1 zł
2 600 000 zł

GRUNSWEIGH Natan (Nathan) (1880 Kraków - 1956 Paryż)

Uliczka, około 1930 r.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'Grunsweigh'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rue de la Corderie

olej, płótno, 38 × 55 cm
sygn. p. d.: Grunsweigh
na odwrocie opisany: Rue de la/Corderie

Domy pośród drzew, 1922 r.

olej/tektura, 27 x 35 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1922 | Grunsweigh'
na odwrociu nalepka z opisem pracy, nalepka z paryskiego domu aukcyjnego Marielle Digard oraz nalepka paryskiego składu artykułów plastycznych

Portret kobiety

olej, tektura, 46 × 27 cm,
sygn. l. g.: Grunsweigh
oraz p. g. fragment powtórzonej sygnatury artysty

Motyw normandzki

olej, płótno; 56 x 46 cm;
sygn. l. d.: Grunsweigh

Przedmieścia paryskie , circa 1930 r.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'Grunsweigh'
na odwrociu nalepka z Villa La Fleur z numerem inwentarzowym '0267/ MR/06'

Ulica

olej/płótno, 46,5 x 30,5 cm
sygnowany i opisany trudno czytelnie p.d.: 'N. Grunsweigh | (...)'

Ulica w miasteczku

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'Grunsweigh'

Ulica w Paryżu (Montparnasse)

olej/płótno, 63,5 x 48,5 cm
sygnowany p.d.: 'Grunsweigh'

Ulica

olej/płótno, 46,5 x 30,5 cm

Dworzec Saint Mandé

olej/tektura, 41 x 44 cm
sygnowany p.d.: 'Grunsweigh'

Lac de Croissy, Le Vésinet

olej, płótno
38 x 41 cm
sygn. p. d., na odwrociu podpis inicjałami i tytuł

Femme de profil

olej, płótno
sygn. l.g..
46 x 27 cm

Nature morte à l'épicerie

Olej, płyta
sygn. i dat. 1946 p.d.
37,5 x 46,5 cm

Przechadzka aleją

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany l.d.: 'Grunsweigh'

- kolekcja prywatna, Francja

Uliczka

olej, płótno, 55,5 × 46,5 cm
sygn. l. d.: Grunsweigh

Ulica na Montmartrze

olej, płótno, 61 x 50 cm
sygn d.p.

Portret czytającej dziewczynki

olej, płótno, 46 x 55 cm
sygn. p. d.
stan zachowania: małe ubytki farby

Dom wśród drzew

olej/tektura, 27 x 35 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1922 Grunsweigh'

Pejzaż miejski z Paryża (Montmartre?)

olej na płótnie, 43 x 80 cm
sygn. l. d.

Ulica na Montmartrze

olej, karton, 26,5 x 35 cm
sygn. l.d.

Pejzaż z kościołem

olej, płótno, 81 x 65 cm
sygn. p. d., mała naprawa

Przed kościołem

olej, płótno, 39 x 55,5 cm
sygn. p.d.

Pejzaż z zadrzewioną aleją

olej, płótno, 46 x 55 cm
sygn. l.d.

Widok domu z ogrodem

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany p.d.: 'Grunsweigh'

Jezioro Croissy w Vésinet

olej, karton, 27 x 35 cm
sygn. p.d.: Grunsweigh
na odwrocie odręczny napis niebieską kredką: Grunsweig Lac de Croissy 9 3478 G

Widok wsi, 1928 r.

olej/płótno, 50 x 61 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Grunsweigh 1928'

Rue des Jardins St Paul

olej, karton, 39,5 x 31 cm
sygn. l.d.: Grunsweig
na odwrocie autograf: Grunsweigh Rue des Jardins Saint Paul 1938 Paris

Rue Mongenot à Paris

olej, tektura, 37,5 x 46 cm
sygn. l.d: Grunsweigh
na odwrocie ręczny napis: Rue Mongenot Paris 12

Portret chłopca (syn artysty?)

olej, płótno, 78 x 65 cm
sygn. l.g.
mały brak farby w górnej lewej części obrazu

Pejzaż paryski (Montmartre?)

olej, płótno, 54 x 65 cm
sygn. p.d.
mały ubytek i mała naprawa na odwrocie

Ulica

olej/płótno, 46,4 x 31 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'N. Grunsweigh | (...)'

Miejski plac z drzewami

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany l.d.: 'Nathan Grunsweigh'

Dziewczynka w ogrodzie

olej na płótnie,
sygnowany w prawym dolnym rogu, małe naprawy;
46 x 55 cm

Ulica Amandiers w Paryżu, 1946

olej na płótnie,
sygnowany i datowany w lewym dolnym rogu;
50 x 63,5 cm

Postacie w zadrzewionej alei

olej na płótnie,
sygnowany w lewym dolnym rogu;
46 x 55 cm

Rue Neuve Saint Pierre, Paris

olej, karton
43,5 x 30 cm
sygn. l.d. Grunsweigh

Lektura

olej na płótnie,
sygn. w dolnej czesci obrazu, sygn. z tylu obrazu,
nieznaczne przemalowania, mała konserwacja widoczna na odwrocie obrazu

Widok Paryża

olej na izorelu,
sygn. w prawym dolnym rogu;
55 x 46 cm

Przed kosciolem

olej na płótnie,
sygn. w prawym dolnym rogu;
39 x 55,5 cm

Portret mężczyzny, 1929

olej, płótno, 33 x 27,5 cm
sygn. p.g. GRUNSWEIG/ 1929

Prometeusz

olej/tektura, 39,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'GRUNSWEIG'

W synagodze, 1947

olej, płótno; 72 x 99 cm;
sygn. i dat. p. d.: Grunsweig / 1947,
p. g.: Grunsweigh (sygnatura odwrócona)

Ulica z kosciolem

olej na plotnie, sygn. w prawym dolnym rogu;
46 x 38 cm

Ulica w Paryzu, 1925

olej na plotnie, sygn. i datowany w lewym dolnym rogu;
54,5 x 43,5 cm

W zadrzewionej alei

olej na plotnie, sygn. w lewym dolnym rogu;
54,5 x 43,5 cm

Ulica w Paryzu

46 x 55 cm

Ulica paryska, 1935 r.

olej/tektura, 35 x 41 cm
sygnowany i datowany p.d.: `GRUNSWEIGH | 1935 `

W SYNAGODZE, 1947

olej, płótno; 72x99 cm
sygn. p.d.: Grunsweig 1947

Kobieta prasujaca bielizne

36,5 x 45,5 cm, 1917, olej na płótnie, sygn. w dolnym prawym rogu, zatytułowany i datowany na odwrocie

Ulica

olej na płótnie, 46,5 x 30,5 cm, sygn. sytuowany i datowany (nieczytelnie) w dolnym prawym rogu

Ulica w Paryzu

34,5 x 43 cm, olej na kartonie, sygn. w dolnym lewym rogu, karton nieznacznie wygiety, male przemalowania

Ulica w Paryżu

olej na kartonie,
sygnowany w prawym dolnym rogu;
42,5 x 54 cm

Pejzaż miejski

olej na płótnie,
39 x 55,5 cm

Miasteczko

olej, płótno, 54 x 65 cm;
sygn. p.d.: Grunsweigh / 1939

Cinema

olej, tektura; 22,8 x 22,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: Grunsweigh

Uliczka

olej/płótno, 46,5 x 30,5 cm
sygnowany p. d.: `N. Grunsweigh | (...)`

L`allée arborée

olej, płótno
38 x 46 cm
sygn. l.d.: Grunsweigh

Kościół Saint-Charles w Asnieres (przedmieście Paryża), 1925

olej na płótnie,
sygnowany w prawym dolnym rogu
65 x 54 cm

Ulica paryska, ok. 1935

olej na kartonie,
sygnowany w lewym dolnym rogu

Uliczka w Paryżu

olej/płótno, 61 x 50 cm
sygnowany p.d.: `Grunsweigh`

Pejzaz z Vésinet, 1938

olej na sklejce
sygnowany
46 x 55 cm

Ulica na Montmartrze

olej na płótnie
sygnowany
66 x 81,5 cm

Rue animée a Montmartre

olej, płótno
sygn. l.d.
38 x 46 cm

Fanny Grunsweigh, femme du peintre

olej, płótno
55 x 46 cm
sygn. l.g.: N Grunsweigh

Autoportrait

olej, karton
32 x 40 cm
sygn. p.g.: Grunsweigh

Ofiara Abrahama, 1947

olej, płótno, 73 x 116 cm;
sygn. l. d.: Grunsweigh 1947

Vue d`un village (1928)

Olej na płótnie
sygn. i dat. l. d.
50 x 61 cm

Bois de Boulogne

Olej na płótnie
sygn. p.d.
46 x 55 cm

Le pont Louis Philippe a Paris

olej na płycie
40 x 50 cm
sygn. l.d.: Grunsweigh

Maison au Vésinet

olej, płótno,
46 x 61 cm,
sygn. l.d.

La maison

olej, karton
40 x 57 cm
sygn. p.d.: Grunsweigh

Rue de village

olej, płótno
46 x 61 cm
sygn. i dat. l.d.: Grunsweigh 1928

NATURE MORTE AU MOULIN A CAFE

olej, płótno
sygn. i dat. l.d.: N.Grunsweigh 1923
34,80 x 45,90 cm
pochodzenie:
kolekcja I.B. Frydman, Paris

Imprimerie de Nanterre

olej, płótno
55,5 x 46,5 cm
sygn. l.d.

Miejski zaułek

olej/płótno, 40 x 50 cm
sygnowany p. d.: `grunsweigh`

CENTRE VILLE

olej, płótno
sygn. l.d.: "Grunsweigh"
44,50 x 67 cm

Ofiara Abrahama, 1947

olej, płótno,
73 x 116 cm;
sygn. l. d.: Grunsweigh 1947
W wielu publikacjach utrwaliła się błędna data śmierci artysty (1943), podczas gdy znane jest wiele prac Grunschweigha powstałych po tym czasie.

Village

olej, deska
29 x 40 cm
sygn. l.d. Grunsweigh

Bords de lac au Vesinet

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. p.d. Grunsweigh

MARTWA NATURA Z KWIATAMI

olej/płótno dublowane,
38,5 x 46,5 cm
sygnowany l. d.: `Grunsweigh`

RUE DE VILLAGE ANIMEE

sygn. l.d. "grunsweigh"
61 x 50 cm
Proweniencja: Kolekcja I.B. Frydmana, Paryż

Route forestiere

Olej na desce
Syg. p.d.
59 x 48 cm

Portret mężczyzny, 1929

olej, płótno;
33 x 27,5 cm
sygn. p.g. GRUNSWEIG/ 1929

Nature morte au bouquet de fleurs et citron

Olej na płótnie
Syg. l.d.
38 x 46 cm

ULICZKA W PARYŻU

olej/płótno,
37,5 x 50,5 cm
sygnowany p. d.: `Grunsweigh`

Podwórze

olej, płótno,
55 x 46 cm;
sygn. p. d.: Grunsweigh

ULICZKA

olej/płótno,
47 x 30 cm
sygnowany p. d.: "N. Grunsweig | (?)"

MOTYW MIEJSKI, 1924 R.

olej/płótno,
54 x 65 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Grunsweigh | 1924`

ULICZKA W PARYŻU

olej/sklejka
51,5 x 69 cm
sygnowany p. d.: "Grunsweigh"

Motyw miejski

olej, płótno
54 x 65 cm;
sygn. l. d.: Grunsweigh / 1924

Ulica paryska

olej/płótno,
40 x 48 cm
sygnowany l. d.: `Grunsweigh`

Scena rodzajowa

olej, płótno; 55 x 49 cm
sygn. p.d.: Grunsweigh

Motyw miejski

olej, płótno, 55 x 46 cm;
sygn. l.d.: Grunsweigh /24

Miasteczko, 1935 r.

olej/płótno, 50 x 61 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Nathan G | 1935`
na odwrocie 2 trudno czytelne pieczątki

Ofiara Abrahama

olej, płótno, 73 x 116 cm;
sygn. u dołu: Grunsweigh 1942

W parku

olej, płótno, 46 x 55,5 cm;
sygn. l.d.: Grunsweigh / 1928

Motyw miejski

olej, płótno, 55 x 46 cm;
sygn. l.d.: Grunsweigh /24

Miasteczko

olej, płótno, 54 x 65 cm;
sygn. p.d.: Grunsweigh / 1939

Martwa natura z nożem, jabłkami i warzywami

olej, płótno, 55,3 x 66,3
sygn. p.d.: Grunsweigh

Pejzaż miejski

olej, płótno,
54 x 65 cm;
sygn. p.d: Grunsweigh / 1930
na odwrocie napis na krośnie: Eglise De La Gare rue Bezons oraz stempel: Partyka Gallery

Pejzaż, 1924

olej, płótno
53,8 x 64,7 cm

PEJZAŻ

Olej na płótnie 48 x 59 cm
Sygnowany p.d. - "Grunsweigh"

PARYSKA ULICA

Olej na desce 38 x 46 cm
Sygnowany l.d. - "Grunsweigh"

Paryska uliczka, 1943

olej, płótno, 38,6 x 55,5
sygn. p. d.: Grunsweigh 1943; na rewersie na blejtramie napis ołówkiem: Grunsweigh

Widok przedmieścia, około 1920 - 1925

olej, płótno naklejone na tekturę; 30,5 x 37,5 cm;

Scena symboliczna

olej, płótno
73 x 115,5 cm

Portret mężczyzny, 1929

olej, płótno
33,5 x 27,5 cm

liczba obiektów: 110