1 zł
2 600 000 zł

KRASNODĘBSKI Hipolit Piotr (Borsztyn k. Łęczycy 1876 - Milanówek 1928)

Stańczyk, 1902

drzeworyt barwny, papier żeberkowy; 16 x 14,5 cm na ark. 30 x 24 cm;
sygn. po prawej "PK 1902".
Brzegi arkusza uszkodzone; zagniecenia papieru.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż z Milanówka, 1912 r.

olej/płótno, 61 x 48,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'P. Krasnodębski | 1912'

Martwa natura, 1925 r.

olej/płótno, 73 x 90 cm
sygnowany i datowany l.śr.: 'Piot Krasnodębski 1925'

Pejzaż, 1926 r.

olej/tektura, 25 x 35 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'P.Krasnodębski 1926'

Jesienią, 1925 r.

olej/tektura, 32,5 x 44,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'P.Krasnodębski 1925'

Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, 1925 r.

Martwa natura, 1925 r.

olej/płótno, 73 x 90 cm
sygnowany i datowany l.śr.: `Piot Krasnodębski 1925`

Pejzaż z Milanówka, 1912 r.

olej/płótno, 61 x 48,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Krasnodębski | 1912`

Stańczyk, 1902

drzeworyt barwny, sygnowany po prawej "PK 1902"
16 x 14,5 cm na papierzeŇżeberkowym,
na ark. 30 x 24 cm (brzegi ark. uszkodzone).

Jesienią

olej, tektura,33,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: P.Krasnodębski 1925
Na odwrocie nalepki wystawowe: TZSP w Warszawie z numerem 10132, tytułem: Jesienią i datą nadesłania 9/IV 1925; kolejna z numerem 40 i datą 1925.

Z OKOLIC MILANÓWKA, 1920 r.

Olej, tektura; 26 x 36 cm
Sygnowany brązowym olejem l.d.: P Krasnodębski 1920
Na odwrocie fragment zniszczonej nalepki z wystawy z 1920 r.; oraz 3 nalepki:
1. Muzeum Narodowe w Gdańsku, z dopiskiem: wystawa:
Kolekcja pakoska - wokół | krakowskiej "Sztuki" | IX. 2001 - I. 2002-10-12
2. Muzeum Okręgowe w Toruniu, z dopiskiem:
Wystawa "Kolekcja pakoska. Wokół krakowskiej | "Sztuki"": 11. 08 - 29. 10. 2000 r.
3. Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, z dopiskiem:
Wystawa "Kolekcja pakoska" | 12. 03. 01 - 03. 09. 2001

SOSNY, 1915

olej na tekturze, 37,5 x 27 cm, sygnowany l. d. "Piotr Krasnodębski z Milanówka 1915"; na odwrocie olejny Pejzaż z zabudowaniami, nalepka wystawowa Zachęty z 1915 roku, jako " własność Wodzińskiego Stefana"

Z OKOLIC MILANÓWKA

1920 r.
Olej na tekturze 25 x 33 cm
Sygnowany l.d. - "P. Krasnodębski 1920"
Na odwrocie resztki nalepki z wystawy z datą 12. XII. 1920 r.

Jesienią, 1925

olej, tektura,
33,5 x 46,5 cm;
sygn. l.d. - P.Krasnodębski 1925
Na odwrocie nalepka wystawowa TZSP w Warszawie z numerem 10132, tytułem: Jesienią i datą nadesłania 9/IV 1925; kolejna z numerem 40 i pieczątką TZSP oraz napis odręczny: Zakup do losowania.

Sosny, 1915

olej na tekturze, 36,5 x 26 cm, sygnowany l.d.: "Piotr Krasnodębski, 1915"
na odwrocie nalepka autorska oraz tytuł tuszem

Sosny, 1915

liczba obiektów: 15