1 zł
2 600 000 zł

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

SIGN LXX, 1978 r.

akryl/płótno, 84 x 84 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Roman Artymowski | Sign LXX | 1978 | acrylic | 84 x 84 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

LANDSCAPE LII,1976 r.

akwarela, collage/papier na tekturze, 64 x 44,4 cm
sygnowany i datowany oł. p.d.: RArtym 76
na odwrocie, na podklejonym bristolu opisany oł.: ROMAN ARTYMOWSKI | LANDSCAPE LII, 1976 | WATER – COLOUR - COLLAGE 65 X 44 cm

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

olej, płótno; 70 x 51 cm.
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Portret mężczyzny - Autoportret (?), 1945

olej, sklejka; 58,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: "ŻONIE" / R.A. IV. 45.

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja z fakturą VII, 1962

olej, aplikacja, płótno; 89 x 54 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ROMAN ARTYMOWSKI / KOMPOZYCJA Z FAKTURĄ VII / 1962.

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

SIGN LXXII, 1978 r.

akryl/płótno, 84 x 84 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: ROMAN ARTYMOWSKI | SIGN LXXII | 1978 | ACRYLIC | 84 X 84 cm

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pejzaż LXXXXVI, 1985 r.

akryl/płótno, 100 x 82 cm (dł. całk.:)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ROMAN ARTYMOWSKI | PEJZAŻ LXXXXVI, 1985 | AKRYL | 100 x 82'
na odwrociu papierowa nalepka z opisem obrazu

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pejzaż CXLI, 1985 r.

akwarela, kolaż, technika własna/papier, 66 x 46 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'RArtym 85'
na odwrociu oprawy opisany ołówkiem: 'ROMAN ARTYMOWSKI | Pejzaż CXLI, 1985 | akwarela - collage | 66 x 48 cm'

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pejzaż pesymistyczny IV, 1989 r.

akwatinta, papier, 49 x 39 cm (arkusz), sygn. i dat.p.d.: Rartymowski. 1989, opisany l.d.: Pejzaż pesymistyczny IV, akwatinta 5/15

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pejzaż pesymistyczny V, 1989 r.

akwatinta, papier, 49 x 39 cm,
sygn. i dat. p.d.: Rartymowski 1989, opisany l.d.: Pejzaż pesymistyczny V, akwatinta 5/15

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pejzaż LXXXV, 1984 r.

akryl/płótno, 41 x 27,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ROMAN | ARTYMOWSKI | PEJZAŻ LXXXV, | 1984 | AKRYL/PŁ'

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

technika graficzna, papier żeberkowy, cynobrowy;
46,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout).

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kręgi I, 1968

olej, płótno; 87 x 68 cm;
opisany na odwrocie: ROMAN ARTYMOWSKI, 1968 / olej / „KRĘGI”.

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

POŁUDNIE X, 1970 r.

akwarela, collage/papier na tekturze, 40 x 40 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Południe X, 1970 | akw. coll. | 40 x 40 | w kółku nr 157

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja (1963)

sygn. dat. na odwrociu
akwarela, papier
35.5x26.5 cm

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Ptak, 1958 r.

technika mieszana/deska, 11 x 19 cm
opisany na odwrociu: '361 | Roman Artymowski 1958 | Ptak 11X17'

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

inna/papier, 46,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja wertykalna

akwarela/papier, 35 x 26 cm (w świetle passe-partout)

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

akwarela/papier, 21 x 27 cm (w świetle passe-partout)

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja czerwona

akwarela/papier, 15 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Znak, 1964

olej, płótno, 94 × 94 cm
sygnowany na odwrocie: "ROMAN ARTYMOWSKI | ZNAK - 1964 | 94 × 94"

Reprodukowany:
- Słońce nad pustynią. Motywy arabskie w sztuce Romana Artymowskiego (1919 - 1993), red. J. Macyszyn, J. Grabski, Kraków - Warszawa 2004, s. 94, il. 44.

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

KOMPOZYCJA Z FAKTURĄ VII, 1962 r.

olej/aplikacja fakturalna/ płótno, 89 x 54cm (wymiar pracy), 105 x 70 cm (wymiar wraz z oprawą)
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: ROMAN ARTYMOWSKI | KOMPOZYCJA Z FAKTURĄ VII | 1962

- Roman Artymowski, Prace wybrane, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1998
- Roman Artymowski, Prace wybrane, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1998 (opisany jako "Obraz ciemnofioletowy z fakturą VII", nr kat. 387)

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

KOMPOZYCJA, 1959 r.

enkaustyka/sklejka, 23 x 30 cm (wymiar pracy), 34 x 46 cm (wymiar wraz z oprawą autorską)
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 'Roman Artymowski' | enkaustyka | 1959

- Roman Artymowski, Prace wybrane, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1998 (nr.kat.372)

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pejzaż LXXXXV, 1985

olej, płótno, akryl, 100×73 cm
sygnowany na odwrocie "Roman Artymowski Pejzaż LXXXXV, 1985"

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja, 1974

olej/ceramika, wys.: 29 cm, śr.:5 cm
opisany na odwrociu: 'R.A.1974'

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

litografia, szablon/papier, 52 x 38 cm w świetle passe-partout

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

technika własna/papier, 40 x 40 cm (w świetle passe-partout)

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

litografia, szablon/papier, 52x38 cm w św. p-p

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Arabskie kobiety, 1960 r.

akwarela/papier,24 x 18 cm
sygnowany p.d.: 'Art.'
na odwrociu opisany: 'Roman Artymowski | "Arabischen Frauen", 1960, Aquarelle'

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Mastaba, 1960 r.

akwarela/papier,23 x 17,5 cm
sygnowany l.d.: 'Art.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Roman Artymowski | "Mastaba" 1960, Aquarelle'
sygnowany, datowany i opisany na passe-partout: 'Roman Artimowski "Mastaba" 1960'

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

UPAŁ III, 1977

akryl, płótno
81 x 60 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: ROMAN ARTYMOWSKI | UPAŁ III, 1977 | Acryl, 82 x 64 cm
na płótnie pieczątka Galerii Sztuki Współczesnej Nowe Miasto

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja (1974)

sygn. dat. p.d.
akwarela, collage, papier
60.5x43.6 cm

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Podział

drzeworyt wypukły, gauffrage/papier, 21,5 x 21,5 cm
opisany u dołu ołówkiem" `PODZIAŁ (nieczytelne) od. aut. R. Artymowski`

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pejzaż pesymistyczny, 1986 r.

akwatinta, papier,
28 × 22 cm (odcisk płyty)
odbitka 33 z 40
sygn. i dat. u dołu ołówkiem: Pejzaż pesymistyczny akwatinta 33/40 Artymowski 1986

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja czerwona

olej/płótno, 68 x 48 cm

- ze spuścizny rodzinnej artysty
- kolekcja prywatna

Estymacja: 15 000 - 18 000 zł

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Katedra, 1956 r.

olej/płótno, 43 x 54,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: `ARTYMOWSKI 56`
na odwrociu naklejka CBWA Warszawa ("Zachęta) oraz naklejka z opisem obrazu w maszynopisie

Estymacja: 9 000 - 12 000 zł

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja enkaustyczna, 1959 r.

sygnowany i datowany na odwrociu: `Roman Artymowski | enkaustyka | 1959`

- Ze spuścizny rodziny artysty
- Prywatna kolekcja

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Piony, 2003 r.

olej/płótno, 95,5 x 67,5 cm
na odwrociu nalepka inwentarzowa

- Prywatna kolekcja

Estymacja: 15 000 - 25 000 zł

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Światło II, 1972

akwarela, collage, papier, 51 x 53 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Roman Artymowski Światło II 1972 r / collage

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Z cyklu W drodze, lata 70. XX w.

akwarela/papier, 52 x 52 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 4 000 - 6 000

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Światło II (1972)

sygn. dat. na odwrociu
akwarela, gwasz, collage, papier
51x53

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja abstrakcyjna

akwarela/papier, 69 x 42 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 4 500 - 5 800

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja abstrakcyjna, 1967

tusz lawowany, papier,
21 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: R Arty 67

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja, 1984 r.

akwarela/papier, 64 x 44 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Artymowski 1984`

Estymacja: 3 800 - 4 600 zł

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja abstrakcyjna, 1967

tusz lawowany, papier,
sygn. i dat. l.d.: R Arty 67

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Światło II, 1972

akwarela, collage, papier,
51 x 53 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Roman Artymowski Światło II 1972 / collage

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Planeta IV

akwaforta, wym. 19,2 x 13 cm; w św. p.-p., sygn. p.d.

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Planeta IV

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Planeta IV

akwaforta,
wym. 19,2 x 13 cm; w św. p.-p., sygn. p.d.

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja, 1962

tusz, akwarela, papier czerpany,
35 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l.d.: R Arty 1962

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Bez tytułu (1974)

sygn. dat. p.d.
akwarela, collage, papier
60.5x43.6

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja, 1962

35 x 24 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l.d.: R Arty 1962

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

PEJZAŻ LXIII

akwarela, collage/papier,
64 x 44 cm

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Światło II, 1972

akwarela, collage, papier,
51 x 53 cm;

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Światło II, 1972 r.

akwarela/papier, collage/papier,
51 x 53 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Roman Artymowski Światło II 1972 | collage`

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja archeologiczna III, 1964

technika własna, papier,
53 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: Roman Artymowski / Compositon Archeologique III / 1964

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Światło II (1972)

sygn. dat. na odwrociu
51x53.5

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pejzaż CX (1981)

sygn. dat. p.d.
serigrafia (11/20)
41.5x32

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pejzaż z ruinami zamku

sygn. p.d.
olej, płótno/tektura
45x34

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

technika własna, papier,
sygn. i dat. na odwrocie: Roman Artymowski / Compositon Archeologique III / 1964

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

sygn. p.d.
akwarela, collage, papier
15.1x10.4

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Płotki

olej, płótno, 31 x 34 cm
sygn. na blejtramie: R.Artymowski / Płotki
na odwrociu naklejka: ROMAN ARTYMOWSKI / UL. PIWNA 40/42 / 00265 WARSZAWA

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Z cyklu Świątynie, 1962

tusz, akwarela, papier, 38,5 x 31 cm;

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Planeta IV, 1989

akwaforta, papier, 19,2 x 13 cm (odbitka), 30,5 x 21,5 cm (arkusz);
opisane u dołu (ołówkiem): "Planeta IV" akwaforta a/p R Artymowski / 989

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Upał III, 1977 r.

akryl/płótno, 81 x 60 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `ROMAN ARTYMOWSKI / UPAŁ III, 1977 / Acryl, 82 x 64 cm`

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Bez tytułu, lata 40 XX w.

enkaustyka, technika mieszana, pyta pilśniowa,
42,6 x 46,2 cm (wymiar całości); 31,5 x 35 cm (kompozycja);
nie sygn.

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

PEJZAZ Z NEAPOLU, 1956

olej, plótno,
42 x 61 cm
sygnowany wzdluz dolnej krawedzi, na prawo od pionowej osi: R. ARTYM
na odwr., na plótnie napis: ROMAN ARTYMOWSKI, 1956 | PEJZAZ Z NEAPOLU | olej

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

gwasz, papier,
53 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Artymowski (ołówkeim);
na odwrocie napisy autorskie: Roman Artymowski / Composition archeologieque III / 1964

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja abstrakcyjna, 1967

tusz lawowany, papier,
sygn. i dat. l.d.: R Arty 67

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja, 1962

35 x 24 cm (w świetle passe-partout);

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja abstrakcyjna, 1967

tusz lawowany, papier,
sygn. i dat. l.d.: R Arty 67

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Landcsape XL (1976)

sygnowany, datowany na odwrociu
akwarela, collage, papier
65x44

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja, 1962

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pieta I (Replika), 1958

enkaustyka, sklejka,
45 x 63.5 cm
sygn. na odwr. l.g.: ROMAN ARTYMOWSKI 1958 | PIETA I (REPLIKA) | ENKAUSTYKA, p.g. nalepka z napisem druk.: PIETA I, sklejka, enkaustyka, poz. kat. 4, l.g. tuszem: 57 [w kółku], l.d. tuszem: 1. [w ramce]

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

PIONY Ok. 1960 r.

Olej na płótnie
90,5 x 110
Niesygnowany
Wystawiany - Roman Artymowski. W kręgu słońca, Polski Dom Aukcyjny "Sztuka", Hôtel de Saxe, Warszawa 8-30 IX 2003 r., Pałac Larischa, Kraków 8 X-15 XI 2003 r.
Literatura - Roman Artymowski. W kręgu słońca, kat. red. Józef Grabski, Wyd. IRSA, Kraków - Warszawa 2003 r., poz. 21, s. 71 (reprodukcja).

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

BEZ TYTUŁU

Gwasz na kartonie
38 x 48,8 cm
Niesygnowany

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Znaki III, 1960

olej, płótno,70 x 50 cm
sygn. na odwr. na nalepce l.g. , rękopis atram.: ROMAN ARTYMOWSKI | WARSZAWA | "ZNAKI III, | 1960 R. OLEJ, 70 x 50 cm; obok po p. nalepka ZPAP z danymi obrazu

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA

enkaustyka na desce,
31,5 x 35 cm

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Bez tytułu (l.40.XX w.)

niesygnowany
enkaustyka
42.6x46.2

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

PIONY 1960 r.

Olej na płótnie
84 x 60 cm
Nie sygnowany
Wystawiany - Roman Artymowski, W kręgu słońca, Polski Dom Aukcyjny "SZTUKA", Hôtel de Saxe, Warszawa 8-30 IX 2003 r., Pałac Larischa, Kraków 8 X-15 XI 2003 r.
Literatura - Roman Artymowski, W kręgu słońca, kat. wyst., Kraków - Warszawa 2003, poz. kat. 25, s. 75 (reprodukcja).

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pompea 1957/58

enkaustyka, deska, 23 x 30 cm,
sygn.: l.d.: RA
na odwrocie nalepka wystawowa z Muzeum w Nieborowie i Arkadii z 1998 r.

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pejzaż z rzeką, 1958

olej, płótno,
70.5 x 100 cm
sygn. p.d.: R.Art. 58

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Znaki III, 1960

olej, płótno
70 x 50 cm

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

BEZ TYTUŁU Lata 60-te XX w.

Technika mieszana, kolaż na płótnie 62,5 x 60,5 cm
Nie sygnowany

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

ZNAK LXXXXIV, 1985 r.

Akryl na płótnie 93 x 93 cm (przekątne)
Sygnowany na odwrocie - "ROMAN ARTYMOWSKI"
Obraz opisany na odwrocie

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pion III 1960

olej, płótno, 65 x 55 cm; sygn. p. d.: R. Artymowski,
na odwrocie nalepka warszawskiej "Zachęty" z 1962 r.

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Katedra, 1956

olej, płótno,
55 x 70.5 cm
sygnowany l.d.: R Artymowski 1956, napis oł. na odwr. na g. żerdzi krosien: R. ARTYMOWSKI - Katedra - 1956

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Martwa natura z dzbankiem, około 1960

olej, płótno; 56 x 70 cm;

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Upał III 1977

akryl, płótno, 82 x 60,5 cm; sygn. i dat. na odwrocie

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Iracki pejzaż

akwarela, tusz, papier, 48 x 37 cm (w świetle passe-partout)

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Planeta IV, 1989

akwatinta, papier, 19,5 x 13 cm (odbitka płyty); sygn. i dat. p. d.: RArtymo1989

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Martwa natura z rybami, około 1945-1950

olej, płótno; 45 x 55 cm;

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pion III 1960

olej, płótno, 65 x 54 cm; na odwrocie nalepka wystawowa warszawskiej "Zachęty" (Centralne Biuro Wystaw Artystycznych) z 1962 roku

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pejzaż pesymistyczny 1986

akwatinta, papier, 28 x 22 cm; u dołu napis autorski - Pejzaż pesymistyczny akwatinta 24/40 Artymowski 1986

liczba obiektów: 96