1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret narzeczonej z parasolką

olej, płótno, 140 x 70 cm; sygn. p.d.: J. Malczewski
Portret dziewczyny przywodzi skojarzenia z innym "Portretem narzeczonej" namalowanym w 1887 r. przedstawiającym Marię Gralewską w balowej sukni, znajdującym się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do obrazu "Rusałki", 1893

olej, płótno, 23 x 34,5 cm; sygn. p.d.: J.Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż wiosenny

ołówek, kredki, papier, 22,5 x 34,5 cm;
sygn. p.g. - 1875 / IV / JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

KONIE PRZED CHATĄ (SCENA Z POWSTANIA STYCZNIOWEGO ?), ok.1922 r.

Olej, tektura 70 x 100 cm, w świetle ramy
Sygn. po prawej u dołu brązowym olejem: J.Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WACHLARZ, 1880 r.

Jedwab, szylkret, promień: 32 cm
Sygnowany piórem na jedwabiu: Jmalczewski 1880 | (...)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Skwer paryski (1896)

nsygnowany dat.p.d. (na odwrociu stempel M.Malczewskiej)
kredka ołówek papier
18.5x22 (w świetle passe-partout)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Matka artysty - szkice do portretu

piórko, tusz, papier, 25,5 x 20 cm; ( w świetle oprawy)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety we wnętrzu,po 1920

olej, tektura,
69.3 x 95.5 cm
sygnowany p.d.:J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Z UKRAINY, około 1883-1890

olej na płótnie, 47 x 78 cm
sygnowany l. d. "J. Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET LUDWIKA STASIAKA, 1908

olej na tekturze, 57 x 48 cm
sygnowany p. g. "J. Malczewski 1908"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DZIEWCZYNKA W CZERWONEJ SUKIENCE

olej na płycie (ze stemplem niemieckiej lub austriackiej firmy), 16 x 12 cm
sygnowany po prawej, pionowo "J. Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PEJZAŻ Z DZIEWCZYNKĄ W SŁOMKOWYM KAPELUSZU

1894 r.
Olej na kartonie naklejonym na tekturę 43 x 44 cm
Sygnowany l.g. - "J. Malczewski 94"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ODPOCZYNEK NA TARASIE

Olej na sklejce 35 x 30 cm
Sygnowany l.d. - "J. Malczewski"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MODLITWA

olej, tektura, 70 x 100 cm;
u dołu z prawej sygnatura: J. Malczewski / ... 1919

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia postaci i jeźdźca - rysunek dwustronny

Piórko, tusz, papier, 28,5 x 20,5 cm;
napis u dołu wtórny: J.Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WALKA CENTAURÓW

rysunek sepią i atramentem niebieskim, 20 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: "J. Malczewski", na odwrocie stempel Krakowskiego Antykwariatu Naukowego i ekspertyza L. Ludwikowskiego z 1970 roku.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

CHIMERA, 1908

olej na tekturze, 40 x 32,5 cm
sygnowany p.g.: "J. Malczewski 1908", na odwrocie ekspertyza K. Buczkowskiego z 1959 r., stwierdzającego, iż obraz "jest oryginalną pracą Jacka Malczewskiego" oraz kartka Agra-Art z aukcji 24.IV.1999r

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Melodia powrotu, 1914

olej, sklejka,
80.5 x 97 cm
sygnowany l.g.: J Malczewski | a 1914

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Sen malarza, ok. 1889

olej, płótno, 70,3 x 140,8
sygn. l. g.: J Malczewski; na rewersie nalepki z wystaw: "Muzeum Narodowe w Poznaniu, Monografia Jacka Malczewskiego, XI.1968 - II.1969, kat. 21"; "J. Malczewski, Sen malarza, data nadesłania 3.VI.1925 / wł. St. Holenderskiego"; "TPSP. Kraków 1939, wystawa J. Malczewskiego / Sen malarza / olej płótno / nr 540"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKIC STUDYJNY Z TRZEMA POSTACIAMI

Ołówek, akwarela, papier 22 x 28,6 cm
Sygn. po prawej u dołu ołókiem: J Malczewski; na odwrocie okrągła pieczęć czarna: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ | 62

liczba obiektów: 1290