, płótno, 44 x 72 cm;
sygn. l.g.: J Malczewski / 1919

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Rafała - syna artysty

olej, płótno naklejone na tekturę, 66 x 73 cm;
sygn. p.g.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium dwóch głów i postaci

piórko, tusz, papier, 25 x 20 cm;
l.g.: okrągła pieczęć:
ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ
oraz nr 1007. Na odwrocie szkice postaci

liczba obiektów: 1290