RODIN Auguste (1840-1917)
sygn. p.d.
ołówek, akwarela, papier
45.5x29.5 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
RODIN Auguste (1840-1917)
Pomnikowa głowa Balzaca, Francja, 1. poł. XX w.
brąz/odlew, cyzelowanie, patynowanie, podstawa - drewno; wys. całk. 32,5 cm; wys. rzeźby - 18 cm
sygn.: A. Rodin
RODIN Auguste (1840-1917)
terakota, wys.: 24,5 cm, długość podstawy: 39 cm
sygnatura u dołu: `A. Rodin`
na spodzie nr: `100/8`
Estymacja: 7 000 - 9 000 zł
RODIN Auguste (1840-1917)
- z grupy rzeźb z tympanonu Wrota do piekieł
akt młodej kobiety, z głową skrytą w uniesionych rękach (z tyłu forma wybrana), na postumencie;
wys. całk. 48 cm, postać: 42 x 17 x 14 cm;
sygn.: A. Rodin; 274/499 (wybijane)
Model Rodina z terakoty (1882) znajduje się w Musee Rodin w Paryżu, brązowy odlew A. Rudiera (1882) w Nelson A. Rockefeller Collection. Oferowany odlew powtarza pracę Rudiera, wykonany został przez Ara Kunst, Altramdsberg, wydawca - Ars Mundi Collection, Hanover.
RODIN Auguste (1840-1917)
piórko, tusz lawowany,14,1 x 22 cm,
sygnowany l.g. "Rodin", na odwrocie (na plecach) nalepka Buchholz Gallery z Nowego Jorku.
Proweniencja: do 1946 r. BUCHHOLZ GALLERY (Nowy Jork), od 1946 r. Dr. Steven L. Van Riper (Detroit), następnie Dina Helal (Brooklyn).