1 zł
2 600 000 zł

DYBOWSKI Stanisław (1895 - 1956)

Podwórko, 1952 r.

olej/tektura, 37,5 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'St. DYBOWSKI 1952'
opisany na odwrociu: 'Obraz malowany przez | St. Dybowskiego art. mal. | zmarłego w r. 1956 | stwierdzam Wł. Dybowska.' oraz 'N 18'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż z chatą, 1952 r.

olej/tektura, 34,5 x 42 cm

Mężczyzna z fajką

olej/tektura, 57,5 x 47 cm
sygnowany p.d.: 'St. Dybowski'

TRZY CHATY

Olej, płótno naklejone na tekturę; 38 x 60,5 cm

*opłata droit de suite

IDZIE BURZA, 1955

Kredka, papier; 21 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: _St. Dybowski - | 55
Na odwrocie nalepka CBWA Warszawa z 1956 r. z opisem pracy
Wystawiany w CBWA Warszawa, 1956, I Ogólnopolska Wystawa grafiki artystycznej i rysunku

BUDUJEMY NOWY DOM, 1955/1956

Kredki, papier; 21 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: St-Dybowski

ZAGRODA W SŁOŃCU, 1955/1956

Kredki, papier; 21 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: _St_ Dybowski_
Na odwrocie nalepka CBWA Warszawa z 1956 r.

KOPARKA NA BUDOWIE MURANOWA, 1956

Kredka, papier; 21 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: _St_Dybowski_

POLE ZE STOGAMI, 1955/ 1956

Kredka, papier; 21 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: _St_Dybowski_

PEJZAŻ Z DREWNIANĄ CHATĄ, 1955/1956

Kredki, papier; 21 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: _St_Dybowski_

PEJZAŻ Z CHATĄ I STOGAMI NA POLU, 1955/1956

Kredki, papier; 21 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: _St_Dybowski

DWIE CHATY

Gwasz, tektura; 12 x 16,7 cm
Sygnowany l.d.; St.Dybowski

BARKI NA RZECE

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 12 x 20 cm
Sygnowany p.d.; St. Dybowski

PEJZAŻ ZIMOWY Z WIERZBAMI NAD STRUMIENIEM

Gwasz, tektura; 15,5 x 22 cm

PEJZAŻ ZIMOWY Z DOMEM W SŁOŃCU

Olej, tektura; 24,5 x 30,5 cm

Kapliczka z okolic Starego Sącza, 1934 r.

olej, płótno, 73 x 92 cm, sygn. l.d.: ST. DYBOWSKI / "KAPLICZKA"

STODOŁA

Akwarela, papier; 22 x 16 cm
Sygnowany p.d.: St. Dybowski

O ZMIERZCHU

Olej, tektura; 18 x 24 cm

PEJZAŻ Z DZIEWANNĄ

Akwarela, papier; 15 x 9 cm

PEJZAŻ ZE STOGIEM

Olej, tektura; 11 x 21 cm

KROWA

Olej, tektura; 14 x 20,5 cm

Widok z Wilna

olej/płótno naklejone na tekturę, 27 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'St. Dybowski | Wilno'

BASZTA MURÓW STAROMIEJSKICH W WARSZAWIE

Gwasz, akwarela, karton; 15 x 20,5 cm

KOŚCIÓŁ MARIACKI NA NOWYM MIEŚCIE W WARSZAWIE

Akwarela, papier; 23 x 14 cm

ZIMOWY PEJZAŻ GÓRSKI

Gwasz, tektura; 43,5 x 51 cm

DROGA PRZEZ POLE

Olej, tektura; 38 x 45,5, cm

BIAŁA CHATA

Gwasz, karton, 9,8 x 13,5 cm

DREWNIANE CHATY

Gwasz, akwarela, karton; 11 x 17 cm
Sygnowany p.d.: St. Dybowski

PEJZAŻ ZE STAWEM I CZTEREMA TOPOLAMI

Olej, tektura; 40 x 37 cm
Sygnowany l.d.: _St_Dybowski_

GOSPODARSTWO

Akwarela, karton; 35,5 x 50,5 cm

RZEKA

Olej, tektura; 29 x 45,5 cm

SZKIC KONIA

Ołówek, karton; 19 x 22 cm

ZAJĄC NA POLU

Ołówek, papier; 21 x 29,7 cm

KOBIETA I DWIE GĘSI PRZED CHATĄ

Gwasz, tektura; 51 x 80 cm
Sygnowany p.d.: _St_Dybowski

PEJZAŻ ZIMOWY

Gwasz, akwarela, karton; 14,5 x 21 cm
Sygnowany p.d.: _St-Dybowski_

PEJZAŻ

PEJZAŻ ZIMOWY

ZIMOWY ZMIERZCH

Gwasz, akwarela, karton; 15 x 21 cm

DOM ZASYPANY ŚNIEGIEM

Gwasz, akwarela, karton; 15,5 x 21,5 cm
Sygnowany p.d.: _St-Dybowski

DRZEWA NA ZAKOLU RZEKI

Akwarela, gwasz, tektura; 31 x 40 cm
Sygnowany p.d.: St Dybowski

PEJZAŻ

ŻÓŁTE RÓŻE

Olej, tektura; 33 x 24,5 cm
Sygnowany p.d.: _St_Dybowski_

PEJZAŻ Z WOZEM NA POLU

Olej, tektura; 47,5 x 77,5 cm
Sygnowany l.d.: St-Dybowski-

MOSTEK NAD RZECZKĄ

Ołówek, karton; 34 x 48,5 cm

BIAŁY DOMEK NAD WODĄ

TRZY MENDLE NA POLU

Olej, tektura; 32 x 53,5 cm

PEJZAŻ Z KOBIETĄ PASĄCĄ KROWĘ

Olej, płótno naklejone na tekturę; 55 x 80 cm

RYNEK W KAZIMIERZU

Olej, tektura; 23 x 31,5 cm

CZERWONE RÓŻE

Olej, sklejka; 34 x 34 cm
Sygnowany p.g.: _St_Dybowski_

Astry w wazonie

gwasz, karton, 21 × 28 cm
sygn. l. d.: St. Dybowski

PO ŻNIWACH

Olej, tektura; 36,5 x 51 cm

DWIE SOSNY NA POLU

Olej, tektura; 36,5 x 50 cm
Sygnowany p.d.: ST-DYBOWSKI.

ZAJĄCE, ok. 1950

Olej, płótno; 60 x 92 cm
P.d. zatarta sygnatura

ŚWIERKOWE PNIE

Akwarela, papier; 18 x 10,5 cm

WIATRAK NA POLU

Olej, karton; 37,5 x 46 cm

KAJAK NA WIŚLE

Olej, tektura; 38 x 46 cm

CZERWONE RÓŻE

Olej, sklejka; 34 x 34 cm
Sygnowany p.g.: _St_Dybowski_

TRZY RÓŻE W WAZONIE

Olej, tektura; 23,5 x 17,5 cm
Na odwrocie ołówkowe szkice ptaków

RYNEK W KAZIMIERZU

Olej, tektura; 23 x 31,5 cm

DOM W SŁOŃCU

Olej, tektura; 24 x 30 cm

DWÓR POŚRÓD DRZEW

Ołówek, czarna kredka, papier; 15 x 18,5 cm

PEJZAŻ Z DOMEM I CIEPLARNIĄ

Gwasz, karton; 21 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: _St_DYBOWSKI_
Na odwrocie szkic ołówkiem

KOLOROWE KWIATY I KAKTUSY

Gwasz, karton; 46 x 38 cm
Sygnowany p.d.: St Dybowski

TRZY RÓŻOWE RÓŻE

Gwasz, tektura; 29,5 x 21 cm
Sygnowany p.d.: _ST_DYBOWSKI_

URWISTY BRZEG RZEKI

Olej, płótno; 45 x 50,5 cm
Sygnowany l.d.: _ST_DYBOWSKI_

GOSPODARSTWO

Gwasz, tektura; 23 x 30,5 cm
Sygnowany l.d.: _ST_DYBOWSKI_

RÓŻE

Olej, tektura; 32 x 26 cm
Sygnowany p.d.: _ST_DYBOWSKI_

KURY PRZED CHATĄ

Olej, płótno; 39 x 61 cm
Sygnowany l.d.: _ST_DYBOWSKI_

Mężczyzna z fajką

olej/tektura, 57,5 x 47 cm
sygnowany p.d.: `St. Dybowski`

Widok z Wilna

sygnowany l.d.: `St. Dybowski | Wilno`

PRZED DOMEM

Olej, tektura; 37 x 45,5 cm
Sygnowany l.d.: _ST_DYBOWSKI_

PEJZAŻ Z ZABUDOWANIAMI

Olej, tektura; 37,5 x 46 cm
Sygnowany p.d.: _ST_DYBOWSKI_

CHMURY NAD ZAKOLEM RZEKI

Olej, tektura; 38 x 45,5 cm
Sygnowany l.d.: _ST_DYBOWSKI_

KAPLICZKA

Olej, tektura; 37 x 27 cm
Sygnowany p.d.: _ST-DYBOWSKI-

WNĘTRZE IZBY Z PIECEM

Gwasz, tektura; 41 x 58 cm
Sygnowany p.d.: _St_Dybowski_

POD OSTRZAŁEM

Olej, płótno; 94 x 129 cm
Sygnowany p.d.: St_Dybowski_

KOLUMNA PANCERNA

Olej, płótno; 100 x 110 cm
Sygnowany l.d.: St_Dybowski
Na odwrocie nalepka wystawowa z opisem pracy

ZAJĄCE NA POLU

Olej, płótno; 81 x 120 cm
Na odwrocie dwie nalepki z opisem pracy: autorska i CBWA w Warszawie z wystawy "Życie w czasach pokoju"

ŚWINKI, ok. 1950

Olej, tektura; 60 x 100 cm
Sygnowany l.d.: St._ Dybowski
Na odwrocie dwie nalepki z opisem pracy: autorska i CBWA Warszawa z tytułem pracy: Hodowla Świń, PGR Kozłów Biskupi

MARTWA NATURA Z KWIATAMI I KSIĄŻKĄ

Olej, płótno; 92 x 73 cm
Sygnowany l.d.: St Dybowski-
Na odwrocie kobieta na tle pejzażu

MARTWA NATURA Z MONĄ LIZĄ

Olej, tektura; 89 x 79 cm
P.d. zatarta sygnatura

ULICA W ŚLĄSKIM MIASTECZKU

Olej, płótno; 61,5 x 50 cm
Sygnowany l. d.: -St-Dybowski-

GOSPODARSTWO POD ŚNIEGIEM

Gwasz, papier; 32,5 x 42 cn
Sygnowany p.d.: _St_Dybowski _

GOSPODARSTWO

Olej, pilśnia; 38 x 46 cm
Sygnowany l.d.; St_Dybowski

PIASZCZYSTY BRZEG RZEKI

Olej, płótno; 38,5 x 60 cm
Sygnowany p.d.: _ST_DYBOWSKI_

PEJZAŹ NADWODNY

Olej, tektura; 50 x 61 cm
Sygnowany p.d.: _ST_DYBOWSKI_

DREWNIANA CHATA

Olej, tektura; 38 x 46 cm
Sygnowany l.d.: _ST_DYBOWSKI-

TOPOLE PRZED WSIĄ

Olej, tektura; 50 x 61 cm
Sygnowany p.d.: _ST_DYBOWSKI_

ZAKOLE RZEKI

Olej, tektura; 50 x 61 cm
Sygnowany l.d.: _ST_DYBOWSKI_

PO ŻNIWACH

Olej, tektura; 38 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: ST-DYBOWSKI-

DZIECI NA POLU

Olej, tektura; 38 x 52,5 cm
Sygnowany l.d.: _ST_DYBOWSKI_

CHATA KRYTA STRZECHĄ

Olej, tektura; 49,5 x 60,5 cm
Sygnowany p.d.: _ST_DYBOWSKI_

GOSPODARSTWO POD ŚNIEGIEM

Olej, tektura; 50 x 61 cm
Sygnowany l.d.: _ST_DYBOWSKI_

PEJZAŻ Z CHATĄ I ŻURAWIEM

Olej, tektura; 49 x 61 cm
Sygnowany l.d.: _ST_DYBOWSKI_

GOSPODARSTWO

Olej, tektura; 50 x 61 cm
Sygnowany p.d.: _ST_DYBOWSKI_

AUTOPORTRET

Olej, sklejka; 34 x 34 cm

RÓŻOWE PIWONIE

Gwasz, tusz, akwarela; 61 x 50 cm
Sygnowany l.d.: _St_Dybowski_

Kościół na Pęksowym Brzysku

olej, tektura; 37,5 x 46 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: ST. DYBOWSKI | ZAKOPANE

Widok miasteczka

olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany l.d.: `St. Dybowski`

Estymacja 4 000 - 8 000 zł

PIASZCZYSTY BRZEG RZEKI

Olej, płótno; 50 x 61 cm
Sygnowany p.d.: _ST_DYBOWSKI_

KUTY (Pejzaż z okolic Kut)

olej na tekturze, 37,5 x 46 cm,
sygnowany l.d. "St. Dybowski /Kuty", na odwrocie fragmenty kartki wystawowej [TPSP?] z napisanym ręcznie tytułem "Kuty" i nazwiskiem "Dybowski St.". Także na tekturze pieczęć owalna "ISKRA & KARMAŃSKI KRAKÓW".

Chata w górach

akwarela, gwasz/tektura, 34 x 29,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: `ST. DYBOWSKI`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Na hali

sygn. p.d.
gwasz, tektura
35x30.2 cm

Widok z Wilna

sygnowany p.d.: `St. Dybowski | Wilno`

Estymacja 4 000 - 6 000 zł

Pejzaż z chatą

gwasz, tektura; 34,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: St. Dybowski

Kościół w Kleczanowie

olej, płótno naklejone na tekturę, 38 x 46 cm;
sygn. l. d.: ST. DYBOWSKI/ KLECZANÓW

Chaty z puszczy Kurpiowskiej

olej, tektura, 31 x 46 cm;
sygn. p. d.: ST. DYBOWSKI , l. d.: KAMPINOS
Na odwrocie nalepka wystawowa z numerem 26037, nazwiskiem autora, tytułem, techniką i cena oraz datą: 21 czerwca 1938

Kościół w Kleczanowie

Chaty z puszczy Kurpiowskiej

olej, tektura, 31 x 46 cm;

Kościół w Kleczanowie

Chaty z puszczy Kurpiowskiej

olej, tektura, 31 x 46 cm;

Chaty z puszczy Kurpiowskiej

olej, tektura, 31 x 46 cm;

Kościół w Kleczanowie

Portret kobiety

olej, tektura, 38 x 46 cm;
sygn. z lewej pośrodku: ST. DYBOWSKI

DROGA DO WSI

Olej, tektura; 24,7 x 27,7 cm
Sygnowany p.d.: St. Dybowski

Kościół w Kleczanowie

olej/płótno naklejone na tekturę, 38 x 46 cm
sygnowany l. d.: `ST. DYBOWSKI I KLECZANÓW`

Widok miasteczka - Kuty

olej/płótno naklejone na tekturę, 37,7x 46 cm
sygnowany p. d.: `St. Dybowski I Kuty`

Wenecja

olej, płótno, 38 x 60 cm
sygn. p.d.: DYBOWSKI

Toaleta

olej, tektura, 38 x 46 cm;
sygn. p.d.: St. Dybowski / Paris 1926;
Na odwrocie kompozycja malarska, skreślona

Wenecja

olej, tektura, 37,5 x 60,5 cm;
sygn. p.d.: St. Dybowski

Wenecja

olej, płótno naklejone na tekturę,
38 x 60,5 cm;
sygn. p.d.: .ST - DYBOWSKI.

Katedra Sainte Chapelle w Paryżu

sucha igła,
24 x 21 cm;
sygn. p.d.: St. Dybowski. (odręcznie)

AKT

Olej, płótno; 83,5 x 100,4 cm
Sygnowany czerwonym olejem p.d.: ST. DYBOWSKI.

Pejzaż z drzewami

olej na tekturze, 24 x 32 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: "St. Dybowski"

Motyw miejski

olej, tektura, 20,5 x 31 cm;
sygn. l.d. - St Dybowski

Teatr antyczny

olej, tektura, 20,5 x 30 cm;
sygn. l.d. - St. Dybowski

liczba obiektów: 137