1 zł
2 600 000 zł
/15

PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Pies i Pies, 1989

olej, płótno; 114 x 114 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 89;
opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1989 / PIES I PIES / 114 x 114.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Gong, 1960 r.

olej, technika mieszana, płótno, 55,5 x 124,5 cm,
sygn. i opisany na odwrociu: GONG / TERESA PĄGOWSKA,

Z cyklu Klucze, 1998 r.

olej/płótno, 30 x 30 cm
sygnowany monogramem wiązanym l. d.: 'TP'
datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU "KLUCZE" 30 x 30 cm' | 98'

Z cyklu Zwierzęta: Kot zielony

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'TP.'
opisany na odwrociu: '50 x 50 c | Z CYKLU - | ZWIERZĘTA | KOT ZIELONY'
na odwrociu dedykacja: 'JANKOWI z wdzięcznością | i buziakiem | Teresa'

SKOK W CZARNĄ FALĘ, 1991

akryl, tempera, płótno
130 x 140,5 cm
sygn. l.d.: TP. 91
sygn. na odwr. na g. krawędzi płótna: TERESA PĄGOWSKA 1991 130 x 146 cm SKOK W CZARNĄ FALĘ
l.g.: TPągowska
poniżej dedykacja: Barbarze i Clausowi Perch | z wielką przyjaźnią i wdzięcznością za ich miłość do sztuki | T. Pągowska 2.I.1996

Kabaret z cyklu Figury Magiczne, 1977 r.

olej/płótno, 145 x 130 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP77'
opisany na odwrociu: 'Teresa Pągowska | 1977 | Z cyklu "‘Figury Magiczne" | Kabaret | De Cabaret | 145 x 130 cm'

Postać w żółci, 1991 r.

akryl/płótno, 80 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP '91'
opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA | POSTAĆ W ŻÓŁCI | 80 x 80'

Sprzedawca owoców, 1956 r.

olej/płótno, 112 x 132 cm
sygnowany p.g.: 'T.P.'
opisany na odwrociu na blejtramie: 'SPRZEDAWCA OWOCÓW Teresa Pągowska 56'

Kobieta w pończochach, 1983

olej, płótno, 150 x 120 cm
sygn. monogramem l.d.: TP, opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1983 KOBIETA W POŃCZOCHACH 150 X 120

Postać, 1985

olej, płótno, 79,5 x 79,5 cm
sygn. l.d. monogramem: TP, opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1985 POSTAĆ 80x80

Postać, 1987

tusz lawowany, pędzel, papier; 30 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 87.

Biała postać, lata 60. XX wieku

olej, tempera, płótno; 130,5 x 100,5 cm na odwrocie na płótnie napis: OBRAZ AUTORSTWA: / TERESY PĄGOWSKIEJ / POTWIERDZAM: FILIP PĄGOWSKI / F. PĄGOWSKI.

Kompozycja, 1990 r.

kolaż, papier, 50 x 37 cm,
sygn. i dat. p.d.: T. Pągowska 90

Postać, 1987 r.

kolaż, papier, 48,5 x 34 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: Teresa Pągowska 87

Postać, 1990 r.

autooffset, , papier, 41 x 29 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: T. Pągowska

Aleja - Lato; z cyklu: „IV Pory Roku”, 1989

tempera, akryl, płótno; 140 x 160 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 89 (monogramem wiązanym),
na odwrocie opisany: TERESA PĄGOWSKA 1989 / Z CYKLU IV PORY ROKU / »LATO« / 140 x 160 cm.

Szkice do obrazów (dyptyk), lata 80. XX w.

ołówek / papier
42 × 29,5 cm (× 2)
sygnowane, opisane i datowane na odwrociu: TERESA PĄGOWSKA, SZKICE DO OBRAZÓW, LATA 80-TE, Z KOLEKCJI FILIPA PĄGOWSKIEGO.

KOBIETY, 1988

olej, płótno, 150 x 120 cm
sygn. l.d. monogramem: TP 88
opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1988/ KOBIETY/ 150 X 120

"Zwierzęta groźne nocą", 1989 r.

akryl, tempera/płótno, 140 x 160 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'T.P. 89'
opisany na krośnie: 'TERESA PĄGOWSKA 1989 140 X 160 [wykreślone] (SPOTKANIE) ZWIERZĘTA GROŹNE NOCĄ'

"Schodząca", 1970 r.

olej/płótno, 160 x 140 cm
sygnowany l.d.: 'TP.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1970 / 160 x 140 cm / Schodząca / LA DESCENTE'

/15
liczba obiektów: 288