1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Plac Zamkowy, 2017

olej, płótno, 46 x 55,5 cm
sygn. p. d.: E. DWURNIK 2017 oraz na odwrocie: 2017 E.DWURNIK | "PLAC ZAMKOWY" | NR XI - 789 - 6800

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pomarańczowe tulipany, 2017

olej, płótno, 33 x 24 cm
sygn. p. d.: E. DWURNIK 2017 oraz na odwrocie: 2017 E. DWURNIK "POMARAŃCZOWE TULIPANY" | NR XXIII - 1152 - 6814

Plac Zamkowy, 2018

Olej na płótnie, 24 x 33 cm

Egipt - Pany, 2012 r.

akwarela, tempera/papier, 46 x 27 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'EGIPT-PANY !! E.DWURNIK.2012''

RZYM, 2016 - 2017

olej, płótno 200 x 275 cm
sygn. d.śr.: E.Dwurnik 2016 - 17
sygn. i opisany na odwrocie: 2016 E.DWURNIK "ROMA" (RZYM) NR: IX - 2233 6666

Z cyklu 379-6786-XXV

olej na płótnie
90 x 80 cm

Jakieś kwiatki (2013)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
46x27 cm

Sasanka (2013)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
46x27 cm

Larum z cyklu Sportowcy, 1973 r.

akryl, olej/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'E. Dwurnik | 1973', '241 XV-40' oraz 'Sportowcy'
tytułowany wewnątrz przedstawienia: 'LARUM'
na odwrociu nalepki galeryjne: BWA w Łodzi, ZPAP Galeria Nowa Brama, BWA w Słupsku, BWA Wałbrzych, BWA Kraków, ZPAP Studio w Warszawie, BWA w Białymstoku, BWA Rzeszów Odział w Krośnie, Galeria 72 w Chełmie, BWA Płock, Muzeum Alvara Aalto w Jyväskylä oraz nalepka galeryjna z opisem obrazu

- BWA, Wałbrzych 1975
- "Dwurnik - Kalina", Galeria Teatru Studio, Warszawa 1975-76
- Galeria Kordegarda, Edward Dwurnik, Wystawa malarstwa 13-28.02.1977, Warszawa,
- BWA, Łódź, 1978
- Arsenał, BWA Białystok 1979
- "Jyväskylä Talvi Edward Dwurnik, Kuvia Polasta", Aalvar Alto Museo, Jyväskylän, Finlandia, 27.01-20.02.1983
- Galeria 72, Muzeum Sztuki Współczesnej, Chełm 26.01.1984-20.02.1984
- Galeria Nowa Brama, Słupsk, 07-08.1985
- BWA, Opole, 12.1985-01.1986
- BWA Rzeszów-Krosno, 1985

- Edward Dwurnik, Wystawa malarstwa, Galeria Kordegarda, Warszawa 13-28.02.1977, s. 2, poz. 7
- Dwurnik. Spis prac malarskich, red. Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", (08.09-07.10.2001), Cykl XV, poz. 40, nr 241

Emigracja, 1985

akwaforta, papier; 64,5 x 49 cm (odcisk płyty),
74,5 x 56 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: EDwurnik 85 (ołówkiem); nr odbitki i technika l. d.: 1/28, akwaforta (ołówkiem);
tytuł pośrodku u dołu: "Emigracja" (ołówkiem).

Jestem na Ciebie uczulona, 1976 r.

litografia/papier, 63 x 49 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Jestem na Ciebie uczulona" (63 x 49) 1/3, E. Dwurnik 76' oraz pieczęć autorska

Pomarańczowe tulipany 2017

Olej na płótnie, 30 x 30 cm

Żółte tulipany, 2017 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.:'2017 | E. DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "ŻÓŁTE TULIPANY" | NR:XXIII - 1340 - | - 7148'

Czerwone tulipany, 2017 r.

olej/płótno, 33 x 24 cm
sygnowany i datowany l.d.: '2017 | E.DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E.DWURNIK | "CZERWONE | TULIPANY" | NR: [XXIII] - | 1165 - 6827'

Kraków, 2017 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E.DWURNIK | "KRAKÓW" | NR: [IX] - 2257 - | 6741'

Plac Zamkowy, 2017 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2017 | E.DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E.DWURNIK | "PLAC | ZAMKOWY" | NR: [XI] - 783 - | - 6793'

Kościół św. Ducha, 2017 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany, datowany i opisany ś.d.: 'Gitarzystki. E.DWURNIK | 2017'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E.DWURNIK | "KOŚCIÓŁ ŚW. DUCHA" | NR: [XI] - 785 - | - 6796'

Zamek Królewski, 2017 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E.DWURNIK | "ZAMEK KRÓLEWSKI" | NR: [XI] - 772 - |- 6765'

Teatr Polski, 2017 r.

olej/płótno, 46 x 55,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '2017 MATEJKO | E.DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E.DWURNIK | "TEATR POLSKI" | NR: [XI] - 788 - 6799'

Nujpwiesrosytapowiatmalarznetyrok, 2015 r.

akwarela, gwasz/papier, 19,5 x 26,3 cm
sygnowany i datowany u dołu: '2015' | NIKIFOR | NUJPWIESROSYTAPOWIATMALARZNETYROK | DWURNIK'

liczba obiektów: 1062