PIOTROWSKI Antoni (1853 Nietulisko Duże k. Kunowa - 1924 Warszawa)
olej, płótno
70,5 x 100 cm
sygn. p.d.: A. PIOTROWSKI | 1918 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
51 x 64,5 cm
sygn. l.d.: A. PIOTROWSKI
na odwrocie – na górnej listwie krosna – nalepka wystawowa TZSP w Warszawie (druk, atrament, stempel): 12323 Autor Antoni Piotrowski | Tytuł Djana Rodzaj dzieła ol | Cena – Własność – Data nadesłania 26/[.] 1925
olej/płótno, 100,5 x 149 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. PIOTROWSKI | 1917'
olej, płótno dublowane; 65 x 100 cm;
sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI.
ROSYJSKA STRAŻ GRANICZNA, 1885
olej, deska
52,8 x 41,8 cm
sygn. l.d.: A. Piotrowski. 1885 Cracovie.
na odwrocie u góry autorski (?) napis farbą: Gardes Frontiere russes. | Antoni Piotrowski
sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI.
olej, płótno; 52 x 42,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A.Piotrowski. 1885 / Cracoviae.
BAJKA O KWIECIE PAPROCI, ok. 1910
olej, płótno
84 x 96,5 cm
sygn. p.d.: A. PIOTROWSKI
na odwr. szkic kompozycji Panna na niedźwiedziu (zapewne nawiązanie do herbu Rawicz).
olej, płótno; 52 x 42,5 cm;
olej, płótno; 52 x 42,5 cm;
Z połowu. Scena rodzajowa we wnętrzu izby
olej/płótno dublowane, 81 x 76 cm
sygnowany l.d.: 'A. PIOTROWSKI'
na odwrociu fragment papierowej nalepki wystawowej Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie
kredka, akwarela/papier, 14,3 x 21 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'APiotrowski 1873'
olej, płótno, 60,5 x 77,5 cm
sygn. l.d.: A. PIOTROWSKI / 1912
olej, płótno; 55,5 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A. Piotrowski. 1887. Kraków.
Legionisto chwała pokłon Tobie za waleczność i odwagę ..., 1919 r.
olej/papier naklejony na tekturę, 79,8 x 114,4 cm
sygnowany l.d.: 'A. Piotrowski'
opisany i datowany u dołu: 'LEGNIONISTO CHWAŁA POKŁON TOBIE ZA WALECZNOŚĆ I ODWAGĘ OJCZYZNA MAL. ANTONI PIOTROWSKI A.D.1919.'
olej, sklejka
50,5 x 88,5 cm
sygn. l.d.: ANTONI PIOTROWSKI. 1913
Na odwrocie drukowana nalepka introligatorni-ramiarni, firmy Tadeusza Zarębskiego przy ul. Marszałkowskiej 119 m. 41 w Warszawie.
olej/płótno, 97 x 146 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. PIOTROWSKI | 1916 (?)'
olej, sklejka, 80 x 100 cm
sygn. p.d.: A.Piotrowski 1917
REPRODUKOWANY:
Egzotyczna Europa. Kraj urodzenia na płótnach polskich monachijczyków, red. Eliza Ptaszyńska, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, 2015, s. 222.