1 zł
2 600 000 zł

JASIŃSKI Feliks (1862 - 1901)

Boża Krówka wg Alfreda Stevensa - odbitka luksusowa, 1884 r.

akwaforta, akwatinta/pergamin, 23,2 x 16,3 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Felix Jasinski'
kompozycja reprodukuje obraz Alfreda Stevensa "La bête à Bon Dieu" (1881) ze zbiorów Les Musées royaux des Beaux-Arts de Belgique w Brukseli
odcisk płyty: 30 x 21,8 cm
wymiary arkusza: 39,6 x 27,9 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

JASIŃSKI Feliks (1862 - 1901)

Kobieta z mufką wg Elisabeth Louise Vigée-Le Brun - odbitka luksusowa, 1885 r.

akwaforta, akwatinta/pergamin, 34,3 x 26,8 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'F. Jasiński', u dołu po lewej remarka przedstawiająca portrecik brata rytownika Tomasza Jasińskiego
reprodukcja obrazu Elisabeth Louise Vigée-Le Brun 'La dame au manchon'
odcisk płyty: 40,6 x 30,5 cm
wielkość arkusza: 46,5 x 34,2 cm
wydawca Charles Deloriere; Paris, fl. 1878-1895
zakład graficzny w Paryżu Albert Clément; fl. 1860-1900
autorka pierwowzoru: Elisabeth Louise Vigée-LeBrun 1755-1842

JASIŃSKI Feliks (1862 - 1901)

Chora Matka

akwaforta, papier; 44,5 x 63 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na płycie l. d.: ZDZISŁAW JASIŃSKI PINX;
p. d.: FELIKS JASIŃSKI AQUAF.
poniżej napis: TOWARZYSTWO ZACHĘTY SZTUK PIĘKNYCH W KRÓLESTWIE POLSKIM / CZŁONKOM SWOIM W R. 1890.

JASIŃSKI Feliks (1862 - 1901)

Kobieta na cokole (Femme sur un socle), po 1893 (1908)

Drzeworyt langowy; wym.: 350 x 170 mm;
sygn. pł. p.d.: FJ. Jest to odbitka, wykonana na zlecenie Leopolda Wellisza, który był właścicielem klocków drzeworytniczych Jasińskiego. W 1908, na-stępnie w latach 30. XX w. zlecał wykonanie z nich odbitek.

JASIŃSKI Feliks (1862 - 1901)

Wieczór w Ballancourt, 1901

Akwatinta; wym.: 102 x 145 mm;
sygn. pł. p.d.: FJ1901. Stan zach.: lekko zakwaszony papier, naddarcie marginesu po lewej i niewielki po prawej, bez szkody dla odbitki.

JASIŃSKI Feliks (1862 - 1901)

Narodziny Wenus, wg Sandro Boticellego, 1893

Miedzioryt na papierze welinowym (typ Marais); wym.: 170 x 225 mm;
sygn. oł. p.d.: Jasiński. Odbitka wydania luksusowego z remarką – Amor strzelający z łuku, oraz suchym tłokiem: Cercle libraire. Sztych zamówił Jules Mentesoeur do serii „Musees et Salons”.

JASIŃSKI Feliks (1862 - 1901)

Primavera, 1892

akwaforta, miedzioryt, papier; 57 x 78 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: "GRAVÉ PAR JASIŃKI"; l.d.: "PEINT PAR BOTTICELLI" oraz opisany: "Publie par Jules Hautecoeur. Paris Imp. Ch. Wittmann"

JASIŃSKI Feliks (1862 - 1901)

Czapla bąk, po 1891 r.

wg. Józefa Chełmońskiego
akwaforta, papier, 19,7 x 28,3 cm, sygn. pł. p.d.: F. Jasieński sct., l.d.: Jos. Chełmoński pxt. Grafika była premią dla członków krakowskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w roku 1893. Współczesna oprawa.

JASIŃSKI Feliks (1862 - 1901)

Ecce Homo, 1894

sucha igła, papier; 17.5 x 15,5 cm;
opis u dołu

JASIŃSKI Feliks (1862 - 1901)

Portret Madame Bartet

sucha igła, papier; 23 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu

JASIŃSKI Feliks (1862 - 1901)

Portret Madame Recamier

sucha igła, papier; 17,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
praca opisana u dołu;
dodatek do Gazette des Beaux Arts 1895

JASIŃSKI Feliks (1862 - 1901)

Kardynał Lavigerie, 1888

sucha igła, papier; 22 x 15 cm (w świetle oprawy);
dodatek do Gazette des Beaux Arts, 1893 r.

JASIŃSKI Feliks (1862 - 1901)

Portret filozofa, ok.1895

akwaforta, akwatinta, papier;
22,5 x 16,5cm;
dodatek do wydawnictwa "SZTUKA"

liczba obiektów: 13