1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Pasterz, 1957 r.

olej, tektura, 44 × 55 cm
sygn. i dat. l. g.: Wlastimil Hofman | 1957
na odwrocie nalepka z opisem obrazu

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wędrowiec, 1923 r.

olej/tektura, 71 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wlastimil Hofman | 1923'
na odwrociu pieczątka z numerem '12'

Zdjęcie Chrystusa z Krzyża, 1914 r.

olej/tektura, 67,5 x 99 cm
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofman'

Chrystus i Samarytanka, 1958

olej, sklejka; 43 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1958;
na odwrocie opisany: M.A. "Chrystus i Samarytanka" oraz olejny szkic

DAWNE WSPOMNIENIE. STARZEC I ANIOŁ

olej, sklejka
45,5 x 55,5 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napisy:
- kredką: 1 - 0;
- tuszem: 31200 | [.] szar [?] pł | 310 zł; Krol. Konik. [?].
u dołu dwa stemple:
- zatarty i nieczytelny;
- wypełniony atramentem o treści: SALON ARTYSTÓW MALARZY POLSKICH | [zatarte: KRAKÓW, UL. URZĘDNICZA 43] | Liczba 3172 | Autor Vlastimil Hofman | Treść Dawne wspomnienie | Cena zł. 450 (czterystapięćdziesiąt)

WRÓBELEK, 1922

olej, sklejka
30 x 39,8 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman | 1922

MACIERZYŃSTWO, 1937

olej, płótno naklejone na tekturę
59,5 x 67 cm
sygn. p.d.: Wlastimil | Hofman | 1937

Autoportret, 1921 r.

olej/tektura, 9,5 x 19,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Wlastimil Hofman 1921'

Chłopiec z maską

olej/tektura, 31 x 31 cm (w świetle ramy)

Zestaw portretów, 1917 r.

ołówek/papier, 17,8 x 31 cm (w świetle passe-partout)
zestaw trzech współoprawnych portretów: 1. sygnowany, datowany i opisany: 'v Radostove 1917', 'Ksiądz' oraz monogram: 'VH'; sygnowany, opisany i datowany: 'mepi a. k. v Radostove 1917.' oraz monogram: 'VH'; 3. datowany i opisany: 'don Quichote v Radostove | 1917.'

Dziewczynki z ptaszkami

olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman.

Wędrowcy, 1923

olej, płótno; 147,5 x 127,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1923

Zamyślona

olej tektura, 68 x 97,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1923.

*droit de suite

Jacek Malczewski, [ok.1960]

olej, tektura; 13,4 x 17,4 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman

Autoportret, [ok.1910]

Olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 16,8 x 13,3 cm

Głowa młodego mężczyzny, [ok.1905]

ołówek, papier; 12,5 x 8 cm;

Studia głowy młodego mężczyzny z zamkniętymi oczami en face, z rogami satyra z prawego profilu, [1908]

piórko, tusz, papier: 15 x 9 cm;
sygn. u dołu Vlasta 22/11 1908

Batszeba i król Dawid, 1924 r.

olej, tektura, 25 x 17 cm,
sygn. i dat. l.ś.d.: 1924 / Wlastimil Hofman

Święty Paweł, 1951 r.

olej, sklejka, 49,5 × 60 cm
sygn. i dat. p. g.: 1951/Wlastimil/Hofman
na odwrocie tytuł pracy

liczba obiektów: 1577