1 zł
2 600 000 zł
/20

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Para zdjęć Wilna. Z cyklu: Wilno w fotografiach Jana Bułhaka.

- Wilno: Ostra brama, 1916
fotografia naklejona na karton; 15 x 11 cm;
Na odwrocie kartonu: autorskie, drukowane naklejki z nazwą cyklu zdjęć i datą . Pieczątki: Jan BUŁHAK FOTOGRAF, WILNO, Portowa 6; pieczątka copyright. Z cyklu: Wilno w fotografiach Jana BUŁHAKA.
Odbitka autorska.
Lewy dolny róg uszkodzony.
- Wilno: Wilja..., 1916
fotografia 11 X 16 cm naklejona na karton. Odbitka autorska. Na odwrocie kartonu: autorskie, drukowane naklejki z nazwą cyklu zdjęć i datą. Tytuły wpisane tamże, odręcznie przez artystę. Pieczątki: Jan BUŁHAK FOTOGRAF, WILNO, Portowa 6 oraz pieczątka copyright. Z cyklu: Wilno w fotografiach Jana BUŁHAKA.
134
Tytuły wpisane na drukowanych naklejkach, odręcznie przez artystę, ale naklejki są zamienione miejscami.

cena wywoławcza: Wykup abonament

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Widoki Wilna - 8 fotografii

odbitki autorskie w oprawie introligatorskiej; wymiary ca 11 x 16,5 cm; passe-partout - 29,3 x 22 cm.
Wilno, przed 1944

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Zestaw 14 fotografii

Ogólny stan zachowania fotografii: do konserwacji.

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Teka 20 fotografii Łazienek Królewskich z kolekcji Warszawa, 1920 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 16 x 11 cm
wymiar każdej fotografii: 16 x 11 cm, 20 arkuszy o wym.: 32 x 24,7 cm z naklejonymi fotografiami,
na odwrociu pieczęcie: 'FOT. JAN BUŁHAK | WARSZAWA-UNIWERSYTET'

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Teka Wilno

Teka zawierająca 21 cz.-b. fot. przedstawiające widoki Wilna: ul. Zamkowa, Uniwersytet (2 fot.), Skopówka, kościół św. Anny, Góra Trzykrzyska, Zaułek Bernardyński, kościół bernardynów, Pałac Słuszków (2 fot.), katedra (2 fot.), kaplica św. Kazimierza w katedrze, kościół św. Piotra i Pawła (3 fot.), kościół św. Jana, Cmentarz na Rossie, a także Matka Boska Ostrobramska i pejzaże kresowe (2 fot.); Wilno, przed 1939; każda fot. (poza ostatnią) podklejona tekturą o wymiarach ok. 250x330 mm, wymiary fot.: ok. 165x115 mm, wymiary fot. obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej: 227x282 mm; na wszystkich fot. i tekturach tłoczona sygn. autora, ponadto każda karta opatrzona na verso pieczęcią z opisem; oryginalna teka z szyldzikiem, sztywna, płócienna, ze złoconym i tłoczonym tyt. i sygn. autora; format: 4o;

BUŁHAK Jan (1876-1950)

bez tytułu, przed 1917 (dyptyk)

vintage print, odbitka żelatynowo-srebrowa
16x11 cm (każda)
na obu fotografiach na odwrocie pieczęć artysty

BUŁHAK Jan (1876-1950)

DOM GOTYCKI W PUŁAWACH Z CYKLU: POLSKA W OBRAZACH FOTOGRAFICZNYCH JANA BUŁHAKA

odbitka żelatynowo-srebrowa, 10,8 x 15,7 cm w świetle passe-partout
na odwrocie trzy autorskie pieczęcie

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Cmentarze z cyklu Kresy, 1937 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 10 x 15,5 cm
na odwrociu stempel autorski

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Z cyklu okolice Wilna, lata 30. XX w.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 10 x 16 cm
na odwrociu stempel autorski

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Z cyklu Kresy, lata 30. XX w.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier fotograficzny, papier barytowy, 11 x 15 cm
na odwrociu stempel autorski

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Cemeteries from the series Kresy, 1937

gelatin silver print, vintage print on Baryta paper, 10 x 15.5 cm
artist's seal on the reverse

BUŁHAK Jan (1876-1950)

From the series Nearby Vilnius, the 1930s

gelatin silver print, vintage print on Baryta paper, 10 x 16 cm
artist's seal on the reverse

BUŁHAK Jan (1876-1950)

From the series Kresy, the 1930s

gelatin silver print, vintage print on Baryta paper, 11 x 15 cm
artist's seal on the reverse

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Wilno - zestaw 4 fotografii

fotografia czarno-biała, brom, papier naklejony na karton;
wymiar każdej fotografii ok.: 11 x 15 cm, 32 x 24 cm (wymiar każdego kartonu);
sygn. p. d. suchym tłokiem: JAN BUŁHAK / WILNO.

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Warszawa - 5 fotografii

wymiar każdej fotografii ok.: 11 x16 cm (w pionie lub w poziomie),
32 x 24 cm (wymiar każdego kartonu);

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Wilno - zestaw 5 fotografii

sygn. p. d. suchym tłokiem: JAN BUŁHAK / WILNO, na odwrocie każdej fotografii dodatkowe pieczątki.

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Wilno - zestaw 5 fotografii

wymiar każdej fotografii: 11 x14 cm (w pionie lub w poziomie),
sygn. p. d. suchym tłokiem: JAN BUŁHAK / WILNO, na odwrocie jednej fotografii dodatkowe pieczątki.

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Matka Boska Ostrobramska

1927
dwie tonowane odbitki żelatynowo-srebrowe,
fragment obrazu: 28,3 × 21,9 cm, naklejona na karton 32,2 × 24,1 cm, sucha pieczęć autorska "Jan Bułhak / Wilno" na przodzie odbitki i kartonu, pieczęć "Obraz Matki Boskiej / Ostrobramskiej / po konserwacji w r. 1927" na odwrocie kartonu,
cały obraz: 22 × 16,3 cm, naklejona na karton 32 × 23,8 cm, sucha pieczęć autorska "Jan Bułhak / Wilno" na przodzie odbitki i kartonu, pieczęcie "Obraz Matki Boskiej / Ostrobramskiej / po konserwacji w r. 1927", "Wszelkie prawa / zastrzeżone" i autorska na odwrocie odbitki, pieczęcie "Polska / w obrazach fot. J. Bułhaka", "Obraz Matki Boskiej / Ostrobramskiej / po konserwacji w r. 1927" i "Wszelkie prawa / zastrzeżone" na odwrocie kartonu
vintage

Przedstawione prace są reprodukcjami obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej, znajdującego się w kaplicy ostrobramskiej w Wilnie. Obraz ten, przez wiernych uważany za cudowny, jest jednym z symboli chrześcijaństwa w Polsce i na Litwie.
Wystawy i publikacje w katalogach wystaw (fragment obrazu): Jan Bułhak (1876-1950). Fotografik, Muzeum Narodowe w Warszawie (2007); Światłoczułe. Kolekcje fotografii w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowe w Warszawie (2009).

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Warszawa, 1945. Ul. Emilii Plater

1945
odbitka żelatynowo-srebrowa, 12,5 × 17 cm,
dat., tytuł i pieczęć autorska "J. Bułhak i Syn / Fotograficy / Warszawa - Żolibórz / ul. Święcickiego 18" i numer "N422" na odwrocie
vintage

Wykonane przez Bułhaka w 1945 r. fotografie powojennych ruin warszawskich należą do jednych z najbardziej znanych w tym temacie. Dokumentacja charakteryzuje się specyficznym dla jego twórczości - romantycznym spojrzeniem, pełnym symboli i malowniczości.

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Lady of the Gate of Dawn

1927
two toned gelatin silver prints,
painting detail: 28.3 x 21.9 cm, pasted on cardboard sized 32.2 x 24.1 cm, artist’s dry stamp reading "Jan Bułhak / Wilno" on the front of the print and cardboard, stamp reading "Obraz Matki Boskiej / Ostrobramskiej / po konserwacji w r. 1927" on the reverse of the cardboard,
whole painting: 22 x 16.3 cm, pasted on cardboard sized 32 x 23.8 cm, artist’s dry stamp reading "Jan Bułhak / Wilno" on the front of the print and cardboard, stamps reading "Obraz Matki Boskiej / Ostrobramskiej / po konserwacji w r. 1927", "Wszelkie prawa / zastrzeżone" and artist’s stamp on the reverse of the print, stamps reading "Polska / w obrazach fot. J. Bułhaka", "Obraz Matki Boskiej / Ostrobramskiej / po konserwacji w r. 1927" and "Wszelkie prawa / zastrzeżone" on the reverse of cardboard
vintage

The featured works are reproductions of the painting of the Lady of the Gate of Dawn displayed in the Chapel of the Gate of Dawn in Vilnius. Considered to be miraculous by Roman Catholics, it is one of the most powerful symbols of Christianity in Poland and Lithuania.
Exhibitions and reproduction in exhibition catalogues (painting detail): Jan Bułhak (1876-1950). A Photographer, National Museum in Warsaw (2007); PhotoSensitive. Photographic Collections in the National Museum in Warsaw, National Museum in Warsaw (2009).

/20
liczba obiektów: 385