1 zł
2 600 000 zł

TERLIKOWSKI Włodzimierz (1873 Poraj -1951 Paryż)

Pejzaż, 1933

olej, płótno; 54,5 x 73,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1933 / W de Terlikowski

cena wywoławcza: Wykup abonament

ANEMONY, 1933

olej, płótno
61,5 x 46,5 cm
sygn. p.d.: W. Terlikowski | 1933 (wyżłobiona w mokrej farbie)
na odwrocie, na płótnie napis kredką (?): 17 na krośnie stempel: 12 P oraz napis tuszem: 16422

ZAMEK NAD WODĄ

olej, płótno
33 x 48 cm
sygn. l.d.: Wł Terlikowski (wyżłobiona w świeżej, mokrej farbie)

PEJZAŻ NADMORSKI, 1923

olej, płótno
64,5 x 91,5 cm
sygn. p.d.: 1923 | Terlikowski (‘wydrapana’ w mokrej farbie)
Na odwrocie, na papierze oklejającym krosno napis: 1680

San Giacomo di Rialto, 1936 r.

olej/płótno, 163 x 98 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1936 | W. de Terlikowski'

- spadkobiercy artysty

- Centre Culturel de Troyes, Troyes, maj-czerwiec 1981
- Musée des Peintres de l’École de Murol, Murol, maj 2002

- B. B. Perlman, Wladimir de Terlikowski. His Life and Art, Asheville 1998, s.101
- Musée des Peintres de l’École de Murol, katalog wystawy, maj 2002, s. 24

Mim, 1931 r.

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'W. de Terlikowski 1931'
POCHODZNIE:
- spóścizna po artyście

- Musée des Peintres de l’École de Murol, katalog wystawy, Murol, maj 2002, s. 31

Martwa natura, 1932 r.

olej/tektura, 30 x 41 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W.Terlikowski 32'

- Kolekcja Urszuli i Piotra Hofman, red. U. Hofman, Warszawa 2013, s. 53

PEJZAŻ Z DRZEWAMI, 1930

olej, płótno, 65 x 50 cm
sygn. p.d.: Wd. Terlikowski 1930 (granatową farbą) obok: 36 (czarną farbą)

WENECJA, 1925

olej, płótno, 65 x 92 cm
sygn. p.d.: 25/ Włodz Terlikowski

Plaża w Bretanii

olej, tektura; 17 x 22 cm;
sygnowany na odwrocie: "Plaża w Bretanii" ... / W de Terlikowski

olej, tektura; 23 x 29 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Wł. Terlikowski

Wieża Filipa Pięknego w Awinionie

olej/płótno; 54 x 73 cm
sygn. p.d. 192(1?)/W. Terlikowski

RÓŻE, 1928

olej, płótno
28 x 47 cm
sygn. p.d.: 1928 | Terlikowski

WIOSKA W BRETANII, 1916

olej, płótno
89 x 116 cm
sygn. p.d.: 1916 | Wł Terlikowski
Na odwrocie płótna częściowo czytelne napisy kredką?, tuszem?: 160/N 32; 15.000 f | 160. Ponadto: VILLAGE | Dans | de Landes | Bretonne. U dołu: A. Filipowicz [?]

ANEMONY, 1932

olej, płótno
61 x 46 cm
sygn. wydrapana w mokrej farbie p.d.: W. Terlikowski | 1932

Kwiaty

olej na kartonie, sygn; w lewym dolnym rogu;
19 x 27 cm

Kwiaty, 1924 r.

olej, płótno, 60,5 × 92 cm
sygn. i dat. p. d.: 1924/Terlikowski

Portret Bolesława Biegasa

olej, płótno, 74 × 60,5 cm
niesygnowany

Jeune femme de Fez

akwarela, papier
32 x 25 cm
dat. i sygn. p.d. 1932 W. de Terlikowski

Le massif du Sancy, Auvergne

olej, płótno
118 x 175 cm
sygn. i dat. l.d. W de Terlikowski 1911

liczba obiektów: 490