ROGUSKI Władysław (1890-1940)
olej/tektura, 48 x 68,5 cm
sygnowany p.d.: 'WRoguski'
przedstawiony temat artysta powtórzył w projekcie kilimu z 1929 roku
cena wywoławcza: Wykup abonament
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
litografia barwna, papier; 38 x 25 cm;
sygn. na kamieniu p. d. "WRoguski";
z teki "Uczestnikom XIV zjazdu lekarzy i przyrodników polskich", Poznań 12-15 IX 1933), 1933, rycina IV.
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
olej, tempera, tektura; 48 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: WRoguski (inicjał wiązany);
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
litografia barwna/papier, 41 x 32 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem l.d.: 'WłRoguski' oraz długopisem p.d.: 'WłRoguski'
54,5 x 43 cm (arkusz)
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
Praca wzmiankowana:
- Katalog wystawy zbiorowej prac Władysława Roguskiego, październik 1923, Salon Cz. Garlińskiego, Warszawa [1923], s. 8, nr kat. 2.
Podobny motyw i kompozycja została wykorzystana przez artystę w kilimie z 1929 roku.
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
akwarela/papier, 58 x 36 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Roguski 1919' (trudno czytelnie)
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
akwarela, papier, 36 × 55,5 cm
sygn. i dat. p. d.: wRoguski/Krak 36
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
Kościół Klarysek w Bydgoszczy (z teki XIV Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Poznaniu, 1933)
sygn.na kam.p.d.
litografia barwna, 37.4x24.4 cm
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
tempera, papier
80,5 x 70 cm
sygn. i dat. p. d.: W Roguski / Poznań 31
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
olej, tektura
48 x 68,5 cm
sygn. p.d.: WRoguski (inicjały wiązane)
Obraz wymieniony w:
Motyw i kompozycję Zwiastowania w nieco przetworzonej redakcji artysta powtórzył także w projekcie kilimu (1929).
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
Święty Jerzy walczący ze smokiem, lata 30 r.
litografia barwna/papier, 41 x 33 cm
sygnowana na kamieniu l.d.: `WRoguski`
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
akwarela, ołówek, tusz/papier, 58 x 36 cm
sygnowany i datowany p.d.: `WRoguski 1919`
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
litografia barwna/papier, 41 x 32 cm (odbitka) 54,5 x 43 cm (arkusz w świetle oprawy)
sygnowana ołówkiem l.d.: `WłRoguski` oraz długopisem p.d.: `WłRoguski`
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
olej, sklejka; 83 x 66 cm;
sygn. l. g.: W. Roguski
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
Święty Jerzy walczący ze smokiem, lata 30.
Litografia barwna; wym. komp.: 406 x 325 mm (plansza 565 x 470 mm),
sygn. pł. l.d.: WRoguski. Stan zachowania: praca po konserwacji, szerokie marginesy; 1-cm pęknięcie w obrębie prawego marginesu, bez szkody dla kompozycji.
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
Litografia barwna, papier; 41,5 x 32 cm
sygn. l.d. ołówkiem W. Roguski, płyta p.d.: Wł. Roguski
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
Litografia barwna;
wym. komp.: 406 x 325 mm (plansza 565 x 470 mm),
sygn. na pł. l.d.: WRoguski. Stan zachowania: praca po konserwacji, szerokie marginesy. (il. s. 42)
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
Odpoczywający legionista , 1918 r.
akwarela, ołówek/papier,
36 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Władysław Roguski | r. 1918`
Estymacja: 3 500 - 5 000 zł
ROGUSKI Władysław (1890-1940)
olej, tektura,
76 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: WRoguski