1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Projekty malowideł ściennych do kościoła

Wygnanie z Raju, Mahabeusze, Ukrzyżowanie,
Zmartwychwstanie;
akwarela, gwasz, papier, 21 x 11,5 cm
(każdy), sygn. u dołu: JM,
opisane u dołu: skala 1:20

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret Janikowskiego

ołówek, papier,
23,7 x 21,5 cm;
na odwrocie napis: Janikowski / około 1898

Projekt malowidła ściennego do kościoła

- 1 plansza
projekt plafonu: Matka Boska Łaskawa,
akwarela, gwasz, papier,
37,5 x 23,5 cm; (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: MEHOFFER

Portret mężczyzny

ołówek, papier żeberkowy,
58,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis autorski?: O. Honorat (?) Jezuita w Wojczy /

Portret aktora

węgiel, papier,
47,7 x 30,8 cm

Anioł śmierci

litografia, papier żeberkowy,
58 x 39 cm;
sygn. p. d.: Józef Mehoffer (na płycie)

Szkice architektoniczne, 1939

Pięć arkuszy ze szkicownika artysty z fragmentami ołtarza w Turku, ratusza w Poznaniu i in.
oprawione wtórnie w ramie z passe-partout;
ołówek, papier; formaty różne: 27 x 19,5 cm, 32,5 x 19,5 cm
część sygnowana, datowana i opisana przez artystę: "Przeróbka ołtarza w Turku / Józef Mehoffer / 1939", "Poznań Ratusz" i in.

Projekt sztandaru I Brygady Legionów Polskich

ołówek, papier czerpany,
41 x 31 cm;

OKŁADKA CHIMERY

(nr 6), 1899 litografia barwna,
18 x 14 cm sygnowana na kamieniu p.d. "Józef Mehoffer 1899"

W OGRODZIE, 1943 R.

olej/tektura, 52 x 69 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Józef Mehoffer | 1943`
Opinia: Paulina Chmielewska

Jan Stanisławski

litografia, papier
68 x 47 cm;
u dołu napis: Jan Stanisławski (na płycie)
napis u dołu z prawej: Józef Mehoffer (ołówkiem), pint 1910 (flamastrem)

PŁACZźCE WIERZBY NAD STAWEM, 1927

olej, płótno
52 x 69 cm
sygnowany l.d.: Józef Mehoffer

Projekty malowideł ściennych dokościoła - 5 plansz

mniejsze: Wygnanie z Raju, Mahabeusze, Ukrzyżowanie, Zmartwychwstanie; większa, projekt plafonu: Matka Boska Łaskawa,
akwarela, gwasz, papier
21 x 11,5 cm (4 projekty),
mniejsze prace sygn. u dołu: JM, opisane u dołu: skala 1:20
większa: 37,5 x 23,5 cm
(w świetle oprawy) sygn. p. d.: MEHOFFER
prace w oddzielnych ramach;

Szkice architektoniczne

Pięć arkuszy ze szkicownika artysty z fragmentami ołtarza w Turku, ratusza w Poznaniu i in. oprawione wtórnie w ramie z passe-partout
ołówek, papier
formaty różne: 27 x 19,5 cm, 32,5 x 19,5 cm
część sygnowana, datowana i opisana przez artystę

Zakryta czarnym płaszczem, 1905-1907

akwatinta, akwaforta
wym.: 147 x 97 mm
sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer; grafika z cyklu: Tancerka guerro, 1905-1907.
Lit.: Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej, Kraków1964, poz. 432.

1. Portret O. Joachima Berthier, Dominikanina we Fryburgu w Szwajcarii, 1918

akwaforta, sucha igła
wym.: 265 x 208 mm
niesygn.; na odwrocie grafika Zuchwały ogrodnik (poz. 154).
Lit.: Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej, Kraków1964, poz. 441.

2. Zuchwały ogrodnik II, 1912
akwaforta
wym.: 215 x 300
niesygn.; na odwrocie Portret o. Joachima Berthier (poz. 152).
Lit.: Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej, Kraków1964, poz. 439.

Pokonany Anioł, lata 30. XX w.

Litografia
wym.: 355 x 250 mm (plansza 500 x 385 mm)
sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer.

ULICZNY SPRZEDAWCA - studium

rysunek węglem
42 x 29,5 cm
sygnowany l.d. "Jozef Mehoffer"

Projekt witraży do kościoła

św. Stanisława Kostki na Dębnikach w Krakowie, 1932-38
ołówek, papier
34 x 16 cm; (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: JM na odwrocie napis: Projects des derniers vitraux / non executes (Cracovie - Dębniki)

Radziwiłłowie

frontispis książki J. Czarneckiego;
cynkografia, papier
27,5 x 15,8 cm;
sygn. na płycie u dołu: Józef Mehoffer

liczba obiektów: 431