1 zł
2 600 000 zł

GIBIŃSKI Stanisław (1882-1971)

W drodze do kościoła

akwarela, papier, 33 x 48 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: S. Gibiński
Na odwrocie potwierdzenie autorstwa przez dr St. Dąbrowskiego z 1961 r.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Po polowaniu

akwarela, papier, 49 x 69,5 cm
sygn. p. d.: S. Gibiński

Myśliwy

gwasz, karton; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: St. Gibiński.

Rybak

akwarela/papier, 34,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'S. Gibiński'

Droga do kościoła

akwarela/papier, 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'S. Gibiński'

Rybacy

akwarela, papier, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: S.Gibiński , na odwrocie naklejka Salonu Sztuki Alfreda wawrzeckiego w Krakowie z opisem pracy

Przed polowaniem, 1918

akwarela, papier, 30,5 x 53 cm,
sygn. p.d.: S. Gibiński / 1918

PO NABOŻEŃSTWIE, przed 1939

akwarela, papier
33 x 47,8 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: S. Gibiński

Przy ognisku

akwarela, tektura, 34 x 48,5 cm, sygn. p. d.: S. Gibiński

Zamieć

akwarela, tektura, 23,5 x 33,5 cm w św. ramy, sygn. p.d.: S. Gibiński

Przed wiejskim kościółkiem

akwarela, papier; 33 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: S. Gibiński;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności doktora Stanisława Dąbrowskiego z 1961 r.

Myśliwy

gwasz, karton; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: St. Gibiński.

Odpoczynek myśliwych

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński.

Dworek

Akwarela, papier, 13 x 16,5 cm,
sygn. p.d.: S. Gibiński.

W drodze do kościoła

sygn. l.d. (na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez dr. St.Dąbrowskiego z 1961 r.)
akwarela, papier
33x48 cm (w świetle passe-partout)

Rybak

sygn. l.d.
akwarela, papier
33x47.5 cm (w świetle passe-partout)

Odpoczynek myśliwych

sygn. p. d.: S. Gibiński.

Pejzaż z dworkiem

akwarela, papier, 13,5 × 17 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: S. Gibiński
na odwrocie nalepka: „Sztuka”/Obrazy - Ramowania/KATOWICE/UL. ŚW. JANA 1

Zimą, 1924 r.

akwarela, papier, 47 × 56 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: S.Gibiński/1924.

Muszkieter

sygn. p.d.
akwarela, papier
69x47.5 cm

Na polowaniu

akwarela, tektura, 58,5 x 98,5 cm
sygn. p. d.: S. Gibiński

Chłopiec z koszem jabłek

akwarela, tektura; 57 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński.

W lesie

akwarela, papier, 24 x 33 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: S. Gibiński

Dworek jesienią

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier;
15 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: S. Gibiński.

Z KOŚCIOŁA

akwarela na papierze,
48 x 67,5 cm,
sygnowana p.d. "S. Gibiński"

POWRÓT z POLOWANIA

akwarela na tekturze, 35 x 50 cm,
sygnowany l.d. "S.Gibiński".
W ramie z epoki.

Po wyrębie, 1924

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 63 x 97 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Gibiński / 1924;
na odwrocie owalny stempel Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie.

Kościół

akwarela/papier, 16,5 x 23,5 cm
sygnowany śr.d.: 'S. Gibiński'

Na wydmie piaszczystej

akwarela, tektura; 34 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński.

W drodze na polowanie

akwarela, papier, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: S.Gibiński

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Zimowy potok

akwarela/papier, 41 x 66,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'St.Gibiński'

POWRÓT z POLOWANIA

akwarela na tekturze, 35 x 50 cm, sygnowany l.d. "S.Gibiński".
W ramie z epoki.

RYBACY, przed 1938

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 50 x 70 cm
Sygnowany p.d.: S. Gibiński
Na odwrocie potwierdzenia autorstwa Gibińskiego napisane przez Dawida Rubinsteina, Lwów, 1938

Z kościoła

akwarela, papier naklejony na tekturę; 35,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński.

W drodze na polowanie

akwarela, papier, 35 x 50 cm, sygn. l.d.: S.Gibiński

Rybak

akwarela, papier, 16 x 23,5 cm, sygn. p.d.: S. Gibiński

Scena po polowaniu

akwarela, tektura; 63 x 101 cm;
sygn. l. d.: S.Gibiński.

Po obfitych deszczach

akwarela, papier; 34,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S.Gibiński

W drodze

sygn. l.d.
akwarela, papier
32x45 cm (w świetle passe-partout )

Pejzaż zimowy z rzeką

akwarela/papier, 35 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'S. Gibiński'

Myśliwy na śniegu

akwarela, papier; 45 x 57,5 cm;
sygn.p.d.: S. Gibiński

NAGONKA

Akwarela, papier; 43,5 x 59 cm
Sygnowany p.d.:St. Gibiński

Rybak z więcierzem

sygn. p.d.
akwarela, papier
17x24.5 cm

Po nabożeństwie

akwarela, tektura; 33,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński

Z KOŚCIOŁA

akwarela na papierze,
48 x 67,5 cm, sygnowana p.d. "S. Gibiński"

Pejzaż zimowy

akwarela, papier, 20 x 35 cm,
sygn.l.d.: St. Gibiński

Zimowy zwiad

akwarela, papier, 48 x 67 cm,
sygn.l.d.: S Gibiński

Na polowaniu

akwarela, papier; 49 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński

Na targ

akwarela, papier; 32 x 45 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: S.Gibiński

Przy ognisku

Akwarela, papier, 68 x 98 cm,
sygn. p.d.: S Gibiński

Kościółek

akwarela, papier, 34 x 5 x 50 cm w świetle oprawy; sygn. l. d.: S. Gibiński

PEJZAŻ Z PASTUSZKIEM PRZY PŁOCIE

Akwarela, papier; 26 x 41 cm
Sygnowany l.d.: S.Gibiński

Przy ognisku

akwarela, papier, 68 x 98 cm,
sygn. p.d.: S Gibiński

Z KOŚCIOŁA

akwarela na papierze,
48 x 67,5 cm,
sygnowana p.d. "S. Gibiński”

Przed wiejskim kościołem, ok. 1930

akwarela, papier; 48,2 x 68,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński

Z KOŚCIOŁA

akwarela na papierze,

Do karczmy

akwarela/papier, 33 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `S. Gibiński`

Pejzaż zimowy z cerkiewką

akwarela/papier, 46 x 62 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `S. Gibiński`

Przed cerkiewką

akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński

Drwale

akwarela, papier, 35,5 x 49 cm,
sygn. p.d.: S. Gibiński

Zimą przed kościołem

akwarela, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. p.d.: S. Gibiński
Na odwrocie pieczęć magazynu materiałów malarskich R. Aleksandrowicz.

Myśliwy

akwarela, papier, 49,5 x 35 cm,
sygn. l.d.: S. Gibiński

W drodze do kościoła zimą

sygn. p.d.
akwarela, papier/tektura
35x50 cm

PRZED DREWNIANYM KOŚCIOŁEM

Akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: S.Gibiński

Przed kościołem, ok. 1930

akwarela, tektura; 48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Gibiński

Myśliwy na śniegu

Akwarela, papier; 45 x 57,5 cm;
Sygn.p.d.: S. Gibiński

Przed kościołem, ok. 1930

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
49 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński

Kościółek

akwarela, papier, 48 × 67 cm
w świetle passe-partout
sygn. l. d.: S.Gibiński

Przemarsz Legionów Polskich

akwarela/papier, 64 x 97,3 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `S. Gibiński`

Drwale

akwarela, papier, 50 x 69 cm,
sygn. l.d.: S. Gibiński

PRZED KOŚCIOŁEM

Akwarela, gwasz, tektura; 50 x 70 cm
Sygnowany p.d.: S.Gibiński
Na odwrocie pieczęć owalna: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW BASZTOWA 11

Wykopki

akwarela, papier, 23 x 34 cm,
sygn. l.d.: S. Gibiński

Odpoczynek

akwarela, papier, 32 x 48 cm,
sygn. l.d.: S. Gibiński

Po wodę

akwarela, papier, 33 x 48 cm,
sygn. p.d.: S. Gibiński

Myśliwi w zimowym lesie

akwarela/papier, 50 x 67 cm (w świetle oprawy)
sygnowany śr.d.: `S. Gibiński`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Przeprawa przez rzekę

akwarela, papier; 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński

Przed kościołem

akwarela, papier, 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński

Przeprawa przez rzekę

sygn. l. d.: S. Gibiński

Zbiórka nagonki

akwarela, papier, 33,5 x 48,5 cm,
sygn. l.d.: S. Gibiński

Kościółek drewniany

akwarela, papier, 60 x 45 cm, sygn. p.d.: S. Gibiński

Przed kościołem

akwarela, papier, 33,5 x 24 cm, sygn. l.d.: S. Gibiński

Pejzaż zimowy z kapliczką

akwarela, papier, 18,5 x 34 cm, sygn. p.d.: S. Gibiński

PEJZAŻ ZIMOWY Z MŁYNEM

Akwarela, gwasz, papier; 34 x 50 cm (w świetle ramy)
Sygnowana p.d.: S.Gibiński
Na odwrocie dwie pieczęcie: Państwowe Muzeum w Bielsku-Białej; długopisem: Kl III-z-16/I/413/63 poz 2.

Naganiacze przy ognisku

akwarela na podrysowaniu ołówkiem;
karton; 57,5 x 97,5 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński
na odwrocie nalepka Domu Aukcyjnego AGRA-ART.

Przed polowaniem

34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. d.: S. Gibiński

Myśliwy na śniegu

akwarela/papier, 45 x 57,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `S. Gibiński`

Estymacja: 4 000 - 6 000

Święcone, 2. połowa lat 30.

Akwarela, papier; wym.: 67 x 96,6 cm;
sygn. p.d.: S. Gibiński oraz obcą ręką: 12 II 41. Na odwrocie oprawy naklejka wystawiennicza Salonu Sztuki w Krakowie.

Rybak

akwarela, papier, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: S. Gibiński

Naganiacze przy ognisku

akwarela na podrysowaniu ołówkiem; karton; 57,5 x 97,5 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński

NAGONKA

akwarela, 20 x 26,5 cm w świetle ramy,
sygnowana p.d. "S. Gibiński".

Przed drewnianym kościółkiem, ok. 1930

sygn. p. d.: St. Gibiński

DO KOŚCIOŁA

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 19,5 x 34,5 cm
Sygnowany p.d.: S.Gibiński

Sielanka

Akwarela/papier, wym. 32,5 x 47,5 cm
Sygn. l. d.: S. Gibiński

Rybak

Akwarela/papier, wym. 34 x 48,50 cm
Sygn. p. d.: S. Gibiński

akwarela, papier, 33 x 48 cm,
sygn. l.d.: S Gibiński

Zima

akwarela, papier, 66,5 x 45,5 cm,
sygn. p.d.: S Gibiński

Polowanie

akwarela/papier, 47 x 67 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `S. Gibiński`

Estymacja: 9 000 - 12 000

Myśliwy

sygn. l.d.
akwarela, papier
34.5x24.8

PODCZAS MSZY

Akwarela na szkicu ołówkowym, gwasz, papier;
34 x 48,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany l. d.: St. Gibiński

W polu

akwarela, papier, 23,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński

PEJZAŻ ZIMOWY Z CHATĄ

Akwarela, karton; 38 x 68 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: S. Gibiński

Pasterka

akwarela, papier,
68 x 98 cm,
sygn. p.d.: S. Gibiński

PODCZAS MSZY

Akwarela na szkicu ołówkowym, gwasz, papier; 34 x 48,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: St. Gibiński

Chłopi w polu

akwarela, papier,
32,7 x 47,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński

DRWALE

Akwarela, papier;
43,5 x 59 cm
Sygnowany p.d.: St. Gibiński

DREWNIANY KOŚCIÓŁEK

akwarela, papier,
50 x 44.5
sygnowany l.d.: S. Gibiński

Po polowaniu

akwarela, papier,
32 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: St. Gibiński

W drodze do kościoła

akwarela na papierze,
68 x 98 cm,
sygn. p.d.: St. Gibiński

Scena z polowania

Akwarela, papier,
34 x 48,5 cm,
sygn. l.d.: S. Gibiński

Chłopi w polu

akwarela, papier,
sygn. l. d.: S. Gibiński

Powrót z cerkwi

sygn. p.d.
akwarela, tektura
50x69

MYŚLIWI W ZIMOWYM LESIE

akwarela/papier,
50 x 67 cm
sygnowany śr. d.: `S. Gibiński`

MYŚLIWI PRZY OGNISKU

akwarela/papier, 32,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `St. Gibiński`

Zimą

akwarela, papier, 34 x 48 cm;
sygn. p. d.: S. Gibińśki

Przed kościołem, 1917

akwarela, papier,
38 x 60 cm
sygn. l.d.: S.Gibiński / 1917

Żniwiarze

sygn. p.d.
akwarela, ołówek, papier
25x35

Na polowaniu

akwarela, papier, 36 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński

W drodze do cerkwi

sygn. l.d.
akwarela, papier
49.7x58.2

Na polowaniu

akwarela, papier
36 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński

Rybacy

sygn. l.d.
akwarela, papier
49.5x69.5

Myśliwi przy ognisku

akwarela, papier
47 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński

Kobieta idąca po wodę, 1917 r.

akwarela/papier,
39 x 61,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `S. Gibiński | 1917`

Przed kościołem

sygn. l.d.
akwarela, papier
18x25

Para pastuszków

akwarela, papier,
34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński

Pejzaż zimowy

Akwarela, papier,
68 x 95 cm,
sygn. l. d.: S. Gibiński 1920

Myśliwi przy ognisku

sygn. p.d.
akwarela, papier
34.5x49.5

Rybak

akwarela, papier
34 x 50 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński

Polowanie

Akwarela, papier, 33 x 48 cm,
sygn. l.d.: S. Gibiński

NA WIEJSKIEJ DRODZE

Akwarela, papier;
24 x 34 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d.: S. Gibiński

W PASIECE, przed 1939

akwarela, papier
33 x 48 cm
sygnowana p.d.: S. Gibiński

Rybak z wieciężem

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier ,
48,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński

Nad strumieniem

akwarela, papier
44 x 66 cm
sygn p. d.: S. Gibiński

Rybacy

sygn. l.d., akwarela, papier, 35x50

Nagonka

akwarela, tektura, 46,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: St. Gibiński

O ZMIERZCHU NA LEŚNEJ DRODZE

Akwarela, papier; 43 x 62 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: S. Gibiński

Rybacy

sygn. p.d., akwarela, tektura, 24.8x34.6

Polowanie

sygn. p.d., akwarela, tektura, 34.8x50

MGŁY NAD JEZIOREM

akwarela, papier
23 x 33 cm
sygnowana l.d.: S. Gibiński

Zalane pole

akwarela, papier, 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S.Gibiński

DREWNIANE KOŚCIÓŁKI

(para obrazów)
akwarela, papier,
33.5 x 48 cm
sygnowana p.d.: S. Gibiński (oba)

Zima

akwarela na papierze, wym.: 21 x 43,5 cm,
sygn. l.d.: S. Gibiński

Drewniany kościół

akwarela, tektura, 69 x 100 cm
sygn. l.d.: S. Gibiński
na odwrocie pieczątka składu R. Aleksandrowicz

RYBACY, ok. 1920

akwarela, ołówek, papier,
34.7 x 50 cm
sygnowany p.d.: S. Gibiński

Rybak

akwarela/karton, 50,5 x 45 cm
sygnowany p. d.: `S. Gibiński`

Zimą na polowaniu

akwarela, ołówek, papier, 50 x 70 cm;
sygn. l.d.: Panu Tadeuszowi Borkowskiemu / na
pamiątkę 1946. / S. Gibiński

CERKIEW, przed 1935

Akwarela, papier; 17,5 x 25 cm
Sygnowany p. d.: S. Gibiński
Na odwrocie nalepka: S. SCHMAUS | Kraków ul. Floriańska L. 25. | Sprzedaż oryginalnych obrazów| malarzy polskich i obcych również wykonuje| oprawy obrazów po cenach bardzo przystępnych| Telefon Nr. 154-96-166-33 | Kraków, d. 26/ IX 1935| Stanisław | Gibiński | "Cerkiew"

Droga ze wsi

akwarela/papier, 36 x 50 cm
sygnowany l. d.: `S. Gibiński`

STARY BUNKIER

Akwarela, papier; 48,6 x 68 cm
Sygnowany l. d.: S. Gibiński
Na odwrocie napisy: czerwoną farbą cyfra 172 przekreślona, niżej 258 podkreślona; pieczątka Przyborów malarskich

FLISAK

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 50,2 x 34,4 cm
Sygnowany l. d.: S. Gibiński
Na odwrocie ślad po nalepce i napis ołówkiem nieczytelny

RYBAK

Akwarela, papier; 25 x 34,8 cm
Sygnowany p. d.: S. Gibiński

NA ZIMOWYM POLOWANIU

ołówek, akwarela, gwasz na brystolu, 50,5 x 70 cm,
sygnowany p.d. "S. Gibiński"

NA ZIMOWYM POLOWANIU, przed 1947

ołówek, akwarela, 50 x 70 cm,
sygnowany l.d. "S. Gibiński" - tam też dedykacja "Panu Tadeuszowi Borkowskiemu / na pamiątkę 1946."

PRZED KOŚCIOŁEM

akwarela, gwasz na tekturze,
47,5 x 70,4 cm, sygnowana l.d.
"S. Gibiński", na plecach pieczątka Magazynu Artykułów Malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie

Pejzaż zimowy z wędrowcem

akwarela, karton, wym.: 34 x 68 cm
sygn. p.d.: S.Gibiński

Zimą na polowaniu

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 70 x 101,5 cm;
sygn. l.d.: S. Gibiński
na odwrocie owalna pieczęć krakowskiego składu materiałów malarskich R. Aleksandrowicz

PO MSZY

Akwarela, papier
40,5 x 51 cm

SPOTKANIE PRZED KOŚCIOŁEM

Akwarela, gwasz, papier;
48,5 x 67,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l. d.: S. Gibiński

Święto Jordanu

sygnowany p.d.
akwarela, papier
49x67.5

Przed polowaniem

akwarela, papier, wym.: 50 x 70 cm
sygn. l.d.: S. Gibiński

Rozmowa

akwarela, papier, 18 x 25 cm;
sygn. p.d.: S. Gibiński

Przed polowaniem

akwarela/papier, 35 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: "S. Gibiński"

Przed drewnianym kościółkiem

akwarela/papier, 39,8 x 49 cm (w świetle oprawy)

Polowanie

akwarela, papier, wym.: 24 x 34 cm
sygn. p.d.: S. Gibiński

PRZY OGNISKU

Akwarela, papier;
49,2 x 69,8 cm
Sygnowany l. d.: S.Gibiński

Rybak

akwarela, papier
wym.: 48,5x33 cm
sygn. l.d.: S. Gibiński

Zimą na polowaniu, ok. 1930

akwarela, papier,
69.5 x 100 cm
sygnowany l.d.: S. Gibiński

NAGONKA

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 69,5 x 99 cm
Sygnowany l. d.: S.Gibiński
Na odwrociu w l. d. stempel owalny: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | KRAKÓW UL.BASZTOWA 12 w centralnej części R.AL.[...], w p. g. stempel:
WYTWÓRNIA RAM I OPRAW OBRAZÓW | JANA [nieczytelne] | KRAKÓW RYNEK GŁÓWNY N.

Góral nad potokiem

akwarela, papier
20.5x36
sygnowany p.d.

Praczki

akwarela, papier, wym.: 34 x 48 cm
sygn. p.d.: S. Gibiński

PEJZAŻ Z DREWNIANYM KOŚCIOŁEM

Akwarela na papierze 69 x 49 cm
Sygnowany l.d. - "S. Gibiński"

Powódź

Akwarela, papier, 33 x 48,5 cm;
Sygn. p.d.- Gibiński

Jesień

akwarela/papier, wymiary: 14 x 22 cm,
sygnowany lewy dół: "S.Gibiński"

Zima

Myśliwi

sygnowany p.d.
akwarela, papier
25x34.5

Droga pod lasem

sygnowany l.d.
akwarela, papier
35.5x50

RYBACY

akwarela, 51 x 37 cm, sygnowana po lewej u dołu "S Gibiński", na odwrocie naklejka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie.

Roztopy

sygn. p.d.
akwarela, papier
49.5x65.5

W drodze do kościoła (1951)

sygn. l.d.dat. na odwrociu
akwarela papier 35.3x52.5

Zimą na kresach

akwarela, papier, 60 x 100 cm; sygn. p.d.: S. Gibiński

Góral na tle hal

akwarela, papier; 17 x 24,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: S. Gibiński

Kościółek góralski zimą

gwasz, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. l.d. - S. Gibiński

liczba obiektów: 181