1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

6-82, 1982

kolaż, akryl, papier, płyta
37 x 37 cm (z autorską oprawą)

na odwrocie nalepki:
ADVANCE Agency for Modern Artists GmbH, Düsseldorf
oraz Galerie Franz Swetec Düsseldorf, 1982

Kreis und Quadrat. Post-Konstruktivismus In Polen, Depolma-Ars Polona Galerie, Düsseldorf, 1982
Sechs Künstler aus Polen, Galerie Franz Swetec, Düsseldorf, 1982/1983

Zdjęcia Henryka Stażewskiego w swojej pracowni, wraz z oferowaną pracą, zamieszczone są w: Henryk Stażewski: ekonomia myślenia i postrzegania, red. M. Jurkiewicz, J. Mytkowska, W. Borowski, Warszawa 2006, s. 230 i 231

cena wywoławcza: Wykup abonament

gwasz, papier naklejony na płytę; 16,5 x 16,5 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: H.Stażewski

Kompozycja geometryczna, 1930/77

Serigrafia, papier; wym.: 700 x 790 mm; sygn. oł. p.d.: 71/100 H. Stażewski 1930/1977. Stan zachowania: bardzo dobry.

Teka, 1977

Teka 4 serigrafii, Wydawnictwo: Edition Hoffman, Friedberg. Grafiki z tekstem Ryszarda Stanisławskiego; wym.: 600 x 600 mm; egz. nr 85/100, plansze sygnowane przez artystę p.d. H. Stażewski 1977, l.d.: 85/100. Teka w stanie bardzo dobrym, nie zawiera dwóch obiektów przestrzennych.

Kompozycja abstrakcyjna linearna

grafika - sitodruk?, papier; 60,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: H. Stażewski
na odwrocie napis długopisem: STAŻEWSKI
przed konserwacją

Kompozycja, 1976 r.

serigrafia/papier, 58 x 58 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: ' H. Stażewski 1976' i opisany l.d.: '28/100'

Relief niebieski nr 57, 1973 r.

relief, akryl/płyta, 60 x 60 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr 57-1973 | H. Stażewski'
na odwrociu papierowe nalepki z opisem pracy z galerii Foksal i Galleria Milano

- Galeria Foksal, Warszawa
- galeria Millano, Mediolan
- kolekcja prywatna, Kraków

Relief nr 3, 1980 r.

relief, akryl/płyta, 63 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr.3 | 1980 | H.Stażewski'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy

- kolekcja prywatna, Niemcy

Nr 49 (Homage a Malewicz nr II), 1978

tech, mieszana, płyta, 100 x 100 cm
opisany na odwrocie: nr 49/ 1978/ H. Stażewski/ Homage a Malewicz nr II

Kompozycja abstrakcyjna

akwarela, gwasz, ołówek/papier, 27 x 39 cm
sygnowany l.d.: 'STAŻEWSKI'
STAN ZACHOWANIA:
papier w górnej krawędzi pracy nadpalony

Kompozycja, 1978 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, deska, 28 x 28 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1978 | H. Stażewski'

PARTUM, 1970

Litografia, papier; 22 x 22 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: H.Stażewski

Jest to okładka tomiku wierszy Andrzeja Partuma z 1970 r. zatytułowanego "Partum".

Nr 117, 1975 r.

akryl/płyta pilśniowa, 100 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `nr 117 | 1975 | H.Stażewski`

- kolekcja prywatna, Niemcy

Relief nr 7, 1977 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa, 64 x 64 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `nr. 7 | 1977 | H. Stażewski`

- kolekcja prywatna, Niemcy

Dwaj muzykanci, 1950 r.

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany p.d.: `Stażewski`
na odwrociu [wtórna] sygnatura: `H.Stażewski`, poniżej nieczytelna pieczątka

- Henryk Stażewski. Ekonomia myślenia i postrzegania, [tekst] Andrzej Turowski, [red.] Małgorzata Jurkiewicz, Joanna Mytkowska, Wiesław Borowski, Warszawa 2005, il. s. 93
- Bożena Kowalska, Henryk Stażewski, Warszawa 1985, s. 27 (jako "Grajkowie")

Relief nr 31, 1969 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `nr 31 - 1969 | E-I | H. Stażewski | GROUP 3`
na odwrociu papierowe nalepki wystawowe z opisem pracy z Phoenix Art Museum oraz z Albright-Knox Art Gallery

- zakup bezpośrednio od artysty
- Gruenebaum Gallery, Nowy Jork
- Albright-Knox Art Gallery, Buffalo
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

- “17 Contemporary Artists from Poland", Albright-Knox Art Gallery, Buffalo N.Y., 26.09 - 31.10.1976 r.
- “Paintings by Henryk Stażewski", Phoenix Art Museum, 23.07 - 29.08.1976
- “Paintings by Henryk Stażewski", Gruenebaum Gallery, Nowy Jork, 5.05 - 31.05.1976

Relief nr 56, 1973 r.

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `nr 56 - 1973` poniżej `H. Stażewski`
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy z Galerii Foksal oraz z Galleria Milano

- Galeria Foksal, Warszawa
- galeria Millano, Mediolan
- kolekcja prywatna, Kraków

Nr 73, 1976 r.

akryl/płyta, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `nr. 73 | 1976 | H. Stażewski`

- dom aukcyjny DESA Kraków
- kolekcja prywatna, Warszawa

KOMPOZYCJE GEOMETRYCZNE, 1984

serigrafia na papierze,
14,5 x 13,5 cm (wymiar każdej pracy w świetle passe-partout),
każda sygnowana i datowana ołówkiem p.d. "H. Stażewski 1984”

SZKICE TRZECH AKTÓW KOBIECYCH

ołówek na kartonie naklejonym na tekturę, 25,5 x 18 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "H. Stażewski”,
przedarcia (podklejone), drobne ubytki.

Rysunek ze szkicownika z lat II wojny.
Proweniencja: ze zbiorów Tadeusza Kowalskiego z Radości, przyjaciela artysty.

liczba obiektów: 616