1 zł
2 600 000 zł
/6

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

DZIEWCZYNA W KUCHNI, 1968

olej, płótno
66 x 40 cm
sygn. na odwr. na płótnie: Jerzy Krawczyk | „Dziewczyna w kuchni“
na górnym krośnie nalepka [maszynopis]: Nr. inw. | 336, obok oł.: 40 x 56 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Pan i pies - Pies i pan, 1942

olej, papier naklejony na tekturę; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: mal. JKrawczyk 1942;
na odwrocie, na ramie dedykacja: - Nowożeńcom w dniu / 6. IV 1942 roku. / Owsiakowie.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Portret Kingi, 1959

olej, płótno; 135,5 x 84 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Krawczyk 1959 r.;
na odwrocie nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Łodzi z 1959 r. z autorem, techniką, datą oraz tytułem: Portret Kingi.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Pan i pies - Pies i pan, 1942

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Martwa natura

olej, płótno, 39 x 50 cm,
sygn. l.g.: Kr.55.

*droit de suite

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Martwa natura z rybą, 1955 r.

olej/płótno, 39 x 51 cm
sygnowany i datowany l.g. monogramem autorskim: '[nieczytelne] 55'
na odwrociu na blejtramie nalepka domu aukcyjnego Rempex oraz domu aukcyjnego Rynek Sztuki

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Dom Beethovena, 1957

olej, tektura; 27,5 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: JK 57 r.;
na odwrocie: -) naklejka z CBWA w Łodzi z autorem, adresem, techniką, wymiarami, tytułem obrazu datą wystawy: 1957; -) odręczna dedykacja: Czarku! w dowód sympatii ofiarowuję Panu / obraz mojego męża p.t. "dom Bethovena" (sic!) nr katalogowy 48 / Eksponowany był na wielu wyst. krajowych i zagranicznych; -) autoryzuję autentyczność / Barbara Krawczykowa / BKrawczyk.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Powrót-Wysiedleni (1965)

niesygnowany na odwrociu nalepki wystawowe
olej, płótno
87x135 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Dom Beethovena (1957)

sygn. dat. l.d.
olej, tektura
27.5x34 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Martwa natura z rybą, 1955

olej, płótno; 39,5 x 51cm
sygn.i dat.p.g.: gmerk autorski i data: 55

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Powrót - Wysiedleni

olej, płótno; 87 x 135 cm;
na odwrocie cztery nalepki
m. in.: -) CBWA w Łodzi z informacją o pracy i artyście: Jerzy Krawczyk / Łódź Aleja Róż (...) / Wysiedleni / olej, 135 x 90; -) Zakup Wydziału Kultury Prezydenta R. N. m. Łodzi z tytułem: Powrót; -) CBWA w Łodzi z tytułem: Godło - Powrót - Wysiedlenie i datą: 15 I 1965.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Żydzi

olej/płótno, 40,5 x 77 cm
sygnowany l.d.: gmerk autorski

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Powrót-Wysiedleni (1965)

olej, płótno
87x135 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Portret mężczyzny

sygn. p.d.
akwarela, papier
29x23 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Brzeg morza, 1964

olej, tektura; 35 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: JKrawczyk 1964

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Akt z szalem

olej/tektura, 70 x 50 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Para obrazó: Atoportret i Akt

Autoportret
gwasz, olej, tektura; 29 x 23 cm; owal w świetle passe-partout
sygnowany po prawej stronie u dołu: J.KRAWCZYK
na odwrocie obraz:
Akt
gwasz, olej; 29 x 22 cm;
sygnowany monogramem po prawej stronie u dołu: J K

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Morze

olej, płótno; 67 x 90 cm; sygn. p. d.: znak artysty w trójkącie,
na odwrocie naklejki: z CBWA w Łodzi z informacjami o obrazie oraz z DESA (sekcji wystaw zagranicznych) z wystawy "Moderne Malerei in Polen" (Kilonia, Loempertz Contepora) w 1965 roku.
Bibl.: Jerzy Krawczyk. Malarstwo, [katalog wystawy monograficznej - komisarz Barbara Szajdzińska-Krawczyk], Łódź marzec 1971 - Warszawa "Zachęta" kwiecień 1971, kat. poz. 237.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Sen

sygn. p.d.
litografia tinta
18.5x30 cm

/6
liczba obiektów: 111