1 zł
2 600 000 zł

CIEŚLEWSKI Tadeusz (ojciec) (1870-1956)

PLAC TRZECH KRZYŻY W WARSZAWIE, ok. 1930

Akwarela, papier; 33 x 21 cm
Sygnowany l.d.; T. Cieślewski
Stan: papier rozdarty

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wąski Dunaj

akwarela, gwasz, karton; 40 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski; na odwrocie napis.

Teatr Wielki, 1936 r.

akwarela/papier, 34,5 x 39 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1936 T. Cieślewski'

Kazimierz Dolny nad Wisłą

akwarela/tektura, 48 x 63 cm
sygnowany p.d.: 'T.Cieślewski'

Wąski Dunaj

akwarela, papier, 39,5 x 54 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: T. Cieślewski

Pałac Czapskich w Warszawie, 1910

akwarela, ołówek, papier; 9,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: T. Cieślewski 1910 (ołówkiem);
na odwrocie fragment uszkodzonej nalepki z datą: 1912, numerem: 19176 oraz informacją o pracy.

Kolumna Zygmunta

akwarela, tusz, papier, 16 × 22 cm w świetle passe-partout, sygn. p. d.: T. Cieślewski

Stare Miasto w Warszawie, 1915

olej, płótno naklejone na tekturę; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Cieślewski / 1915.

Warszawa - Plac Zamkowy

akwarela, ołówek/papier, 27 x 36 cm
sygnowany p.d.: 'T. Cieślewski'

Stare Miasto w Warszawie - Widok na kościół św. Jacka

akwarela, ołówek/papier, 28 x 31,2 cm

Pałac na Wodzie w Warszawie

akwarela, ołówek/papier, 34 x 67 cm, wymiary w passe-partout: 44,5 x 77 cm

Rynek Starego Miasta zimą

akwarela/tektura, 26,5 x 37 cm

Wnętrze pokoju

akwarela, papier; 24 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "T. Cieślewski"; na odwrocie napis ołówkiem: "TADEUSZ CIEŚLEWSKI | 22 X 1870 - 27 VI 56"

Kolumna Zygmunta

akwarela, tusz, papier, 16 × 22 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: T. Cieślewski

Rynek Starego Miasta w Warszawie (Stare Miasto), około 1915 r.

olej/deska, 10 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'T. Cieślewski'
opisany ołówkiem na krośnie malarskim: 'T. Cieślewski | Stare Miasto | G. 15' oraz nalepka wystawowa Towarzystwa Zachęty Sztuk Pieknych w Warszawie z 1915 roku

- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1915

Arkady Kubickiego -Zamek Królewski w Warszawie

tech. mieszana, papier, 24,5 cm x 33 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: T. Cieślewski

Katedra Ormiańska we Lwowie, 1936 r.

akwarela/papier, 34 x 23,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Cieślewski | 1936'
opisany śr.d.: 'Katedra Ormiańska | we Lwowie'

- kolekcja prywatna, Wiedeń

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Nowym Mieście w Warszawie

akwarela/papier, 41 x 23 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: T. Cieślewski

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej - widok od ul. Kanonia

akwarela/papier, 49,5 x 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: T. Cieślewski

Starówka

olej, tektura, 35 x 63,5 cm,
sygn. p.d.: T. Cieślewski.

Nałęczów, 1951 r.

akwarela, ołówek/papier, 33 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'T. Cieślewski | NAŁĘCZÓW 1951'

Stare Miasto w Warszawie

akwarela/papier, 13,8 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)

Kazimierz Dolny nad Wisłą

akwarela/papier, 48 x 63 cm

Warszawa - Plac Zamkowy

sygn. p.d.
akwarela, papier
27x35.5 cm

Kamieniec Podolski

rysunek piórkiem, akwarela, 20 x 27 cm,
sygn. p.d.: Kamieniec Podolski | T. Cieślewski

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Stare Miasto

akwarela, gwasz, ołówek/papier, 16,3 x 22,3 cm (w świetle passe-partout)

Marywil - Pałac Jabłonowskich w Warszawie, 1936 r.

akwarela, ołówek, tusz/papier, 33 x 23 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1936 T. Cieślewski'

Zestaw 22 rysunków, szkicy i akwarel oraz jeden ex libris

kredka, ołówek, flamaster, akwarela, papier, różne wymiary.

Zestaw 9 akwarel

tematyka: Warszawa, architektura, wnętrza, statek,
załączony dodatkowo ex libris
akwarela, ołówek, papier; różne wymiary;
część prac sygn. T. Cieślewski;

Śpiąca / czytająca - Zofia Cieślewska - zestaw 3 prac

1. Śpiąca, ołówek, akwarela, papier; 13 x 22 cm;
sygn. i dat. p. d.: TCieślewski / 1947 (?);

2. Twarz śpiącej, akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 12,5 x 19 cm;
T. Cieślewski / Najukochańszej Zosieńce 1947;

3. Czytająca, akwarela, tusz, piórko, papier; 15 x 19,5 cm w świetle oprawy.

KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY W WARSZAWIE

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 30 x 40 cm
Sygnowany p.d.: T.Cieślewski

SKRAJ LASU

Akwarela, kredka, ołówek, papier; 20,7 x 28,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.; T.Cieślewski; l.d.: niebo pogodne z jasnymi chmurami , strona zachodnia po południu

FRAGMENT STAREGO MIASTA

Ołówek, akwarela, karton; 14,5 x 17,5 cm

BARBAKAN I KOŚCIÓŁ PAULINÓW

Tusz, piórko, akwarela, ołówek, papier w kratkę; 16 x 10,5 cm

RYNEK STAREGO MIASTA

Ołówek, papier; 14 x 21 cm

WIDOK NA POŁUDNIOWĄ PIERZEJĘ RYNKU STAREGO MIASTA

Akwarela, tusz, ołówek, karton; 14,3 x 19 cm

Rysunek dwustronny: PEJZAŻ Z DRZEWEM / WIDOK MIEJSKI

Akwarela, ołówek, tusz, piórko, papier; 21 x 29,5 cm

LAS

Ołówek, papier; 21 x 29,5 cm

ZWÓZKA SIANA, OK. 1930

Fotografia; 18 x 24 cm
Pochodzenie: za spuścizny po Tadeuszu Cieślewskim

FARA W KAZIMIERZU

Tusz, piórko, ołówek, kredka, papier; 27 x 21 cm
Sygnowany p.d.; T.C.

KOLUMNA ZYGMUNTA

Litografia, karton; 13 x 10,5 cm
Sygnowany z płyty l.d.: T.Cieślewski

WIDOK OD ULICY CELNEJ NA RYNEK STAREGO MIASTA

Ołówek, karton; 14,5 x 11,7 cm

CZYTAJĄCA

Ołówek, kredki, papier; 14,7 x 21 cm

KOBIETA PRZY STOLE

Tusz, piórko, ołówek, kalka; 11,7 x 13 cm

Rysunek dwustronny: WENUS / AUTOPORTRET PRZY SZTALUGACH

Ołówek, karton; 25 x 35 cm

WIDOK Z KOŚCIOŁEM

Tusz, piórko; papier kratkowany; 14,5 x 10,5 cm

Rysunek dwustronny: SZKICE LUDZI I POJAZDÓW / DACHY STARÓWKI

Tusz, piórko; ołówek, papier; 29,6 x 21 cm

Rysunek dwustronny: SZCZYTY KATEDRY / SZCZYTY KOŚCIOŁA JEZUITÓW

Tusz, piórko, ołówek; 25 x 17,5 cm

KAMIENNE SCHODKI

Tusz, piórko, karton; 14,5 x 9,7 cm

PAŁAC POD BLACHĄ I ZAMEK KRÓLEWSKI

Tusz, piórko, akwarela; 16,5 x 21 cm

RYNEK STAREGO MIASTA

Tusz, piórko, ołówek; 15 x 20,5 cm

DZIEKANKA

Ołówek, papier; 21 x 30 cm

KOLUMNA ZYGMUNTA

Litografia, karton; 13 x 10 cm

KOLUMNA ZYGMUNTA

Litografia, karton; 12,5 x 10 cm
Sygnowany piórkiem l.d.: gmerk

WESOŁYCH ŚWIĄT

Monotypia, gwasz, karton; 13,5 x 10

TRZEJ DOSTOJNICY

Barwne tusze, karton; 14,2 x 9,5 cm

Kamienne schodki

drzeworyt barwny, papier; 18 x 13 cm (wymiar kompozycji);
sygn. w kompozycji CIEŚLEWSKI;
sygn. ołówkiem p. d.: T. Cieślewski.

Kolumna Zygmunta

sygn. p. d.: T. Cieślewski

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie

akwarela, papier; 40 x 30 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: T. Cieślewski

Kościół Św. Anny w Warszawie

akwarela, papier; 32,5 x 25,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: T.C.

Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie

akwarela, ołówek/papier, 22,5 x 33 cm (w świete passe-partout)

Pałac na Wodzie w Warszawie

akwarela/papier, 67 x 35,5 cm

WIDOK NA ULICĘ FRETA Z KOŚCIOŁEM PAULINÓW W WARSZAWIE

Olej, płótno; 56 x 65,5 cm
Sygnowany p.d.: T. Cieślewski

akwarela, papier, 41 x 23 w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: T. Cieślewski

Widok na Arkady Kubickiego

akwarela, ołówek/papier, 24 x 33 cm (w świetle passe-partout)

Kazimierz Dolny nad Wisłą

akwarela/papier, 48 x 63 cm

Widok Warszawy

akwarela, ołówek/papier, 18 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)

Widok na kościół św. Anny w Warszawie, 1936

akwarela, tusz, papier; 32 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Cieślewski / 1936

Kościół Św. Anny

akwarela, papier, 48,5 x 30 cm,
sygn. p.d.: T.Cieślewski

Sanktuarium na Jasnej Górze

akwarela, ołówek, papier,
24 × 16,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: T. Cieślewski

Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie

akwarela, gwasz, papier, 66 x 34 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: T. Cieślewski

Plac Zamkowy w Warszawie

akwarela, ołówek/papier, 27 x 35,5 cm
sygnowany p.d.: `T. Cieślewski`

Schody kościoła św. Krzyża w Warszawie

akwarela, ołówek/papier,40 x 50 cm (w świetle passe-partout)

Chartres II, 1934 r.

akwarela/papier, 31 x 38,5 cm
sygnowany p.d.: `T.Cieślewski`
na odwrociu fragmentarycznie zachowane dwie papierowe naklejki wystawowe

- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa, 1934

Kolumna Zygmunta w Warszawie

akwarela, ołówek, papier, 25 × 36 cm
sygn. p. d.: T.Cieślewski

Widok na kościół św. Anny, 1936 r.

akwarela, tusz/papier, 31 x 15 cm (w świetle oprawy)

Kazimierz

akwarela, ołówek/papier, 35 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany p.d.: 'T. Cieślewski | Kazimierz'

STARÓWKA

Olej, tektura, 35x63,5 cm,
sygn. p.d.: T. Cieślewski

KOŚCIÓŁ MARIACKI NA NOWYM MIEŚCIE W WARSZAWIE, ok. 1920

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 44 x 24 cm
Sygnowany p.d.: T.Cieślewski

Warszawa Nowe Miasto - Widok na kościoły OO. Dominikanów i Paulinów, 1929

akwaforta, papier; 20,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: 1929 T. Cieślewski syn in. del et Sc.
Ilustracja do książki Artura Oppmana - Or-Ota - "Pieśń o rynku i zaułkach", Warszawa 1931.

Kościół św. Jacka w Warszawie

akwarela, ołówek, papier, 36 × 25 cm
sygn. p. d.: T.Cieślewski

Olej, płótno; 56 x 65,5 cm
Sygnowany p.d.: T. Cieślewski

Kamienne schodki

drzeworyt barwny/papier, 18 x 13 cm
sygnowany na desce l.d.: `CIEŚLEWSKI` oraz ołówkiem p.d.: `T.Cieślewski` i l.d.: `35.`

sygn. i dat. p. d.: T. Cieślewski / 1915

Łazienki

sygn. l.d.
olej, papier
13.5x22 cm

Widok kościoła św. Anny w Warszawa

akwarela/papier, 29,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy)

WARSZAWSKIE ŁAZIENKI, PAŁAC NA WYSPIE

Olej, papier; 13,5 x 22,5 cm
Sygnowany l.d.: T. Cieślewski
Na odwrocie dedykacja długopisem: Kochanemu Jurkowi wujenka Maria Rejowska d. 16/XI 1967 r.

Kościół Św. Anny w Warszawie, przed 1939

akwarela, ołówek, papier; 28 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski
na odwrocie dedykacja okolicznościowa z dnia 15 maja 1948 roku

Widok na Kolumnę Zygmunta i Stare Miasto, przed 1939

piórko, tusz, akwarela, papier;
26 x 32 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski

Stare miasto

akwarela, tusz/papier, 34 x 22,5 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

Projekt pomnika

Ołówek, papier; wym.: 22 x 28 cm;
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski; z prawej dwie fotografie przedstawiające rzeźbiarski szkic elementów pomnika (postać żołnierza).

Olej, płótno; 56 x 65,5 cm
Sygnowany p.d.: T. Cieślewski

Stare Miasto w Warszawie - tryptyk

olej, płyta,: 17,5 x 10 cm (skrzydła - w świetle oprawy);
17,5 x 24 cm (środkowa kwatera - w świetle oprawy);
sygn. na lewym skrzydle p. d.: T. Cieślewski

Plac Zamkowy w Warszawie

akwarela/papier, 20 x 15 cm

Estymacja: 1 400 - 2 400 zł

Tryptyk warszawski:

Dzwonnica kościoła św. Anny - widok z Mariensztatu,
Zamek Królewski - widok spod katedry św. Jana,
Wieża kościoła NMP na Nowym Mieście
akwarela, papier; oprawione we wspólnej,
architektonicznej ramie (43,5 x 86,5 cm); kwatery boczne - 27 x 18 cm (w świetle oprawy),
część środkowa - 27 x 29 cm (w świetle oprawy);
każda z prac sygn. i dat. u dołu z prawej T. Cieślewski,
w części środkowej nadto datowanie 1936.

Widok warszawskiej starówki

akwarela/papier, 26,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `T. Cieślewski`

Estymacja: 2 500 - 4 000

Widok na kościół św. Jacka

akwarela papier, 34 x 43 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 1 200 - 1 800

SZEROKI DUNAJ W WARSZAWIE, przed 1926

Olej, dykta; 39,5 x 29 cm
Sygnowany p.d.: T.Cieślewski
Na odwrocie dedykacja: Kochanemu Krzysiowi | na pamiątkę Chrztu świętego. | 1 Sierpnia 1926 r. | Adolf i Julia | Schweitzer | Stara Warszawa | "Szeroki Dunaj" | malował Tadeusz Cieślewski

WIDOK NA RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE

Akwarela, tusz, piórko; 14 x 18 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: T. Cieślewski

Ulica Kanonia na Starym Mieście w Warszawie

akwarela, ołówek/papier, 21 x 25 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 1 500 - 2 500

Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Nowym Mieście w Warszawie

akwarela, papier;
27 x 18,5 cm świetle passe-partout;
sygnowana po prawej stronie u dołu: T.Cieślewski

KATEDRA ŚW. JANA W WARSZAWIE

Akwarela, gwasz na szkicu ołówkowym, papier;
37 x 25 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: T. Cieślewski

Kościół farny w Piotrkowie

ołówek, akwarela/papier,
34 x 24 cm (w świetle passe - partout)

Widok kościoła św. Anny w Warszawie od strony Absydy

akwarela/papier,
36 x 24 cm (w świetle passe - partout)
sygn. p. d.: `T. Cieślewski`

Warszawa Marjensztad

akwarela, kredka/papier,
24,5 x 33,5 cm
sygnowany p. d.: `T. Cieślewski` oraz l. d. tytuł autorski: `Warszawa Marjensztad`

Widok kościoła św. Anny w Warszawie od strony absydy

akwarela/papier,
33,5 x 20,5 cm (w świetle passe - partout)

Kościół dominikanów pw św. Jacka na ulicy Długiej, na Nowym Mieście w Warszawie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
29,5 x 19,5 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: T. Cieślewski

Hel, 1909

akwarela, papier,
14,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Hela 1909 T. Cieślewski

STARE MIASTO W WARSZAWIE, 1937 R.

akwaforta, kredka/papier,
18,5 x 24 cm
sygnowany p. d.: `T. Cieślewski`, datowany l. d.: `1937`

ZABUDOWANIA KOŚCIOŁA NMP W WARSZAWIE

akwarela/papier,
23 x 17 cm (w świetle oprawy)

KRAJOBRAZ V

Akwarela, papier;
22 x 32 cm
Sygnowany p.d.: T. Cieślewski

Widok z ulicy Długiej na kościoły

Dominikanów i Paulinów w Warszawie;
akwarela, gwasz, papier,
53 x 72,5 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski .
Na odwrocie nalepka z 1929 z nazwiskiem autorem, techniką i podpisem

Stare Miasto

sygn. p.d.
akwarela, papier
48x68

Wieża Zegarowa zamku w Płocku

ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier,
35,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Cieślewski

Wieża Zegarowa zamku w Płocku

35,5 x 22,5 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Cieślewski

PAŁAC CZAPSKICH, 1910 R.

akwarela, ołówek/papier, 9,5 x 16 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `T. Cieślewski 1910`

KRAJOBRAZ V

Akwarela, papier; 22 x 32 cm
Sygnowany p.d.: T. Cieślewski
Na odwrocie nalepka papierowa, częściowo zdarta, wypełniony czarnym atramentem:? Cieślew ? | Tytuł Krajobraz V |Cena MK 100 | Własność ?

Sień

olej, tektura
20 x 12 cm;
sygn. p. d.: T.Cieślewski
na odwrocie nalepka wystawowa z 1915 r. oz nr 2899 oraz napis: Autor potwierdzał / autentyczność swego / dzieła w 1946 roku / (nieczytelny podpis)

KAMIENNE SCHODKI

drzeworyt dwubarwny, 18 x 13 cm sygnowany na klocku l. d. "Cieślewski"; ołówkiem p. d. "T. Cieślewski" i l. d. "35" W katalogu Cieślewskiego (Grońska, 1962) nr 187 po konserwacji - uzupełnienia marginesów, bez szkody dla kompozycji

Sień

olej, tektura
33 x 21 cm
sygn. p. d.: T. Cieślewski;
na odwrocie nalepka z wystawy TZSP (?) z nazwiskiem autora, tytułem, techniką i datą nadesłania 3 X 1913

Łazienki Królewskie w Warszawie -tryptyk

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier
18 x 12,5 cm; 18 x 20,5 cm; 18 x 12,5 cm
każda część sygnowana p. d.: T. Cieślewski

Tryptyk - Starówka Warszawska

akwarela/papier,
2 x 47 x 32 cm i 48,5 x 61 cm

Kolumna Zygmunta

akwarela/papier,
33,8 x 19 cm

Pasterka

ołówek, akwarela, papier, 14,7 x 16,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Cieślewski

Warszawa - Plac Zamkowy

akwarela, papier,
13,5 x 18 cm;
sygn. p. d.: T.Cieślewski

Widok kościoła, 1934 r.

akwarela, gwasz, kredka/papier, 50 x 35 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `T. Cieślewski. 34`

Pastuszka

sygn. p.d., akwarela, ołówek, papier, 15.4x17.3 cm

Widok na Plac Zamkowy

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 24 x 35,5 (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Cieślewski

Kościół św. Trójcy na Powiślu

akwarela, gwasz, piórko, tusz, 31 x 42 cm;
sygn. p.d.: T Cieślewski

Łazienki

akwarela, papier, zewn. 16,5x11cm, śr. 16,5x19,5cm
sygn. p.d.: T. Cieślewski

Kościół karmelitów w Warszawie

29 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Cieślewski
Na odwrocie podpis artysty i tytuł obrazu

Kościół św. Trójcy na Powiślu

sygn. p.d.: T Cieślewski

ŁAZIENKI

Akwarela, papier; 23,5 x 31,5 cm
Sygnowany p. d.: T. Cieślewski

Kościół Św. Anny w Warszawie

ołówek, akwarela, papier naklejony na tekturę,
34,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Cieślewski

Motyw warszawski z kościołem oo Paulinów

ołówek, akwarela, tektura, 23,5 x 32 cm;
sygn. p.d.: T. Cieślewski

sygn. p.d.: T. Cieślewski

Zagroda

akwarela/papier,
26 x 32 cm (w świetle passe partout)

WIDOK NA BAZYLIKĘ JASNOGÓRSKĄ WNIEBOWZIĘCIA NMP

Tusz na podrysie ołówkowym, papier;
16,8 x 21,2 cm

ULICZKA MIEJSKA

Akwarela na podrysie ołówkowym, papier;
19,8 x 13,8 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowana czerwoną akwarelą p. d.: T. Cieślewski

Wejście do kamienicy Fukiera

Wejście do kamienicy Fukiera
na Rynku Starego Miasta w Warszawie
20 x 14 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: T. Cieślewski

Widok na rynek Starego Miasta

akwarela, 16 x 24 cm
sygn. p.d.: "T. Cieślewski"

Ulica Świętojańska w Warszawie

akwarela, papier; 44 x 29 cm w świetle passe-partout;
sygnowany po prawej stronie u dołu: T. Cieślewski

Widok na Kolumnę Zygmunta i Katedrę w Warszawie

akwarela, papier; 20 x 16 cm w świetle passe-partout;

Widok z tarasu zamkowego na kościół św. Anny, 1937

akwarela, papier,
53.5 x 88.2 cm
sygnowany p.d.: T.Cieślewski | 1937

PLAC ZAMKOWY

akwarela, 26,5 x 34 cm w świetle p-p,
sygnowana p.d. "T. Cieślewski"

TRYPTYK WARSZAWSKI

widoki pomnika ks. Józefa Poniatowskiego, kolumny Zygmunta i fragmentu zamku królewskiego
akwarela na ołówku,
38,8 x 48,3 cm, skrzydła po 38,8 x 23,6 cm w świetle ramy /oryginalnej/;
sygnowana trzykrotnie u dołu po prawej"T. Cieślewski".

Kościół Marii Panny w Warszawie, 1935

akwarela na kartonie,
wymiary: 52,5 x 32, 5 cm,
sygn. p.d.: T. CieślewskiI

WIDOK NA RYNEK STAREGO MIASTA

akwarela na kartonie, 16 x 24 cm,
sygnowana p. d. "T. Cieślewski"

PLAC ZAMKOWY

akwarela na kartonie, 32 x 22,5 cm,

Wnętrze z pianinem

olej, płótno, wym.: 62 x 91 cm
sygn. p.d.: T. Cieślewski

ULICA FRETA W WARSZAWIE

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 28,5 x 38,4 cm
Sygnowany niebieską akwarela p.d.: T. Cieślewski

Widok na ulicę Długą w Warszawie

akwarela, tusz; 13 x 16,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: T. Cieślewski; po lewej stronie dopisek: ulica Długa

FARA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

akwarela, 29,8 x 19,7 cm (w świetle passe-partout), sygnowana p.d. "T. Cieślewski"

Wnętrze salonu

olej, płótno, 61 x 91 cm, sygn. p.d.: T. Cieślewski

Kościół Św. Anny w Warszawie

kredka, akwarela, gwasz, papier jasnobrązowy,
70 x 48 cm; sygn. p.d.: T.Cieślewski

Widok na kościół

technika mieszana (akwarela, gwasz, pastela), na tekturze, w.72 x 49,5 cm, sygn. p. d.. "T.Cieślewski"

Plac Mariacki w Krakowie

piórko, akwarela, gwasz, jasnobrązowy karton,
70 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Cieślewski

Plac zamkowy

akwarela na papierze, 20 x 25,5 cm
sygnowana p.d.: "T. Cieślewski"

Sień domu Fukiera, 1928

akwarela na papierze, 22,2 x 17 cm
sygnowana p.d.: "T. Cieślewski/ 1928/ Sień domu Fukiera"

Wilno, 1921

akwarela, ołówek, papier; 31 x 34 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: T.Cieślewski | Wilno 1921

Plac Zamkowy

akwarela,
30 x 42 cm
sygnowana p.d.: "T Cieślewski"

Plac Zamkowy

akwarela,
30 x 42 cm

liczba obiektów: 162