1 zł
2 600 000 zł

GWOZDECKI Gustaw (Warszawa 1880 - Paryż 1935)

Wazon, po 1918 r.

olej/płótno, 76 x 63 cm
sygnowany l.d.: 'GWOZDECKI'

cena wywoławcza: Wykup abonament

KWIATY

olej, płótno, 65 x 81 cm
sygn. p.d.: GWOZDECKI

KWIATY, ok. 1930

olej, tektura
73,6 x 56,5 cm
sygn. p.d.: GWOZDECKI

Pejzaż nadmorski, 1924 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 26 x 34,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: '30 IX 24 | NERVI | Gwozdecki 30 IX 24'

Wazon

olej/płótno, 76 x 63 cm
sygnowany l.d.: 'GWOZDECKI'

KWIATY W WAZONIE

akwarela, papier, 48 x 32 cm
sygn. p.d.: G. GWOZDECKI

KWIATY W DZBANKU, przed/lub 1911

olej, płótno
64,5 x 64,2 cm
sygn. l.d.: GWOZDECKI
Na odwr., na górnej listwie krosna nalepka wystawowa (druk, atrament, stempel) o treści: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | 1911 | Nr 784 | Autor Gwozdecki Gustaw | Dzieło p.t. Kwiaty w dzbanku | Rodzaj ol. cena -

Obraz wymieniony w:
- Nieustająca Wystawa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, czerwiec 1911, nr kat. 129 (Kwiaty w dzbanku);
- Gustaw Gwozdecki (1880-1935). Wystawa monograficzna [katalog dzieł wszystkich] oprac. Anna Lipa, pod red. M. Gołąb, Muzeum Narodowe w Poznaniu 23 II - 13 IV 2003, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie 7 VII - 18 VIII 2003, Muzeum Narodowe w Krakowie 26 VIII - 15 X 2003, Poznań 2003, s. 97, nr kat. I 131 (jako obraz zaginiony).

Kobieta o złotych włosach, ok. 1900

olej, płótno, 118 x 121 cm;
napis na odwrocie - sygnatura autorska? Gwozdecki
Nieznana dotąd w literaturze wspaniała praca Gustawa Gwozdeckiego wykazuje pewne związki stylistyczne ze "Studium [kobiety]" - obrazu znanego z fotografii - vide katalog wystawy monograficznej cz. I, poz. 4. Wyjątkowa rzadkość na rynku antykwarycznym.

Lit. ogólna: Gustaw Gwozdecki (1880-1935). Wystawa monograficzna, katalog pod redakcją Marii Gołąb, Muzeum Narodowe w Poznaniu 23.II-13.IV.2003, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie 7.VII-18.VIII.2003, Muzeum Narodowe w Krakowie 26.VIII.-15.X 2003, Poznań 2003; Anna Lipa, Zaklinacz lalek. Życie i twórczość Gustawa Gwozdeckiego, Warszawa 2003

Wazon

olej/płótno, 76 x 63 cm
sygnowany l.d.: 'GWOZDECKI'

Czerwone pióra - portret DoreliiMcNeill, 1911 r.

olej, płyta pilśniowa, 37,7 × 49,7 cm
sygn. l. d.: GWOZDECKI
na odwrocie fragment obrazu: Czytająca
Kolekcja Pakoska.
Opisywany i reprodukowany:
Kolekcja Pakoska. Wokół krakowskiej "Sztuki", katalog wystawy MOT, oprac. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2000, s. 56-57.
Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, katalog wystawy MOT, oprac. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2013, s. 36.

Mężczyzna i ptak, 1911

Akwaforta, sucha igła; wym.: 115 x 106 mm;
nie sygn.; grafika naklejona na tekturowy podkład, na którym naklejka z opisem dzieła i jego datowanie. Według niego to IV stan akwaforty z roku 1911. Lit.: A. Lipa, Gustaw Gwozdecki 1880-1935, Poznań 2003, s. 186, poz. 42 (tu datowanie na ok. 1929, ale raczej mylne; wątpliwości budzi także tytuł, strój i fryzura wskazuje raczej na profil kobiety). Bardzo rzadkie.

Głowa kobiety

ołówek/papier,
28,5 x 21,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `GWOZDECKI`, p. d. gmerk autorski

Maki, 1914-1915

akwarela, papier,
50 x 37 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: GWOZDECKI
Obraz opisany i reprodukowany w: Anna Lipa, Zaklinacz lalek. Życie i twórczość Gustawa Gwozdeckiego, Warszawa 2003, s. 370, poz. 34, il. barwna

GŁOWA DZIEWCZYNY

ołówek/papier, 27 x 21 cm (w świetle passe ? part out)
sygnowany p. d.: `GWOZDECKI`

Maki, 1914-1915

akwarela, papier,
50 x 37 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: GWOZDECKI

Cariatide

Akwarela i gwasz na papierze
Niesygnowany
30 x 25 cm (w świetle passe-partout)

Róże

olej, płótno,
68 x 56 cm;
sygn. p. d.: GWOZDECKI
na odwrocie nalepka: Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z XV Wystawy Sztuki z nr 1911, z nazwiskiem autora tytułem: Kwiaty, techniką oraz ceną 950 k.

Główka kobiety

ołówek, papier;
27,5 x 21 cm
sygn. l.d. GWOZDECKI

Główka dziewczynki

ołówek, papier;
28 x 22 cm
sygn. l.d. GWOZDECKI

GŁOWA DZIEWCZYNY

ołówek/papier, 27 x 21 cm (w świetle passe - part out)
sygnowany p. d.: `GWOZDECKI`

Głowa kobiety

rysunek ołówkiem, papier;
6,5 x 4,8 cm
niesygnowany

Katedra św. Marka w Wenecji

akwarela/papier,
49,5 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `GWOZDECKI`

Portret kobiety, ok. 1934

olej, płótno, 73 x 54 cm
nie sygnowany

Kobieta w kapeluszu, ok. 1910

olej, tektura, 39 x 51 cm
sygn. l.d.: GWOZDECKI

Kobieta w kapeluszu

ołówek, papier, wymiary w świetle passe-partout: 15 x 9 cm
nie sygnowany
na odwrociu pieczęć owalna: LIPERT GALLERY - BROOKLYN, N.Y. / długopisem Gwozdecki

Kobieta w kapeluszu en face

nie sygnowany

Kwiaty w wazonie (Kwiaty na zielonym tle), ok. 1929 - 1930

olej, płótno, 73 x 54 cm
sygn. l.d.: GWOZDECKI
Galerie Marek, Paryż 1989
Kolekcja Ewy i Wojciecha Fibaków

Złota głowa

monotypia, 27,5 x 21 cm
sygnowany p. d.: `Gwozdecki`

PORTRET KOBIETY W KAPELUSZU..., ok. 1910

olej, tektura,
37.7 x 49.7 cm
sygnowany l.d.: GWOZDECKI

Róże

olej, płótno, 68 x 56 cm;
sygn. p.d.: GWOZDECKI
por.: A. Lipa, Gustaw Gwozdecki. 1880 - 1935. Wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 23. 02 - 13. 04. 2003, Poznań, 2003, s.:96, poz. kat. I, 119 - tu bil. obrazu, il. barw. s.: 129

Portret mężczyzny z papierosem

ołówek, papier, 15,8 x 9 cm w świetle passe-partout

KWIATY

Olej na płótnie 68,5 x 56 cm
Sygnowany p.d. - "Gwozdecki"
Wystawiany - TPSP w Krakowie, 1911 r.

KWIATY

1920 r.
Olej na płótnie 73 x 54 cm
Sygnowany l.d. - "Gwozdecki"

Maki

akwarela, papier
49,8 x 36,7 cm

RÓŻE W WAZONIE

olej, płótno, 68,5 x 56 cm; sygnowany u dołu z prawej: GWOZDECKI
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1911 r. - XV Wystawa "Sztuki" (nr 457)
por.: Gustaw Gwozdecki Słownik artystów polskich ..., t.II, Wrocław ... 1975, s. 530-532 (biogram opr. J. Pollakówna).

Nenufary

olej, płótno dublowane
51 x 56,5 cm

Kobieta na łące

olej na tekturze, 23,5 x 15,5 cm
sygnowany l.d.: "Gwozdecki/ Dachau"
na odwrocie nalepka: "Gustaw Gwozdecki (...) - włas. prywatna"

liczba obiektów: 37