PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Figurki w dworku Moniakowskim w Zubrzycy, lata 30.
Akwarela, karton; wym. w świetle pp: 32 x 26,5 cm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d. tytuł. Praca w starym pp. Swoista "Kunstkamera" zgromadzona w XVII-wiecznym dworze sołtysim.
cena wywoławcza: Wykup abonament
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela, papier; 20,5 x 19 cm
Sygnowany p.d.: J Pieniążek
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela, papier; 19 x 32,5 cm
Sygnowany l.d.: J Pieniążek
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwarela, papier; 26,3 x 23 cm
Sygnowany l.d.: J Pieniążek
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Akwaforta, akwatinta; wym.: 135 x 96 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek. tyt. l.d. oraz na pł. p.d.: J. PIENIĄŻEK, l.d.: LWÓW 1928/KAPLICA BOIMÓW.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Wąchock. Opactwo cystersów, 1925
Akwarela, tusz, karton; wym.: 31,3 x 23,9 cm; sygn. p.d.: Wąchock 19/8 25 / Józef Pieniążek. Praca naklejona na stary podkład.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Panorama Sandomierza, ok. 1926
Tusz, papier; wym.: 37,2 x 29 cm; nie sygn.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Podhale illustrated - Podhale en tableaux - Podhale in Bildern. Album barwny; Lwow 1937
-Wyd. "Podhale w obrazach". Folio, s. 28 tekst, 40 kolorowych tablic, teka płócienna wykonana współcześnie na wzór oryginału.
Złocone napisy na licu oprawy.
Stan zach.: b. dobry.
Cz. 1: Stroje i typy górali polskich (17 tabl.);
Cz. 2: Zabytki budownictwa kultury i sztuki kościelnej i ludowej na Podhalu (23 tabl.).
Tekst: F. Gwiżdż, Słowo do Podhalan; T. Szydłowski, Przeszłość artystyczna Podhala; T. Seweryn, Stroje górali polskich; J. Wiktor, Na odkrywczej drodze.
Tekst polski, angielski, francuski i niemiecki.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Kapitularz opactwa w Koprzywnicy, 1925
Tusz lawowany, karton;
wym.: 35,5 x 49,7 cm;
sygn. p.d.: Józef Pieniążek / Koprzywnica 1925. W centrum lapidarium słynny zwornik z heraldycznym orłem, wiązany z osobą Kazimierza Sprawiedliwego.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Panorama Sandomierza z Bramą Opatowską, 1925
Tusz lawowany, karton;
wym.: 49,2 x 31,5 cm;
sygn. p.d.: Józef Pieniążek / Sandomierz 1925. Widok od strony ogrodów SS. Bernardynek, z lewej kościół Św. Ducha.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Sandomierz. Kaplica przy kościele św. Jakuba, 1925
Tusz lawowany, karton;
wym.: 49,2 x 35,5 cm;
sygn. p.d.: Józef Pieniążek / Sandomierz 1925.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Drewniany kościółek w Łukawicy, 1934
akwaforta, papier, 22,3 x 26,7 cm (odcisk płyty),
24 x 28 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. PIENIĄŻEK (na płycie);
napis l. d.: Łukowica 19...4 (? - na płycie)
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
sygn. na płycie p. d. (odbitka późniejsza)
akwaforta, akwatinta
22.3x27 cm
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
"Krzemieniec. Miasto rodzinne Juliusza Słowackiego", Lwów 1927
Teka 21 prac nlb. (różne formaty) w akwaforcie i akwatincie
prace sygn. oł. p.d. J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec
prace sygn., dat. i częściowo opisane na pl.;
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Sandomierz. Panorama miasta, ok. 1925
Tusz lawowany
wym.: 30 x 48 cm; nie sygn.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Sandomierz. Widok z podcieni na Rynek, 1925
Tusz lawowany, ołówek
wym.: 35,5 x 49 cm
sygn. oł. p.d.: JPieniążek/Sandomierz/1925.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Sandomierz. Brama Opatowska, 1925
Tusz lawowany, ołówek
wym.: 35,5 x 25 cm
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek/Sandomierz/25/7.925.
PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)
Sandomierz. Podwórko z zamkiem w tle, 1925
Tusz lawowany, ołówek
wym.: 25 x 30,5 cm
sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek/Sandomierz/29/7 1925.