1 zł
2 600 000 zł
/3

KRZYŻANOWSKA Michalina (1883-1962)

WIDOK WSI FRYDMAN NA SPISZU, 1923

olej, płótno
76 x 101,5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Port rybacki, około 1931 r.

olej/płótno, 62 x 82 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Michalina Krzyżanowska | 1931(?)'
na odwrociu nalepka z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych (?)

- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa (?)

Pejzaż ze stawem

olej/deska, 29,5 x 39,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Krzyżanowska Michalina (trudno czytelna data)'

WIDOK z PRACOWNI NA ULICĘ MOKOTOWSKĄ i PLAC ZBAWICIELA, 1946-1948

olej na płótnie, 65 x 58,5 cm,
niesygnowany, na odwrocie "Nr. 3”

Pejzaż (obraz dwustronny)

olej, tektura, 19 × 25 cm
sygn. p.d.: Michalina Krzyżanowska
na odwrocie namalowane wnętrze pokoju

Pejzaż nadwodny, ok. 1935

olej, sklejka; 31 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: Michalina Krzyżanowska

PEJZAŻ GÓRSKI, 1935

Olej, dykta; 37 x 30 cm
Sygnowany p.d.: Michalina Krzyżanowska | 1935

PEJZAŻ GÓRSKI, 1935

Olej, dykta; 37 x 30 cm

Pejzaż z taflą wody

olej/sklejka, 31 x 42 cm
sygnowany l.d.: `Michalina Krzyżanowska`

Ruiny kościoła pod wezwaniem Św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, około 1945

olej, płyta; 30,5 x 42,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Michalina Krzyżanowska
na odwrocie nalepka: Nr 165; z notą biograficzną, oraz nalepka: MUZEUM NARODOWE W WARSZAWIE | WYDANO Z DEPOZYTU MUZEUM NARODOWEGO | Nr inw. 185293| Nr kat. (nalepka przekreślona X czerwonym kolorem).

BRZEG MORZA

Olej, płótno dublowane; 60 x 80 cm
Pochodzenie: od spadkobierców autorki.

NIEŚMIERTELNIKI W PORCELANOWYM WAZONIE

Olej, sklejka; 40 x 35,5 cm
Sygnowany p.d.: Michalina Krzyżanowska
Na odwrocie dwie nalepki wystawowe z opisem pracy
Obraz nabyty 11.07.1980 w PP DESA, Salon nr 1, Warszawa, Nowy Świat 51. Zachowany rachunek

Wnętrze kościoła w Sikorzu koło Płocka

olej/sklejka, 57 x 50 cm
sygnowany p.d.: `Michalina Krzyżanowska`

Estymacja 5 000 - 8 000 zł

Krokus i przebiśniegi w szklance

olej/tektura, 25 x 20 cm

Estymacja: 2 000 - 2 500

Kwitnąca azalia

olej/płyta, 60 x 52,5 cm

ODWROCIE: opinia potwierdzająca autorstwo Liji Skalskiej - Miecik z 1990 r.

Estymacja: 7 000 - 10 000

Ogródek przed domem

olej/dykta, 42 x 31,5 cm

ODWROCIE: papierowa naklejka z opisem obrazu oraz naklejka depozytowa Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem `185414`

Estymacja: 2 000 - 3 000

Ruiny kościoła Ojców Dominikanów pod wezwaniem Św. Jacka na ulicy Freta w Warszawie, około 1945

olej, płyta;
30,5 x 42,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Michalina Krzyżanowska na odwrocie nalepka: Nr 165; z notą biograficzną, oraz nalepka: MUZEUM NARODOWE W WARSZAWIE | WYDANO Z DEPOZYTU MUZEUM NARODOWEGO | Nr. inm. 185293 | Nr. kat. Nalepka przekreślona X czerwonym kolorem.

Widok na kościół z kwitnącym sadem

olej, tektura;
33 x 37 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Michalina Krzyżanowska

DWÓR PEREMYLSKI, 1916

Olej, sklejka;
35 x 43 cm
Sygnowany p.d.: Michalina Krzyżanowska | 1916 r.
Na odwrocie obraz - studium okna oraz nalepka inwentaryzacyjna Muzeum Narodowego w Warszawie: Nr. Inw. 185322, nalepka kolekcjonerska, nalepka papierowa z napisem: Dwór Peremylski | N: 32/ 12 zł oraz naklejka z nazwiskiem artystki i numerem 20.

Pejzaż z białymi chmurami

olej, tektura,
25,5 x 39 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: MichalinaKrzyżanowska
na odwrocie kompozycja: Pejzaż z jeziorem

/3
liczba obiektów: 45