1 zł
2 600 000 zł

MICHAŁOWSKI Piotr (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)

Napoleoński oficer na siwym koniu

akwarela, ołówek, papier, 27,4 x 23,2
na rewersie naklejka wystawowa TPSP w Krakowie i orzeczenie dr Kazimierza Buczkowskiego z 1946 r., poświadczające oryginalność dzieła i jego pochodzenie z kolekcji Wacława Oborskiego

cena wywoławcza: Wykup abonament

Artylerzysta prowadzący konia, 1832-1835

akwarela, papier,
26.7 x 24 cm
sygnowana ołówkiem l.d.: P.Michałowski

Para koni w zaprzęgu

akwarela, gwasz, papier, 31 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
napis p.d.: P. Michałowski
W załączeniu ekspertyza Janusza Michałowskiego.

Błękitny huzar, (ok. 1836-1850)

olej, płótno;
wym.: 63,5 x 48,5 cm
Na odwrocie płótna przyklejona kartka z napisem piórem: "Wyst. Retrosp. Komitet Krakowski / Dekl. (É) Nr 367 / Piotr Michałowski / Huzar austryjacki pędzący na siwym koniu/ Obraz olejny na płótnie/ Wł. Adam Łempicki, Krzysztoforzyce, p. Kocmyrzów".

Szkic postaci jeźdźca

ołówek/papier, 25 x 21,5 cm (w świetle passe- partout)

Para koni w zaprzęgu

akwarela, gwasz, papier,
31 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
napis p.d.: P. Michałowski

Kirasjerzy - studium

piórko, papier,
22,5 x 32,5 cm

Huzarzy na koniach

oraz szkic głowy oficera
ołówek, akwarela, tusz, papier,
18 x 17 cm (w świetle oprawy).

Mohort, 1852-1855

akwarela na szkicu ołówkowym, papier
49,5 x 35,5 cm

Kirasjerzy - studium

piórko, papier, 22,5 x 32,5 cm

PARA KONI W UPRZĘŻY

Akwarela, ołówek na papierze 14 x 17 cm (w świetle passe-partout)
Nie sygnowany
Na odwrocie opinia prof. Jerzego Sienkiewicza

Czwórka w galopie

tusz, sepia, umbra na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 21 x 37 cm (w świetle oprawy);
por.: H.de Abancourt , [w] Piotr Michałowski Sztuki Piękne, R VII. nr 8-9, s. 289

Stojący gentelman w cylindrze

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 33,4 x 22 cm;

Czwórka w galopie

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
21 x 37 cm; w św. p.-p.
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności dr K. Buczkowskiego

Obraz dwustronny

KOŃ STAJĄCY DĘBA
Akwarela, ołówek na papierze 43,5 x 50 cm (w świetle passe-partout)
Nie sygnowany

Na odwrocie:
STUDIA KONI
Ołówek na papierze 43 x 50 cm (w świetle passe-partout)
Nie sygnowany

Portret na koniu - pułkownik Szwerin

akwarela, gwasz, piórko, papier, 21,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
napis l.d.: malował Piotr Michałowski / portret pułkownika Szwerina / stwierdza H. Piątkowski ; na odwrocie: nalepki wystawowe z 1913 r., 1933 r. jako Portret Płk. Szwerina oraz nalepka z kolekcji H. Piątkowskiego (dat. 1828-30)

Kirasjerzy (Kirasjerzy francuscy), przed 1835

olej, płótno,
55 x 67.5 cm

STOJĄCY GENTELMAN W CYLINDRZE, zapewne z lat 1840-tych

akwarela,
33,4 x 22 cm,
sygnowana u dołu po prawej: "P. Michałowski". Na odwrocie nieczytelny polski napis"Portret..."

Akwarela nieznana, nie występująca w ujawnionym dorobku wielkiego artysty, przywieziona z zagranicy.

Studium

25 x 21,3 cm, w świetle passe - partout, ołówek, papier nie
sygn.

Portret na koniu - pułkownik Szwerin,

napis l.d.: malował Piotr Michałowski/ portret pułkownika Szwerina/ stwierdza H. Piątkowski
na odwrocie: nalepki wystawowe z 1913 r., 1933 r. jako Portret Płk. Szwerina oraz nalepka z kolekcji H. Piątkowskiego (dat. 1828 -30)

liczba obiektów: 191