1 zł
2 600 000 zł

KOWALEWSKI Paweł (ur. 1958, Warszawa)

Łódź szaleńców, 2019 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 100 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'PAWEŁ KOWALEWSKI '19' oraz numerowany wzdłuż prawej krawędzi
ed. 19/20

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ja zestrzelony przez Indian, 2019 r.

sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: 'PAWEŁ KOWALEWSKI '19 17/20'
ed. 17/20

Dziwna przyjaźń w Szwabskich Alpach, 1988

olej, płótno; 103x145 cm, sygnowany na odwrocie: "TYTUŁ: DZIWNA PRZYJAŹŃ W SZWABSKICH ALPACH | TECHNIKA: OL/PŁ | WYM: 130x160 | Paweł Kowalewski '88"

Och ty owłosiona łapko, 2008

serigrafia kolorowana, papier; ed. 1/20
84x105 cm
sygnowana wzdłuż prawego boku: "1/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008"

Bez tytułu z cyklu Koniec wieku, 1992 r.

olej, wosk/płótno, 140 x 121 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'P.K./92 | TYTUŁ: CYKL KONIEC WIEKU | ROK: 1992 | TECH: OL/WOSK/PŁ | WYM :140 x 121'

Łódź szaleńców, 2008 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 100 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem wzdłuż prawej krawędzi: 'PAWEŁ KOWALEWSKI 2008 3/20', tytułowany śr.d.: 'ŁODŹ SZALEŃCÓW'

Ja zestrzelony przez Indian, 2008 r.

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem wzdłuż prawej krawędzi: 1/50 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008', tytułowany u dołu: 'JA ZASTRZELONY PRZEZ INDIAN'

GDZIE POWIESIĆ MATKĘ BOSKĄ, 2008

serigrafia kolorowana; edycja 1/20; 65,5 x 78 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.g.: "1/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008” edycja 1/20

darczyńca: kolekcjoner anonimowy

Gdzie powiesić Matkę Boską, 2008

sygnowany p. b.: "1/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008" edycja 1/20

NIGDY WAM NIE POKAŻĘ BIAŁEJ CHORĄGWI DZIWY, 1982

olej, płótno
90 x 120 cm
na odwrocie:
NIGDY WAM NIE POKAZĘ / BIAŁEJ CHORĄGWI / DZIWY / PAWEŁ KOWALEWSKI

* opłata z tytułu "droit de suite"

Europeans Only, 2010

fotografia barwna, papier; 33 x 43 cm; edycja 5/20
sygnowany p.d.: "PAWEŁ KOWALEWSKI 2010 | 5/20

- Symulator totalitaryzmu, Galeria Propaganda, Warszawa, 2012.
- 2. Mediations Biennale, Poznań, 2010

Postaci

ołówek, tusz/papier, 28 x 42 cm (w świetle passe-partout)

Do widzenia moi kochani, 1987 r.

olej/płótno, 130 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'P. K. '87 | TYTUŁ: " DO WIDZENIA MOI KOCHANI" | TECHN OL/PŁ | WYM.130 x 150 | PKOWALEWSKI 87'

- dar od artysty, lata 90.

Polish Ham, 1981 r.

akwarela, ołówek/papier, 50 x 35 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'PAWEŁ KOWALEWSKI 81'

Strasznie to zakręcone, 1982 r.

flamaster, kredka, pastel/papier, 24,5 x 34,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'PAWEŁ KOWALEWSKI | 1982'
opisany l.d.: 'STRASZNIE TO ZAKRĘCONE'

- dar od artysty, lata 80.

Byk

pastel/papier, 39,5 x 28 cm

tempera/papier, 28 x 40 cm (w świetle passe-partout)

Garnek

pastel/papier, 23 x 32,5 cm

W pewnym momencie poczułem się jednak zmuszony bronić materializmu, 1990

wosk i olej na płótnie, 168 x 130 cm
sygn. i opisany na odwrocie

WE LIVE IN MOTION, WE REST IN DEATH

sygn., tyt. i dat. 1991 na odwrocie
olej, płótno
180 x 131 cm

liczba obiektów: 38