1 zł
2 600 000 zł

GOTLIB Henryk (Kraków 1890 - 1966 South Godstone)

Kąpiąca się

olej/tektura, 75 x 50 cm
sygnowany u dołu: ‘H. Gotlib’

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kobiety na tle pejzażu, 1925-27 r.

olej/płótno, 105 x 140 cm
sygnowany p.d.: 'HENRYK GOTLIB'

Portret dziewczyny ("Head and Bust of a Girl"), 1958 r.

gwasz/papier, 34 x 23,5 cm
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa Boundary Gallery w Londynie oraz papierowa nalepka galerii opisana: ''Head and Bust of Young Girl | Cat. No 258 | Authenticated by James B. Gotlib | January 1989'

Portret żony, lata 60. XX w.

olej, płótno; 86,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: GOTLIB;
na odwrocie, na ramie nalepka z Muzeum Narodowego w Warszawie z informacją o wystawie artysty w Galerii Sztuki Współczesnej w dniach: 7 I - 17 II 1980 z numerem katalogowym I.55, oraz dwie nalepki w języku angielskim z datą: 1960-61 i tytułem: Artist's Wife.

Trzy dziewczyny z Lerici, 1963 r.

ołówek, papier, 30 x 24 cm, sygn. p.d.: GOTLIB

Portret żony, lata 60. XX w.

olej, płótno; 86,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: GOTLIB;

Portret kobiety

olej/płótno, 41,5 x 33,5 cm
sygnowany l.g.: 'Gotlib'

Mały marynarz, 1920

olej, płótno; 116 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: HENRYK / GOTLIB 1920.

Dwie dziewczyny, 1925-27 r.

olej/płótno, 105 x 140 cm

- Artystyczne Credo. Nieznane dzieła z prywatnej kolekcji, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, listopad 2016-luty 2017
- Artystyczne Credo. Nieznane dzieła z prywatnej kolekcji, katalog wystawy, red. Maria Stopyra, Rzeszów 2016, s. 20 (il., datowany na lata 1925-1927), s. 40

Mały marynarz, 1920

olej, płótno; 116 x 68 cm;

Portret kobiecy

olej, płótno, 41,5 x 33,5 cm
sygn. l.g.

Krowy

olej/płótno, 47,5 x 67,5 cm
sygnowany l.d.: 'GOTLIB'
na blejtramie papierowa nalepka brytyjskiej firmy ramiarskiej 'JAMES BOURLET & SONS' oraz nalepka z numerem '4033 D'

Leżąca kobieta

olej, płótno; 59,5 x 74 cm

W kawiarni

ołówek/papier, 21,1 x 16,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'H. Gotlib.'
na odwrociu opisany: 'Rysunek H. Gottlieba | ze zbiorów mych | T. Cybulskiej. | 25/.957'

Leżąca kobieta

olej, płótno; 59,5 x 74 cm

Portret mężczyzny

olej/płótno, 81 x 66 cm
sygnowany l.d.: 'GOTLIB'
na odwrociu napis: 'HENRYK GOTLIB'(słabo czytelny)

Portret kobiecy

olej na płótnie,
sygnowany w lewym dolnym rogu;
41,5 x 33,5 cm

Mały marynarz, 1920 r.

olej, płótno, 115 × 68,5 cm
sygn. i dat. p. d.: HENRYK/GOTLIB/1920

Akt

olej, płótno, 72 x 58 cm
niesygn.

Portret mężczyzny

olej/tektura, 49,3 x 35 cm
sygnowany p.d.: `HGOTLIB` i ołówkiem p.g.: `H. Gottlieb`

Na balkonie

olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: Henryk Gotlib

Akt

olej, płótno, 101 × 76 cm
sygn. l. d.: GOTLIB
na odwrocie nalepki z Crane Kalman Gallery z tytułem "Nude" oraz z Galerii Miejskiej Bratford z datą 1961.

Estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Młoda blondynka

Olej, płótno, 77 x 52 cm,
sygn. p.śr.: Gotlib Certyfikat wydany przez Krzysztofa Zagrodzkiego, rzeczoznawcy Francuskich Domów Aukcyjnych dnia 2 stycznia 2010.

Olej, płótno; 79,5 x 64,5 cm
Sygn. l.d. Henryk Gotlib

Akt

olej, płótno; 101 x 76 cm;
sygn. l. d.: Gotlieb
Na odwrocie nalepki z galerii angielskich: Crane Kalman Gallery z tytułem Akt (Nude) oraz z Galerii Miejskiej Bratford z datą 1961 oraz kolekcjonerska.

Akt

Olej, płótno, 70,5 x 50,5 cm,
sygn. l.d.: Gotlib

Portret Barbary Gotlib, 1957 r.

olej/płótno,
47 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d. `Gotlib 57`

PORTRET NA ŻÓŁTYM TLE

olej, płyta,
60 x 45.2
sygnowany p.d.: G

Jeune femme blonde

Olej / płótno
Sygnowany p.d.
77 x 52 cm

National Gallery w Londynie

olej, płótno
77 x 64 cm
sygn. l.d. GOTLIB

Martwa natura z cytrynami

olej, płótno;
25 x 36 cm
sygn. p.d: GOTLIB

Droga w Kornwalii

olej, płótno;
61 x 51 cm;
sygn. p.d: GOTLIB
Na odwrocie dwie nalepki:
Henryk Gotlib/ 6. Fragonal Gardene. LONDON.N.W.3/ "Lane in Cornwall"
BRITISH COUNCIL RESIDENT FOREIGNERS/ Name: Henryk Gotlib, 88. Fellows Rd./ Address: LONDON N.W.3/ Title IN A CORNISH LANE/ Artist: Henryk Gotlib/ Scotland, 1941

Miasto na wzgórzu

olej/płótno dublowane, 50 x 61 cm
sygnowany p. d.: `Henryk Gotlib`

olej/tektura
sygn. p.d.: Henryk Gotlieb, wym.: 58 x 71 cm

Pejzaż z Walii, ok. 1960

olej, płótno, 82 x 68 cm
sygn. p.d.: Gotlib
Kolekcja L. Holzera, Anglia

DWIE DZIEWCZYNY W PEJZAŻU, 1965

olej, płótno
61.7 x 50.5 cm
sygnowany p.d.: GOTLIB

AUTOPORTRET Z OWOCAMI, ok. 1929 [?]

olej na płótnie, 73,5 x 60,5 cm,
sygnowany l.d. "HENRI GOTLIB",
na odwrocie (na krośnie) 1) dwukrotnie pieczątka Składu papieru Róży Aleksandrowicz w Krakowie, oraz (na płótnie)
2) nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z danymi o obrazie i numerem "1263",
3) nalepka Prezydium Rady Narodowej w Krakowie - Miejskiego Konserwatora Zabytków z 9 XII 1966 r.

NA PLAŻY, po 1950

olej, płótno,
56 x 79 cm
sygnowany l.d.: GOTLIB
Na odwrocie poniechany szkic aktu siedzącej kobiety. Na krosnach napis ołówkiem: 191. Grey panel NF 9

AKT LEŻźCEJ KOBIETY, po 1945

olej, płótno,
35.5 x 45 cm
sygnowany p.d.: GOTLIB

olej na płótnie,
73,5 x 60,5 cm,
sygnowany l.d. "HENRI GOTLIB", na odwrocie (na krośnie): 1) dwukrotnie pieczątka Składu papieru Róży Aleksandrowicz w Krakowie, oraz (na płótnie 2) nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z danymi o obrazie i numerem "1263"

Pejzaż ze stadem owiec, ok. 1960

olej, płótno,
47.5 x 60 cm
sygnowany l.d.: GOTLIB

olej na płótnie,
73,5 x 60,5 cm,
sygnowany l.d. "HENRI GOTLIB", na odwrocie (na krośnie):1) dwukrotnie pieczątka

PEJZAŻ Z TRZEMA POSTACIAMI, Lata 20-te XX w.

Olej na płótnie 51 x 62 cm
Sygnowany p.d. - "HENRYK GOTLIB"
Pochodzenie - kolekcja hr. Andrzeja Ciechanowieckiego

L`amour dans la rue 1924 Paris,

Teka wydana w 25 egz. na papierze japońskim, numerowana od 1 - 25 (oferowany egz. nr:14). Zawiera 6 litografii( wym. komp.: 195 x 135 mm) sygn. i nr ołówkiem.
Odbito w atelier E. Desjobert. Lit.: Vollmer, tom II, s. 281.

Portret mężczyzny

olej, płótno, wym.: 57 x 54 cm
sygn. l.śr.: Henryk Gotlib

Portret kobiety

olej, płótno, 76 x 64 cm; sygn. l.d.: słabo czytelnie

Akt, po 1960

olej, płótno,
128.5 x 94.5 cm
sygnowany p.d.: GOTLIB

Portret kobiety na żółtym tle

olej, płyta, 60 x 46 cm; sygn. p.d.: G.

Popiersie kobiety

olej, płótno, 76 x 66 cm; sygn. l.d.

Dwie dziewczyny w pejzażu, 1965

olej, płótno,
61.7 x 50.5 cm
sygnowany p.d.: GOTLIB

BRETOŃSKI MARYNARZ

Olej na płótnie 67 x 57,5 cm
Sygnowany p.d. - "H. Gotlib"

Akt, po 1950

ołówek, papier,
30.7 x 20 cm
sygnowany l.d.: GOTLIB

Leżący akt w niebieskiej koszuli

olej, płótno, 51 x 73
nie sygn.; na rewersie na blejtramie napis odnoszący się do innego obrazu: HENRYK GOTLIB "Portret p. Ż. S." własn.

Leżąca kobieta

olej, płótno
40 x 59,8 cm

liczba obiektów: 54