1 zł
2 600 000 zł

AJDUKIEWICZ Tadeusz (1852 - 1916)

Konny portret ceszarza Franciszka Józefa I

olej, deska, 61 × 50 cm
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz

cena wywoławcza: Wykup abonament

Jeździec z luzakiem, 1911

olej, płótno; 40,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1911.

Konny portret Cesarza Franciszka Józefa I

olej, deska, 60,5 x 50cm
sygn. p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz

Jeździec z luzakiem (1911)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
40.5x61 cm

Jeździec w czerwonym fraku, 1881

olej, płótno, 70 x 89,5 cm
sygn. l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz 1881

Przez pustynię

olej, płótno, 32 × 50 cm
sygn. l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz

Po bitwie, 1914 r.

olej, płótno, 30 x 80 cm
sygn. i dat. p. d.: Ajdukiewicz/1914

Żołnierze na koniach, 1895 r.

olej/deska, 37 x 57,5 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Tadeusz Ajdukiewicz | 'Wien 895'
na odwrociu nieczytelny opis długopisem oraz stemple z numerami

Dziewczyna z koszem, 1875

olej, płótno dublowane; 70 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / Monachium / 1875.

Przez pustynię, ok. 1900 r.

olej, płótno, 80 x 130 cm, sygn. l.d.: Gemalt von Tadeusz Ajdukiewicz / (Zygmunt Ajdukiewicz),
na odwrocie płótna dwa - zatarte i nieczytelne - okrągłe stemple, na ramie nalepki Domów Aukcyjnych Christie’s i Sotheby’s.

Na stepie

olej, płótno; 40,5 x 61 cm;

AMAZONKA NA SIWYM KONIU

olej, płótno
90 x 120 cm
Na krośnie cztery firmowe stemple o treści: Lira, obrazove lišty a ramy | provoz Horni Planá.
Ponadto po dwa stemple - 90 i 120 - odnoszące się do wymiarów krosna.

PORWANIE, 1896

olej, płótno
135 x 218 cm
sygn. p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz | 1896

Portret damy, 1893 r.

olej, płótno, 56 × 42,5 cm,
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz/ april 1893

Przez pustynię

olej, płótno, 32 x 50 cm,
sygn. l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz

Autoreplika obrazu reprodukowana w : Tygodnik Ilustrowany, 1899 nr. 26, s. 508-509

Schadzka wśród drzew

tusz/papier, 11,5 x 7,7 cm (w świetle passe-partout)
napis tuszem p.d. na passe-partout: 'Thaddeus Ajdukiewicz'
na odwrociu nalepka z domu aukcyjnego 'Dom Sztuki - Hôtel des Ventes' w Warszawie

PRZEZ PUSTYNIĘ, ok. 1900

olej, płótno
80 x 130 cm
podpisany l.d.: Gemalt von Tadeusz Ajdukiewicz | (Zygmunt Ajdukiewicz)

Autorstwo tego obrazu Tadeusza Ajdukiewicza potwierdzone zostało przez stryjecznego brata artysty, malarza Zygmunta Ajdukiewicza.

Na odwrocie płótna dwa - zatarte i nieczytelne - okrągłe stemple. Na ramie nalepki Domów Aukcyjnych Christie’s i Sotheby’s.

Portret damy, 1893 r.

olej, płótno, 56 × 42,5 cm

Oficer kawalerii na czele regimentu

olej, płótno, 58,5 x 70,5 cm
sygn. p. d.: T.A.

W stepie

olej, płótno; 40,5 x 61,5 cm;

Scena bałkańska, 1905

olej, płótno; 70 x 170 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1905

W stepie

olej, płótno; 40,5 x 61 cm;
sygn.p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz

GNIADY KOŃ, 1886

olej, deska (wzmocniona dwiema szpongami)
41,5 x 53 cm
sygn. p.d.: T. Ajdukiewicz | 1886

Obraz opisany i reprodukowany w:
- W. Kalicki, Hrabianka na gumce, [w:] "Gazeta Stołeczna" dodatek do "Gazety Wyborczej", 10 czerwca 2011, s. 12, il.

Na stepie

olej, płótno; 40,5 x 61 cm;

Przez pustynię

olej, płótno, 32 x 50 cm,
sygn. l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz;
autoreplika obrazu reprodukowana w : Tygodnik Ilustrowany, 1899 nr 26, s. 508-509

WĘDROWIEC - SCENA ALEGORYCZNA, 1893

tusz, akwarela na tekturze,
36 x 25 cm,
sygnowany i datowany l.d. "Tadeusz Ajdukiewicz 893".

Portret damy w szafirowej sukni, 1892

pastel, dykta, owal, wys. 49 cm,
sygn. i dat. l.śr. : T. Ajdukiewicz / 1892

Scena bałkańska, 1905

olej, płótno; 70 x 170 cm;

Typ wschodni

litografia, papier, 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz 1881

Portret damy (1893)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
56x42.5 cm

Scena bałkańska, 1905

olej, płótno; 70 x 170 cm;

Scena arabska, 1884

olej, deska, 45,5 x 55,5 cm,
sygn. p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz. Kraków - 1884.
Stan zachowania: niewielkie poziome pęknięcie deski w prawym górnym narożniku (ok. 4,5 cm).

PRZEGLĄD VII PUŁKU HUZARÓW PRUSKICH

Olej, płótno, 62,5 x 88 cm,
sygn p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz 1882

Dziewczyna w czapeczce

olej/sklejka, 50 x 45 cm
sygnowany p.d.: 'T. Ajdukiewicz'

JEŹDZIEC NA KONIU, 1881

olej, płótno, 69.5 x 90 cm,
sygn. l.d. Tadeusz Ajdukiewicz 1881

Jeźdźcy w stepie, 1911

olej, płótno; 40 x 61 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz/ 1911

Scena bałkańska, 1905

olej, płótno; 70 x 170 cm;

Portret damy, 1893

olej, płótno, 56 x 42,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / april 1893

Przed polowaniem

sygn. p.d.
olej, płótno
83x151.5 cm

Po bitwie, 1914 r.

olej, płótno, 30 × 80 cm

Estymacja: 19 000 - 21 000 zł

Przy żurawiu

ołówek, akwarela/papier, 27,5 x 20 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: `AT`

Estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Przez pustynię

olej, płótno, 32 × 50 cm
autoreplika obrazu reprodukowana w: Tygodnik Ilustrowany, 1899 nr 26, s. 508-509.

Estymacja: 33 000 - 38 000 zł

Na stepie

olej, płótno, 40,5 × 61,5 cm

Estymacja: 38 000 - 44 000 zł

Portret damy w czerwonej sukni, ok. 1880-1900

olej, płótno; 45,5 x 38,2 cm;
na odwrocie (na 2/3 wysokości) słabo czytelny napis odręczny: Tadeusz Ajdukiewicz

Przed polowaniem

sygn. p.d.,
olej, płótno,
83x151.5 cm

Generał kawalerii na czele regimentu

olej, płótno; 58,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: T.A. (lekko zatarte)
Na odwrocie nalepiony fragment strony z katalogu aukcyjnego z opisem obrazu jako pracy Tadeusza Ajdukiewicza, nieczytelny odręczny napis i data 1870

Jeździec

olej, płótno
36 x 47 cm
sygn. p.d. Tadeusz Ajdukiewicz

Koń, 1890

olej, płótno dublowane,
60 x 74 cm;
sygn. p. d.: T. Ajdukiewicz / 1890

Portret hrabianki z mopsem

olej, płótno dublowane,
80 x 160 cm (w świetle oprawy)
l. g. napis: ADA z prawej herb Roch pod koroną hrabiowską. Herb Roch w odmianie Pierzchła.
Zapewne portret dziewczynki Władysławy Walewskiej (?) lub Władysławy Czosnowskiej

Koń, 1890

olej, płótno dublowane,
60 x 74 cm;

Portret hrabianki z mopsem

olej, płótno dublowane,
l. g. napis: ADA z prawej herb Roch pod koroną hrabiowską. Herb Roch w odmianie Pierzchła. Zapewne portret dziewczynki Władysławy Walewskiej (?) lub Władysławy Czosnowskiej

Portret hrabianki z mopsem

olej, płótno dublowane,

Koń, 1890

olej, płótno dublowane,
60 x 74 cm;

Koń, 1890

olej, płótno dublowane, 60 x 24 cm;

Portret hrabianki z mopsem

olej, płótno dublowane, 80 x 160 cm (w świetle oprawy)
l. g. napis: ADA z prawej herb Roch pod koroną hrabiowską.

Portret hrabianki z mopsem

olej, płótno dublowane,
l. g. napis: ADA z prawej herb Roch pod koroną hrabiowską. Herb Roch w odmianie Pierzchała. Zapewne portret dziewczynki Władysławy Walewskiej (?) lub Władysławy Czosnowskiej

Koń, 1890

olej, płótno dublowane,
60 x 24 cm;

Koń, 1890 r.

olej/płótno dublowane,
60 x 74 cm
sygnowany i datowany p. d.: `T. Ajdukiewicz | 1890`

SCENA Z POWSTANIA STYCZNIOWEGO, 1876

olej, płótno,
43 x 88 cm
sygnowany l.d.: T. Ajdukiewicz | Monachium | R. 1876

JEŹDZIEC NA STEPIE, ok. 1900

olej, płótno,
55 x 90 cm
sygnowany p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz

PRZEZ PUSTYNIĘ

olej, płótno,
80 x 130 cm

Pejzaż z rzeką

olej/sklejka, 43 x 56 cm
niesygnowany
na odwrociu ręcznie: `Niniejszym stwierdzam iż (…) obraz jest dziełem mego ojca ś.p. Tadeusza Ajdukiewicza/ Warszawa 19 maja 1926 | Julian Ajdukiewicz`

Je¼dziec na stepie, po 1900

olej, płótno,
55 x 90 cm;

Je¼dziec na stepie, po 1900 r.

olej, płótno
55 x 90 cm;

Targ koński. Na stepie, ok.1890

olej, płótno; 139 x 219 cm

Szkice - postaci, ptaków, osłów

piórko, tusz, piórko naklejone na tekturę,
10,5 x 22 cm;

NA STEPIE - PYTANIE O DROGĘ, ok. 1900

olej, płótno
45.5 x 66 cm

FRANCISZEK JÓZEF NA MANEWRACH..., 1885

olej, płótno
78 x 120 cm
sygnowany l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz | 1885

Po bitwie

olej, płótno, 31 x 80,5 cm
Na odwrocie stempel z nr 714

Jeździec

olej, płótno, 43 x 31,3

Obóz powstańców w lesie

olej, płótno, 35 x 58 cm;
sygn. l.d.: TAjdukiewicz / R. 1875;
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z 1949 r. z tytułem obrazu, nazwiskiem autora i techniką

Wróżba - W wiejskiej izbie

olej, płótno, 71 x 109,5 cm;
sygn. l.d.: monogram Th./A/887

Zaprzęg konny, XIX/ XX w.

olej na desce;
wymiary: 20 x 20,5 cm;
sygn. p.d.: T. Ajdukiewicz.

Odpoczynek

olej, płótno, 32,5 x 45,5 cm;
sygn. p.d.: T. Ajdukiewicz

Wróżba - W wiejskiej izbie

olej, płótno,
71 x 109,5 cm;

Po bitwie

olej, płótno,
31 x 80 cm;
sygn. p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1914

Targ koński - Na stepie, po 1890

olej, płótno,
139 x 219 cm
sygnowany l.d. czerwoną farbą: Tadeusz Ajdukiewicz

Scena z powstania styczniowego, 1876

olej, płótno,
43 x 88 cm
Obraz z prawem wywozu za granicę.

Odpoczynek

olej, tektura, 27 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1885

SANIE

Olej, deska; 29,9 x 36,5 cm
Sygnowany ciemnym olejem p. d.: A.T. (monogram wiązany)

Sianokosy

olej, płótno,
40 x 54,5 cm;

olej, płótno, 37 x 96 cm;

Jeździec bałkański

olej, płótno, 51,5 x 69 cm; sygn. p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1903

Jeździec kozacki

olej, płótno, 37 x 96 cm,

Popas

olej, płótno; 42 x 59 cm;
sygnowany: Tadeusz Ajdukiewicz
na odwrocie pieczęć: S. CZEIGER | VERLAGS-KUNSTHANDLUNG| WIEN

Niedźwiadek

olej, płótno, 71 x 100 cm; sygn. l.d.: Zygmunt Ajdukiewicz

Scena wschodnia

olej, płótno 53 × 36,5
sygnowany u dołu po prawej: "T. AJDUKIEWICZ"

Konie wyprowadzane na prerię przez "kowboja" z piką

olej, płótno 45,7 × 66
sygnowany u dołu po prawej: "Tadeusz Ajdukiewicz"

Zaprzęg

olej, płótno, 40 x 71 cm;

Sianokosy

olej, płótno, 39 x 53,5 cm;

olej, płótno, 38 x 98 cm;
sygn. p.d.- Tadeusz Ajdukiewicz

liczba obiektów: 93