1 zł
2 600 000 zł
/15

PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)

Głowa męska

tusz, karton; 11 x 6,5 cm (w świetle passe-partout);
niesygn.
Praca pochodzi od rodziny artysty.

cena wywoławcza: Wykup abonament

1664

tusz, karton; 11,5 x 7,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: P.

A.D.1684

tusz, karton; 12,5 x 11 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Pank.

Brama kuta

tusz, karton; 15,5 x 10 cm (w świetle passe-partout);

ANEMONY W NIEBIESKIM FLAKONIE, ok. 1925

olej, płótno naklejone na karton
41 x 33 cm
sygn. l.d.: Pankiewicz

Akt na kanapie z różową poduszką, 1923 r.

olej/płótno, 43,2 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Pankiewicz Paris | 1923'
na odwrociu nalepki depozytowe Muzeum Narodowego w Warszawie

Pejzaż z panoramą portu w La Ciotat, 1927 r.

olej/płótno, 42 x 59,5 cm
sygnowany p.d.: 'Pankiewicz'

Łodzie w porcie w Saint-Tropez, 1909 r.

olej/płótno, 39 x 38,2 cm
sygnowany l.d.: 'Pankiewicz'
na odwrociu opisany: '(...) Zofii Biesiadeckiej Pankiewicz | 1909'

Pejzaż z Saint-Tropez, 1922 r.

olej/płótno, 51 x 62 cm
sygnowany l.d.: 'Pankiewicz'

Domy na skałach - widok wybrzeża w Concerneau, 1908 r.

akwaforta/papier, 16,5 x 23,5 cm
sygnowany ołówkiem u dołu: 'Pankiewicz'

Droga z piniami w okolicach Cassis, ok. 1928

olej, płótno, 54,5 x 45 cm
sygn. p.d.: Pankiewicz

Teka Czternaście Akwafort (nr 10), 1900-1904

format kart: 32 x 25,5 cm
wymiary teki: 54 x 36 cm
wszystkie plansze sygnowane ołówkiem p.d.: Pankiewicz, numer teki l. d.: 10
znak firmowy papierni - filigran w różnych fragmentach, z całym lub różnie odciętym napisem: VAN GELDER ZONEN lub drugą częścią znaku: tarcza herbowa z lilią andegaweńską
znak firmowy drukarni odbity na wszystkich planszach (sucha pieczęć lub zielony stempel): L. FORT IMPRIMEUR PARIS
stan zachowania: brak dwóch prac, drobne zaplamienia

Pejzaż wiejski

akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Pankiewicz 1899 (? - zatarte).

Widok w Henfleur

akwaforta, sucha igła, papier;
19 x 27 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout).

Pinie

olej, płótno; 65 x 77 cm;
sygn. p. d.: Pankiewicz

Pejzaż z Sanary, 1926 r.

olej/płótno, 37 x 45 cm (w świetle oprawy)
opisany p.d.: ‘Pankiewicz’
na krośnie malarskim opisany: ‘SANARY 1926’, inny trudno czytelny napis oraz fragmentarycznie zachowana nalepka opisana piórem: ‘L. Zborowski | Joseph Barra Paris’

Teka Czternaście Akwafort (nr 10), 1900–1904

format kart: 32 x 25,5 cm
wymiary teki: 54 x 36 cm
znak firmowy papierni – filigran w różnych fragmentach, z całym lub różnie odciętym napisem: VAN GELDER ZONEN lub drugą częścią znaku: tarcza herbowa z lilią andegaweńską

Pejzaż z drogą wśród drzew, ok. 1912-1913

olej, płótno, 60,5 x 53,5 cm
sygn. p.d.: Pankiewicz
na odwrocie nalepka firmy przewozowej

Ulica Jeruzal w Dinan, 1906

akwaforta, sucha igła, papier żeberkowy
18x11,3 cm
na dole arkusza opisy typograficzne, m.in.: "Józef Pankiewicz, Strasse in Dinan, Orginalradierung"; edycja wiedeńskiego towarzystwa Für Vervielfaltigende Kunst

1. Rouen - Le Cours la Reine, 1899 lub 1904. 2. Venice - Les Gondoles, 1899 lub 1904

Akwaforta na papierze holenderskim Van Gelder. Wym. 1.: 80 x 135 mm; 2.: 90 x 169 mm;
sygn. oł. p. d.: Pankiewicz, odb. nr l. d.: 13; p. d.: suchy tłok wydawcy. Dwie odbitki na oryg. planszy
o wym.: 325 x 250 mm. Grafiki z teki: „Quatorze Eaux-Fortes”, Paris, 1899. Teka w nakł. 100 egz. Stan bdb.

/15
liczba obiektów: 291