1 zł
2 600 000 zł

BATOWSKI-KACZOR Stanisław (1866 Lwów -1946 Lwów)

Przed domem

olej, tektura, 32,5 x 24 cm; sygn. p.d.: Batowski
napis z lewej: 29 IV/ 1919
na odwrocie napis: 29 IV 1919 / willa Jana Jarzyny na ul. Poniatowskiego / Batowski

cena wywoławcza: Wykup abonament

W JASYR, 1940 r.

Gwasz, karton; 51,4 x 70 cm
Sygnowany czarnym gwaszem l.d.: W JASYR | Djabelski most - przez Dniestr; oraz p.d.: S. Batowski XI | 1940

NAPAD NA DWÓR, 1939 r.

Gwasz, karton; 43 x 50,5 cm (w świetle ram)
Sygnowany ołówkiem l.d.: S. Batow... | Zapol... | 1939

OBRONA TREMBOWLI

gwasz, 42 x 26,5 cm, w świetle passe-partout, sygnowany po prawej "S.Batowski"

Zajechał posłaniec

olej, tektura; 55 x 44 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Batowski

Nad rzeką

olej, tektura, 32 x 23,5 cm; sygn. u dołu: S. Batowski

Natarcie husarii pod Chocimiem w 1621 roku, 1928

tryptyk;
olej, tektura, płótno naklejone na tekturę
71 x 45,3 cm

"Wyprzęganie koni"

olej, płótno dublowane, wym.: 45 x 65 cm
sygn. p.d.: S. Batowski Czerwonogród 1907

GORLICE

olej na sklejce, 14,5 x 23,5 cm, sygnowany p. d. "Batowski Gorlice"

DOMEK W OGRODZIE

olej na tekturze, 15 x 23,5 cm sygnowany l. d. "Batowski"

PRZYSZŁY UŁAN

Olej, płótno; 62,3 x 43,4 cm
Sygnowany amarantowym olejem l.d.: Ułan oddziału Józefa Mączki | Stanisław Ignacy Batowski | we wieku lat 13 i 10 miesięcy |
+ 17 . IX 1939 | 2 7. II. 1917 S. Batowski

Obrona Trembowli

gwasz, 42 x 26,5 cm w swietle passe - partout; sygnowany po prawej "S. Batowski"

Przed dworem, 1942

olej, tektura,
34.5 x 54 cm
sygnowany l.d.: S Batowski 1942

PORTRET DZIEWCZYNKI

Olej, płótno; 39,5 x 28,4 cm
Sygnowany wiśniowym olejem p.g.: S. Batowski

STUDIUM WALCZĄCYCH JEŹDŹCÓW

Olej, płótno naklejone na tekturę; 60,3 x 49 cm
Niesygnowany, podwójnie datowany ołówkiem
l.g.: 1896 oraz l.d.: 1896

WJAZD DO WSI

Olej, płótno; 54,4 x 37,4 cm
Sygnowany czerwonym olejem p.d.: S. Batowski
Na krosnach cztery prostokątne słabowidoczne pieczęcie z firmy „Iskra” Karmańskiego

MÓJ OGRÓD, 1935 r.

Olej, płótno; 75,8 x 50,8 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: S. Batowski | 1935 - „Mój ogród”

DOM WŁASNY ARTYSTY, 1918

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 16 x 18 cm, sygnowana l.d. "Batowsk/ 4.8.1918"

Konnica kozacka na ulicach Lwowa, 1916

olej, płótno 54 × 70
sygnowany u dołu po lewej: "S. K. Batowski 1916"

liczba obiektów: 286