1 zł
2 600 000 zł

KOPCZYŃSKI Bronisław Piotr (1882 Warszawa - 1964 Warszawa )

Rynek Starego Miasta, 1949 r.

litografia/papier, 48 x 33 cm
sygnowany na kamieniu l.d. inicjałami i gmerkiem autorskim: ‘B.K.’, p.d. opis: ‘WARSAWA-RYNEK STAREGO MIASTA’ oraz kredką l.d.: ‘Bron. Kopczyński’ i dedykacja: ‘WP. Śmigielskiemu w Warszawie III-1949’
u dołu dedykacja

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ul. Rybaki

litografia/papier, 57 x 40,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'B Kopczyński', opisany na kamieniu l.d.: 'UL. RYBAKI'

Warszawa. Dawne Stare Miasto, ok. 1930

litografia/papier, 44 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
tytuł: l.p.: 'Warszawa. Dawne Stare Miasto'; sygn. p.d.: 'Bron. Kopczyński'

Stara Warszawa - Dom pod lwem - ul.Senatorska

sygn. p.d.
litografia
44.5x33.5 cm

BRAMA KRAKOWSKA W LUBLINIE

Litografia, papier; 48,5 x 34,5 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: ~Lublin Bron Kopczyński
Na odwrocie nalepka wystawowa CBWA w Warszawie z opisem pracy

Dawna Warszawa

sygn. p.d.
litografia
48.5x32.5 cm

Staromiejski grajek, 1957 r.

litografia/papier, 40,5 x 29,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Staromiejski grajek" Bronisław Kopczyński | Kochanemu A.Karnemu autor Warszawa - Grudzień 1957 r.p.'

Widok z Kazimierza Dolnego, 1917 r.

akwarela, ołówek/papier, 32,5 x 44 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'BRONISŁAW KOPCZYŃSKI 1917'

Winiarnia Staromiejska

litografia, karton, wym. 48 x 32 cm,
sygn. p.d.: Winiarnia Staromiejska / Bronisł Kopczyński 33/100

Dawna Warszawa - Zamek Królewski

litografia, papier; 38 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: znak artysty (na płycie);
opis autorski poniżej obrazu: p. d.: Bron [znak artysty] Kopczyński (ołówkiem), tytuł l. d.: Dawna Warszawa - Zamek król.

Dom pod Orłem na Starym Mieście w Warszawie, 1913 r.

litografia/papier, 48,5 x 32 cm
sygnowana i datowana na kamieniu gmerkiem autorskim z inicjałem: `B.K. 1913`
opisana l.d.: `DOM " POD "ORŁEM" | PRZY ULICY | ŚWIĘTOJAŃSKIEJ | W | WARSZAWIE` poniżej gmerk autorski z inicjałem "B.K."

Road, 2013

akryl, płyta, 84 x 80 cm,
sygn. p.d.: PIK 2013.Y.

Stara piosenka

litografia, papier; 40,5 x 30 cm (odcisk płyty),
44 x 32 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
poniżej kompozycji ołówkiem: sygn. p. d.: Bronisław Kopczyński;
l. d.: ~ Stara piosenka ~

Kamienica, 1917 r.

akwarela/papier, 43 x 32 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany u dołu: `BRON. KOPCZYŃSKI 1917`

Pod Retmanem

litografia, papier;
37,7 x 27,8 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. d.: BronKopczyński, l. d.: Pod "Retmanem"

Dwór pod lasem

akwarela/papier naklejony na tekturę, 102 x 70 cm
sygnowany l. d.: `BR KOPCZYŃSKI`

Estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Widok podwórka, 1933 r.

akwarela/papier, 48 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Bronisław Kopczyński 1933`

Estymacja: 2 500 - 3 500

FARA W CHEŁMNIE

akwarela na papierze, 49,5 x 35 cm w świetle passe-partout,
sygnowana p.d. "Br. Kopczyński"

Dawne Stare Miasto

litografia, papier, 44 x 33 cm (w świetle oprawy);
gmerk artysty na płycie p. d.: serce zwieńczone krzyżem;
sygn. p. d.: BronKopczyński, tytuł l. d.: Warszawa. Dawne Stare Miasto.

Dawne Stare Miasto

litografia, papier, 37 x 23,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: znak artysty (na płycie),
opis autorski poniżej obrazu: p. d.: Bron [znak artysty]
Kopczyński (ołówkiem), tytuł l. d.: Dawna Warszawa - Zamek król.

Stara piosenka, lata 30.

Litografia;
wym.: 403 x 298 mm;
sygn. oł. p.d.: Bron. Kopczyński; na pł. l.d. tytuł. Praca po konserwacji.

Kościół Kapucynów zimą

litografia, papier, 51 x 36 cm;
sygn. i opisany na płycie gmerk artysty oraz napis napis poniżej obrazu KOŚCIÓŁ KAPUCYNÓW - DAWNA WARSZAWA 9na płycie) oraz sygn. p. d. BrKopczyński (ołówkiem)

litografia, papier,
37 x 23,5 cm ( w świetle oprawy);

Dworek na Rybakach, 1916

litografia, papier, 49 x 35 cm;
u dołu napis na kamieniu: - DWOREK NA RYBAKACH - RYS. 1916.R.P.WARSZAWA
p. d. dedykacja ołówkiem: Przemiłej Pani Bronisławie Orłowskiej Bron
Kopczyński, p. d.: na kamieniu gmerk artysty.
Ulica Rybaki na warszawskim Nowym Mieście, w głębi widoczny na litografii gotycki kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.

Akt

tusz, papier,
20,6 x 14 cm;
sygn. p. d.: A. Hoffmann

Kościół Kapucynów zimą

litografia, papier,
51 x 36 cm;

KAZIMIERZ LUBELSKI, 1922 R.

akwarela/papier,
44,5 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany l. g.: `Kazimierz Lubelski I Br. Kopczyński 1922`

Warszawa. Kościół OO.Bernardynów, 1919

Litografia;
wym.: 450 x 340 mm;
sygn. kredką p.d.: Bronisł. Kopczyński, l.d.: Dawna Warszawa. Na płycie napisy tytułowe, monogram artysty i data. Grafika z cyklu "Dawna Warszawa". Stan zachowania: w p.g. części ślady zalania.

[WARSZAWA]

"Dom pod Orłem, ul. Piwna w Warszawie". Litografia, 47 x 32,5 cm w świetle passe-partout. Sygnowana na kamieniu oraz pod ryciną ołówkiem "Bronisław Kopczyński". Oprawa.

STARA PIOSENKA

Litografia, papier
40 x 29,5 cm (odcisk płyty)
Sygnowany: ołówkiem p.d.: Bronisław Kopczyński | na płycie: l.d.: Stara Piosenka

DWOREK FRYDERYKA CHOPINA

Litografia, papier
43 x 30,4 cm (odcisk płyty)
Sygnowany: ołówkiem p.d.: Bronisław Kopczyński | na płycie: l.d.: DWOREK FRYDERYKA CHOPINA

DOM POD ORŁEM - UL. PIWNA W WARSZAWIE

Litografia, papier
45,5 x 31,4 cm (odcisk płyty)
Sygnowany: ołówkiem p.d.: Bronisław Kopczyński | na płycie: l.d.: DOM
POD ORŁEM. UL. PIWNA W WARSZAWIE

DWOREK NA RYBAKACH, 1916

Litografia, papier
47,7 x 32,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany: ołówkiem p.d. Br. Kopczyński | na płycie: l.d.: DWOREK NA RYBAKACH RYS. 1916.R.P. WARSZAWA- | p.d.: serce z krzyżem

Dwór pod lasem

obraz do renowacji

CHIOGGIA. PORANEK, 1926

akwarela,
53,5 x 36,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowana l.d. "BR. (gmerk artysty) KOPCZYŃSKI", po prawej "CHIOGGIA. 1926".
Na odwrocie dwie kartki wystawowe m.in. warszawskiej Zachęty.

Zamki Orawskie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
45 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: BRON. KOPCZYŃSKI - ;
l. d. napis: - ZAMKI ORAWSKIE - 1924.

ASTRY W WAZONIE, 1936

akwarela, gwasz, 38 x 31 cm. sygnowana p.d. " B. Kopczyński / 1936"

Gdańsk znad Motławy, ok. 1926

akwarela, tektura, 101,5 x 72
sygn. p.d.: BRON. KOPCZYŃSKI
na odwrociu: na "Pro Arte" / Gdańsk
naklejka: 9395 Autor Kopczyński Bronisław / Gdańsk znad Motławy, Rodzaj dzieła akr / Własność Data nadesłania 4 / VIIII 1926

Warszawa. Dom pod Okrętem, 1913

litografia;
wymiary: 525 x 330 mm;
sygn. piórkiem
p.d.: Bron. Kopczyński, na płycie l.d.: BK, 1913.
Stan zach.: dobry, grafika podklejona na papierze.

Grajek

litografia/papier, 40,5 x 29 cm
sygnowany ołówkiem p. d.: "Bronek Kopczyński"

Widok kościoła pod wezwaniem Świętego Jana w Toruniu*, 1920

akwarela, papier; 69 x 102 cm;
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: Br Kopczyński 1920;
pośrodku u dołu napis: TORUŃ KOŚCIÓŁ ŚW. JANA; na odwrocie odręczne napisy: A. Frankowski oraz Ramiarz 79 r. Kowalewski | N. Świat 49
* Obecnie kościół katedralny pod wezwaniem Świętych Janów powstałej w 1992 roku diecezji toruńskiej.

Portyk pałacu

Sygnowany ołówkiem p. d.: Bronek Kopczyński"
Litografia/papier, 58 x 48 cm

Dom pod Orłem. Ul. Piwna w Warszawie

Sygnowany ołówkiem p. d.: "Bronek Kopczyński" oraz na kamieniu tytuł autorski
Litografia/papier, 46 x 31 cm

Kościół bonifratrów w Wilnie

akwarela, papier,
44 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: BR. KOPCZYŃSKI - 1921. - l.d.: WILNO - KLASZTORNY - KOŚCIÓŁEK - BONIFRATRÓW - na odwrocie nalepka: Bron. Kopczyński. - Klasz. Kość. Bonifratrów; oraz niekompletna nalepka z nr 46968, powt. tytułem, autorem, techniką oraz datą nadesłania 1921

Kościółek w Wilnie

Akwarela, papier,
wym. 44 x 32 cm; w św. p.-p.;
Sygn. p.d.- Br. Kopczyński 1921

Zaułek

Akwarela, gwasz, papier, 44 x 32,5 cm; w św. p.-p.;
Sygn. u dołu

NOKTURN - STARE MIASTO W WARSZAWIE, 1939

olej na tekturze, 98,5 x 68,7 cm,
sygnowany u dołu "BRON (znak z sercem i datą 1939) KOPCZYŃSKI" i p.d. "WARSZAWA"

Nokturn - Stare Miasto w Warszawie

olej, tektura, 100 x 70 cm;
sygn. u dołu - Bron [serce] KOPCZYŃSKI Warszawa

liczba obiektów: 50