1 zł
2 600 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Koń Carogród, 1871

akwarela, papier,
20 x 26 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie odręczny napis: ?Carogród" koń/ wyścigowy k cia Romana Sanguszki/ szkic z natury Juliusz Kossak/ r. 1871 oraz nalepka DESY
z 1967 roku.

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Portret konny hr. Łączyńskiego, ok.1864

Akwarela, papier;
41 x 47 cm
Sygn. p.d. Juliusz Kossak

Na odwrocie odręczny opis:
Akwarela ta (portret ś.p. Łączyńskiego/ malowana w roku zdaje mi się 1864 jest/ oryginalną pracą ś.p. ojca mojego Juliusza/ Wojciech Kossak/ Kraków 1926 r.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Szkic ołówkowy

do cyklu (?): "Dawne ubiory i uzbrojenia w X - XVI w." dla Tygodnika Ilustrowanego. Ołówek, papier; wym.: 10 × 17,5 cm (w ramie za szkłem: 32 × 39 cm). W dolnym prawym narożniku sygn. artysty "JK".
Ślady zawilg. i zaplam., zabrązowienie papieru. Rysunek nie otwierany. Na rysunku 6 postaci (w tym osoba duchowna, przed nią klęcząca postać, wokół inne osoby towarzyszące) oraz numeracja rzymska XIII (zapewne chodzi o wiek do którego odnoszą się rysowane stroje).

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Szkic ołówkowy

do cyklu (?): "Dawne ubiory i uzbrojenia w X - XVI w." dla Tygodnika Ilustrowanego. Ołówek, papier; wym.: 10 × 17,5 cm (w ramie za szkłem: 33 × 39 cm). W dolnym prawym narożniku sygn. artysty "JK".
Ślady niew. zawilg., rysunek nie otwierany. Na rysunku 5 postaci (w tym Władysław Jagiełło do pasa, głowa dygnitarza, 3 postacie w całości: kobieta i 2 mężczyzn) oraz numeracja rzymska XV i arabska 1501 (zapewne chodzi o wiek do którego odnoszą się rysowane stroje). Na odwrocie zapiska z epoki: "Stwierdzam, że niniejszy szkic jest roboty mojego dziadka Juljusza Kossaka Magdalena Kossak Płarzewska".

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

JAN III POD WIEDNIEM

Chromolitografia wg akwareli z r. 1882;
50 x 91 cm
Sygnowany na płycie śr. d.: Juliusz Kossak 1882,. p.d.: LIT. W ZAKŁ. CZEIGERA W WIEDNIU

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Emil - studium konia araba siwego

ołówek, akwarela, papier,
22 x 29 cm (w świetle oprawy).
Na odwrocie:
-) poświadczenie autentyczności podpisane przez kapitana Zbigniewa Drzymuchowskiego skoligaconego z Juliuszem Kossakiem (Lwów 1921),
-) napis: Studium portretowe konia araba siwego Emil ze stadniny Juliusza Dzieduszyckiego w Jarczowicach, ta sama treść powtórzona na drukowanej naklejce.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

ZAMIEĆ, 1893

akwarela, papier,
36.3 x 43.5
sygn. l.d.: Juliusz Kossak | 1893

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

JEŹDZIEC NA BIAŁYM KONIU, 1888

akwarela, papier,
35.2 x 42 wymiary w świetle passe-partout
sygn. p.d. dwukrotnie: ołówkiem: Juliusz Kossak |188[.]; tuszem: Juliusz Kossak | 1888.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wjazd cesarz Franciszka Józefa do Krakowa, ok. 1890

Chromolitografia wg akwareli z 1880;
wym.: 490 x 590 mm;
sygn. pł. l.d.: Juliusz Kossak 1880; nota typograficzna pł. l.d.: Seitz Wandsbeck chrom. [Kunstanstalt G.W. Seitz, Hamburg-Wandsbek].

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Stanisław Rewera Potocki wracający z wyprawy tureckiej przyjmuje wyoraną buławę, 1877

Litografia barwna wg obrazu z 1873;
wym.: 340 x 740 mm;
sygn. pł. p.d.: Juliusz Kossak / Monachium / 1873; p.d. pł.: nieczytelna sygnatura wykonawcy litografii (Thurnanger [?] Lith.). Grafika, wykonana w zakładzie Lemerciera w Paryżu, premia TPSP za rok 1877/1878.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Portret konny Eustachego Sanguszki

akwarela, papier,
20 x 16 cm,
sygn. p.d.: Juliusz Kossak 1869

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

AMAZONKA NA BIAŁYM KONIU Z PINCZEREM - PORTRET MARIANNY Z DROHOJOWSKICH KS. WORONIECKIEJ, 1876

Akwarela na szkicu ołówkowym, papier;
31,8 x 26 cm
Sygnowana p.d.: Juliusz Kossak | 1876 | w Kernasówce Stan zachowania: ślady po wodzie w prawym górnym narożniku i przy dolnej krawędzi.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Przed walką, 1891

akwarela, papier
36 x 27,5 cm
sygn. p.d. Juliusz Kossak / 1891

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

TOMASZ ŁUBIEŃSKI POD WAGRAM W 1809, 1867 R.

akwarela, gwasz/papier,
53 x 86 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `Juliusz Kossak | 1867`

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Jeździec na koniu (Krakowiak wyznania Mojżeszowego), 1893

Litografia podkolorowana akwarelą; wym.: 270 x 210 mm; sygn. piórem l.d.: Kossak 1893; poniżej kompozycji dedykacja Juliusza Kossaka z datą 1898.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Pasący się koń, 1893

Litografia; wym. pl.: 220 x 280 mm, sygn. na pł. l.d.: JKossak/1893.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Łby końskie, 1893

Litografia; wym. pl.: 220 x 280 mm, sygn. na pł. ś.d.: JKossak/1893.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Studium konia, 1880

akwarela, papier,
24 x 34 cm w świetle oprawy;
l. d. napis: Studyum z natury śp. Ojca mojego / Juliusza / z roku 1880 / Wojciech Kossak/ zaświadczam 1923.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Cherubin Gniewosz w bitwie pod Suczawą w 1497 r.,

1890 Bitwa pod Suczawą w 1497 r.
akwarela, papier,
43,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Kossak / 1890
por.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Wrocław ? - Ossolineum, 1988, ss. 89-93, il. 647.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Studium konia, 1880

akwarela, papier,
24 x 34 cm w świetle oprawy;
l. d. napis: Studyum z natury śp. Ojca mojego / Juliusza / z roku 1880 / Wojciech Kossak/ zaświadczam 1923;

liczba obiektów: 438