1 zł
2 600 000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

KOMPOZYCJA, 1926

akwarela, kredka, papier, ,
33.5 x 35 cm
sygnowany p.d.: l. gottlieb | Paris 26

cena wywoławcza: Wykup abonament

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Św. Sebastian

gwasz/karton, 50 x 28 cm
sygnowany l. d.: "l.gottlieb"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Praczki, 1929 r.

gwasz/karton, 33 x 40,9 cm
sygnowany l. d.: "leopold gottlieb" i datowany p. d.: "Paris 29"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Trzy kobiety, 1931

olej, płótno, 81 x 66
nie sygn.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Praczki, 1929 r.

gwasz/karton, 33 x 40,9 cm
sygnowany l. d.: `leopold gottlieb" i datowany p. d.: `Paris 29`

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

św. Sebastian

gwasz/karton, 50 x 28 cm
sygnowany l. d.: `l.gottlieb`

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Wioślarze

gwasz, tusz/papier naklejony na karton,
39,7 x 40,9 cm
sygnowany p. d.: `l. gottlieb`

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

OGRODNICZKI

Około 1930 r.
Olej na płótnie 100 x 81 cm
Sygnowany p.d.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Przy stole, 1920

olej, płótno,
60 x 90 cm
sygnowany l.g.: L Gottlieb 020;
napis p.d.: [...] OEŃ
Na krosnach dwie nalepki:
1. nalepka drukowana z zatartym napisem odręcznym, o treści: GALERIE BERRI RASPAIL | 99 Boulevar Raspail - PARIS (VIe) | No | [....];
2. nalepka z napisem atramentem i ołówkiem: Collection | Nathan Kreiner | Tel Aviv | No. 167; Leopold Gottlieb | "Women working" 192• | oil on canvas, 59 x 89 | No 167

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Legiony Polskie. 22 litografie barwne ...,

Litografie odbito w Art. Zakł. Graf. J. E. Wolfensbergera w Zurychu 1916, tekę wydano w Warszawie w 1936 roku, przez Główną Księgarnię Wojskową; s. nlb. 8, 9, nlb. 1, tabl. nlb. 22,
525 x 405 mm.
Wydano 1035 egz.
Stan zach.: teka w stanie dobrym.
Lit.: M. Grońska, Grafi ka w książce, tece ..., s. 230

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret por. Wacława Styk-Stachiewicza

olej, płótno,
66,5 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: l. gottlieb
Obraz posiada ekspertyzę W. Milewskiej, 17. IX. 1997 r.
Bibl.: Wacława Milewska, Maria Zientara, Sztuka Legionów Polskich, Kraków 1999, il. 60

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

ISADORA DUNCAN 1924 r.

Technika mieszana na papierze
63,5 x 48 cm
Sygnowany p.d. - "leop. gottlieb",
l.d. napis - "Wien 924"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Odpoczynek, 1926

rysunek ołówkiem i kredką, akwarela na papierze,
33,7 x 35,2
sygn. p. d.: L. Gottlieb / Paris 26

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Trzy kobiety, 1931

olej, płótno
81 x 66 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek

gwasz, papier 35,5 x 26 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: lgottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Antoni Januszajtis jako legionista

ołówek, kredka, papier, wym.: 29 x 28,3 cm (w świetle p.partout),
sygn. p.d.: l.gottlieb. Wewnątrz autorski opis osoby portretowanej: Antoni Januszajtis, plut oraz pieczęć wojskowa. Na odwrocie naklejka z wystawy: Wystawa Legionów Polskich, Warszawa 1917 r.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Stanisław Mazel jako legionista

ołówek, kredka, papier, wym.: 28,8 x 29 cm (w świetle p.partout),
sygn. p.d.: na pozycji 20.2. (Garbach), l.gottlieb.
Wewnątrz autorski opis osoby portretowanej: Stanisław Mazel, chorąży oraz dwie pieczęcie. Na odwrocie naklejka z wystawy: Wystawa Legionów Polskich, Warszawa 1917 r.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret młodej kobiety - inż. Wanda Wojciechowska

gwasz, węgiel, papier jasnobrązowy, 37 x 28,5 cm;
sygn. p.d.: l. gottlieb, napis l.d.: Geneve 928.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pijak, około 1927-1930

olej, płótno; 39,7 x 50,4 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Isadora Duncan

akwarela, papier
59 x 42 cm

liczba obiektów: 230