1 zł
2 600 000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dziewczyna z Marsylii

litografia barwna/papier, 53,5 x 42,5 cm
l.d.: pieczęć owalna ATELIER KISLING oraz numer ołówkiem: IX/LXX

cena wywoławcza: Wykup abonament

KISLING Mojżesz (1891-1953)

René Héron de Vilefosse, L`Epopée bohémienne (Epopeja cyganska)

folio,w oryginalnej oprawie plociennej , naklad 230 egz. Ieden z 10 egz. autorskich na papierze japonskim, egz. no 7, 24 lolorowe litografie Kislinga, 12 na papierze japonskim, 12 na papierze welinowym, piec naglowkow Kislinga w akwaforcie, plus litografia Kilslinga przedstawiajaca Modiglianiego;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Jean Giono, Provence (Prowansja)

folio, w oryginalnej oprawie plociennej , 12 kolorowych litografii Kislinga naklad 280 egz., jeden z 45 egz. na papierze holenderskim zawierajacy dodatkowo 12 litografii Kislinga bialo czarnych na papierze chinskim; egz. no 128;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dziewczyna z Marsylii , 1950 r.

olej/płótno, 101 x 73 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Kisling | 1950`
na odwrociu dwie papierowe nalepki paryskiej firmy `ANDRE CHENUE et FILS` oraz papierowa nalepka z tytułem i opisaniem obrazu

- Kohn, Paryż, 13.06.1996, poz. 78
- Galerie Matignon, Paryż 2003
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

- J. Kessel, J. Kisling, Kisling, Turin 1971, vol. I, s. 87, nr 32
- Katalog aukcji, Kohn, Paryż, 13.06.1996, poz. 78, s. 19

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z Saint-Cyr, 1924 r.

olej/płótno, 50 x 67 cm
sygnowany l.d.: `Kisling

- kolekcja prywatna, Francja

- J. Kisling, H. Troyad, Moise Kisling, catalogue raisonné, Paris 1982, tom 2, nr 49, s. 268 (w erracie jako Pejzaż z Saint-Cyr, 1924 r.)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bouquet de fleurs, ok 1935-39 r.

olej, płótno
53 x 46 cm
sygn. l.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Vase de lys, 1935

olej, płótno
54 x 73 cm
sygn. p.d. Kisling

Bibliografia:
Jean Kisling, Kisling, 1891-1953, Paris, 1995, Tome III n° 117 repr. s. 247.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Nu allongé dans l`herbe

olej, płótno
21 x 26 cm
sygn. p.d. Kisling

Bibliografia:
J. Kisling; Kisling 1891-1953;tome II, Paris - Turin 1982, n° 83, repr. s. 312

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Katarzyna (Przed oknem), 1928 r.

olej/płótno, 81,3 x 60 cm
sygnowany l.d.: `Kisling`

- Albert Croquez, Paryż, od 1932 roku
- Christie`s, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Rio de Janeiro
- Galerie Charles-Auguste Girard, Paryż
- Sotheby`s, Nowy Jork
- Christie`s, Nowy Jork
- XVIII Biennale Sztuk Pięknych, Wenecja, lipiec-sierpień 1932, nr 359 (tytuł: "Devant la fenêtre")
- G. Charesol, Moise Kisling, Paris 1948, s. 47, 95
- J. Kessel, J. Kisling, Kisling, Turin-Paris, 1971, vol. I, s. 331, nr 48

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret brunetki

litografia barwna/papier, 50 x 34 cm
sygnowana ołówkiem na suchej pieczęci p.d.: `Jean Kisling`, opisana l.d.: `13/150`
sygnowana na kamieniu p.g.: `Kisling`

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca, 1948 r.

litografia barwna/papier, 75 x 56 cm
sygnowana ołówkiem na suchej pieczęci p.d.: `Jean Kisling`, opisana l.d.: `XV | L`
sygnowana na kamieniu p.d.: `Kisling | Sanary | 1948`

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mimozy, 1941 r.

litografia barwna/papier, 43,5 x 54,5 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jean Kisling` oraz owalny wycisk `ATELIER | KISLING`, l.d.: `44/150`
sygnowana i datowana na kamieniu l.d.: `Kisling datowany p.d. New York 1941`

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiety

litografia, papier; 53 x 42 cm (arkusz);
sygn. l. d. na płycie: Kisling
l. d.: owalna pieczęć oraz nr: IX / LXX

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mimozy w wazonie, 1952

litografia barwna, papier; 44,7 x 54,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. g. na płycie: Kisling/ 1952
sygn. i opis u dołu ołówkiem l. d.: XLI / L,
p. d. podpis syna artysty Jeana Kislinga w owalnej, suchej pieczęci: ATELIER/ KISLING.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z Sanary-sur-Mer, 1951 r.

olej, płótno, 60 × 73 cm
sygn. i dat. l. d.: Kisling 1951
na krośnie nalepki: z Galerii Drouant-David w Paryżu, Musée du Petit Palais z Genewy, maszynopis: DOND`ARTHUR RUBINSTEIN 1984 , M.KISLING z numerem: 76, okrągła: H.GERFAUD(…)Paris, INTERNATIONAL ART TRANSPORT (…)PARIS oraz maszynopis z tytułem pracy i wymiarami

- Galeria Drouant-David, Paryż
- Kolekcja Arthur Rubinstein, Los Angeles
- Musée du Petit Palais, Genewa
- Kolekcja prywatna, Francja
- Kolekcja prywatna, Polska

Kisling. Ibaraki, Muzeum d`art Moderne, 1.01-1.06.2007,
Yokohama, Sogo Museum 26.06- 8.08.2007
Kitakyushu Municipal Museum, 1.09- 8.10.2007
Fuchu, Fuchu City Art Museum of Art, 13.10-18.10.2007
Nagoya, Matsuzukaya Museum 23.10-24.12.2007

Reprodukowany:
Jean Kisling, Henri Troyat, Wyd. Jean Kisling, Tom 2, 1982, nr XXIV, str. 254.
Millon & Associes - Matsart, Paris & Jerusalem, International Fine Art Summer Auction, 2011, poz.120

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Lilie

litografia barwna, 56,5 × 44 cm (odcisk płyty), 75 × 54 cm (wymiar arkusza)
sygn. na płycie l. d.: Kisling, l. d.: H. C./25 "s"
oraz w p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/ KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bażant

olej, płótno; 39 x 55 cm;
sygn. l. d.: Kisling
na odwrocie 4 nalepki:
z odręcznym opisem tuszem: 2311. Kisling / Faisan (bażant);
z MODERNE GALERIE Thannhauser, na Theatinerstrasse 7 z numerem 91;
z nieokreślonej galerii z napisem Kunst Abtlg,
oraz z Madryckiej galerii Celini

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret dziewczynki

akwatinta na papierze welinowym, 42 x 34,5 cm numerowana ołówkiem przez artyste 21/64

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Les orchidées, 1938

olej, płótno
54 x 73 cm
sygn. l.d. Kisling

proweniencja:
Galerie Marcel Bernheim, Paris Collection privée, Paris Vente anonyme, Sotheby's New -York, 4 mai 2011, lot 240 Collection privée
bibliografia:
Jean Kisling, Kisling catalogue raisonné 1891 - 1953, tome 2, Paris, 1982, n° 83, repr. page 211 (f)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bouquet d'anémones dans un vase

olej, płótno
33 x 41 cm
sygn. l.d. Kisling

wystawiany:
Chagall and the circle of jewish painters of the 20the century, Wally Finlay galleries, Palm Beach, decemebre 2013-janvier 2013, repr. au catalogue p.28-29 Un certificat de Monsieur Jean Kisling sera remis à l'acquereur Cette oeuvre sera repr.e au catalogue raisonné de l'oeuvre de Jean Kisling actuellement en préparation par Messieurs Jean Kisling et Marc Ottavi (f)

liczba obiektów: 475