1 zł
2 600 000 zł
/5

PROCAJŁOWICZ Antoni Stanisław (1876 Rodatycze - 1949 Kraków)

Helena Arkawin, 1904 r.

litografia barwna, papier, 46,5 x 26,5 cm
sygnowany na kamieniu l.d.: 'AntProcajłowicz | Pisary 1904', opisany p.g. 'Arkawin'
Litografia pochodzi z "Teki Melpomeny", wydanej w 1904 r. w Krakowie

cena wywoławcza: Wykup abonament

Helena Arkawin, 1904 r.

litografia barwna, papier, 40 × 25,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu l. d.: AntProcajłowicz/Pisary 1904, opisany p. g. Arkawin

Michał Przybyłowicz i Stanisława Wysocka, karykatury z Teki Melpomeny, 1904 r.

autolitografia/papier, 9,7 x 11 cm
sygnowane na kamieniu p.d.: 'apr'
1) 10,5 x 11 cm, 2) 9,7 x 11 cm

sygn. p.d.
olej, tektura
15x18 cm

Zakole rzeki

olej, tektura, 20 x 27 cm
sygn. p. d.: A. PROCAJŁOWICZ

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Helena Arkawin, 1904 r.

litografia barwna/papier, 46,5 x 26,5 cm

- Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965
- Grafika polska ok. 1900 roku, Kraków 1968

olej/sklejka, 17 x 29 cm
sygnowany p.d.: 'a.j. PROCAJŁOWICZ'

Arkawin, 1904

litografia barwna, papier; 46,5 x 26,5 cm;

KWITNĄCE BEGONIE

Olej, tektura; 43 x 36 cm
Sygnowany l.d.: A.S.PROCAJŁOWICZ; p.g.: A.S.PROCAJŁOWICZ / II 19..

*opłata droit de suite

AZALIE

Olej, płótno; 41 x 56 cm
Sygnowany p.g.: A.S.Procajłowicz

*opłata droit de suite

Młyn

olej, tektura, 33 × 43,5 cm
sygn. p. d.: A. S. Procajłowicz

Arkawin, 1904

litografia barwna, papier; 46,5 x 26,5 cm

Helena Arkawin, Michał Przybyłowicz i Stanisława Wysocka, 1904 r.

autolitografia/papier, 10,5 x 10 cm (pojedyncza praca)
Praca pochodzi z Teki Melpomeny, wydanej w Krakowie w 1904 roku

LIETRATURA:
- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 6, s. 191

Pejzaż górski podgórski, 1943

olej, tektura; 50 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. S. PROCAJŁOWICZ / 1943

Deszcz, 1903

olej, płótno naklejone na tekturę; 36 x 44 cm;
sygn. p. d.: A. S. Procajłowicz / 1903.
na odwrocie nalepka z informacją o pracy oraz wystawie w Zachęcie w 1904 r.

Zakole rzeki

olej, tektura, 20 x 27 cm
sygn. p. d.: A. PROCAJŁOWICZ

Arkawin, 1904

litografia barwna, papier; 46,5 x 26,5cm
sygn., dat. i opis. na kamieniu l. d.: 'AntProcajłowicz | Pisary 1904'

Pejzaż z młynem, 1936

olej, tektura; 27 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: A.S. PROCAJŁOWICZ / 1936

PO DESZCZU, 1911

olej, tektura, 23 x 23,3 cm;
sygn. p.d.: A S Procajłowicz | 1911
na odwrocie autorski (?) napis tuszem: "Po deszczu" | 100 MK | ASProcajłowicz | Kraków.
Ponadto nalepka wystawowa (druk, atrament): Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych | Poznań, ul. Bismarka 8 Telefon Nr. 28444 | Nr. 32 Procajłowicz | "Po deszczu" | 100 M

Obraz reprodukowany lub opisany w:
- S. Krzysztofowicz-Kozakowska, Jan Stanisławski i jego uczniowie, Wyd. Kluszczyński, Kraków 2005, il. na s. 43;
- Wielka encyklopedia malarstwa polskiego, Wyd. Kluszczyński, Kraków 2011, il. na s. 520.

Chata

olej, sklejka, 21,5 × 22 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: PROCAJŁOWICZ

/5
liczba obiektów: 95