1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Czerwone i żółte tulipany, 2017 r.

olej/płótno, 81 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2017 | E.DWURNIK'
na odwrociu opisany: '2017 | E. DWURNIK | "CZERWONE I ŻÓŁTE | TULIPANY | NR: XXIII - 1134 - 6747'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja abstrakcyjna, 2007 r.

olej, technika własna/płótno, 30 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2007 | E.DWURNIK | [XXV] - [258] [G.] | [3654]'

Przemyśl, 2007

akryl, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. dat. i opisany p. d.: 2007 / PRZEMYŚL E. DWURNIK;
na odwrocie opis autorski: 2007 / E. DWURNIK / "PRZEMYŚL" NR: IX- 1364-3758.

NOWY JORK, 2004

Gwasz, papier; 18 x 24 cm
Sygnowany p.d.: 2004 E. Dwurnik; po srodku N.Y.C.

*opłata droit de suite

Tulipany 1, 2015 r.

olej/płótno, 40 x 30 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK | 2015'

TURYŚCI, 1971

olej, płótno
114 x 146 cm
opisany: >>TURYŚCI<< 97.
na odwrocie:
197 TURYŚCI E.DWURNIK/ 1971. IX,/ 97 IV/97 V/ przemalowany XII 1972
nalepka autorska:
1971 IX - 1972 XII / EDWARD DWURNIK przemalowany / CYKL IV Chmury / TYTUŁ Turysta. / WYMIARY 114 x 146cm / TECHNIKA olej. / NR:97.

BWA Legnica 1974
BWA Okręg Warszawski 1974
Teatr Galeria XII 1974 - I 1975
BWA Łódź 1978
BWA w Białymstoku 1979
Galeria sztuki współczesnej BWA Olsztyn 1980
BWA Płock 1982
BWA Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin 1982
BWA Płock 1982
BWA Rzeszów, Krosno 1985
BWA Opole XII 1985 - I 1986

* opłata z tytułu "droit de suite"

PRZYSIĘGA NA WIERNOŚĆ, 1973

akryl, olej, płótno
147 x 115 cm
sygn. p.g.: E. DWURNIK 73.;
l.g.: >>PRZYSIĘGA NA WIERNOŚĆ<<; p.d.: 101.
na odwr. na płótnie sygnatura i napis: 101 [w ramce] E. DWURNIK | 73.
Na odwrocie na płótnie nalepki:
- 1. informacyjna autorska z datą 13 I 1973;
- 2. z wystawy w Galerii Studio (16 XII 1974 - 15 I 1975);
- 3. zaproszenie na wystawę ZPAP i BWA w Toruniu, 15 IX - 10 X 1976;
- 4. zaproszenie na spotkanie autorskie z Edwardem Dwurnikiem, salon BWA Zamość, 25 V 1974;
Na odwrocie na krośnie nalepki:
- 1. BWA Białystok 1979;
- 2. Alvar-Aalto-Museo Finlandia;
- 3. Muzeum w Chełmie, Galeria 72, 26 I - 20 II 1984 r.;
- 4. BWA Wałbrzych [uszkodzona];
- 5. BWA Płock 1982;
- 6. BWA Łódź, ZPAP 1978;
- 7. Galeria Sztuki Współczesnej BWA Olsztyn, grudzień 1980.

JAROSŁAW, Z CYKLU PODRÓŻE AUTOSTOPEM, 1980

akryl, olej, płótno
116 x 88,5 cm
sygn. p.d.: E. DWURNIK 1980 | 685 [w ramce] | Podróże autostopem | NR: 191 | IX [w ramce] | JAROSŁAW [w ramce]
na odwr. na płótnie sygn.: E. DWURNIK | 1980. | IX [w ramce] - 191- 685 [w ramce]
na górnym krośnie nalepka z danymi obrazu

Czerwone tulipany, 2017

Olej na płótnie, 30 x 24 cm

BŁĘKITNE FALE, 1992

olej, płótno, 74 x100 cm
sygn. p.d.: E DWURNIK
opisany na odwrocie: 1.III.92 / E.DWURNIK / NR:XX.25 / 1767

Szczecin

litografia barwna/papier, 44 x 35 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'E /A Szczecin E. Dwurnik 2002'

Sekstet nowoczesny, 1999 r.

inkografia/papier, 38 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Edwurnik', opisany l.d.: '2/100'

Basen zdrowotny/Rynek Nowego Miasta, 2008 r.

inkografia/papier, 47 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: ‘EDwurnik’, opisany l.d.: ‘9/100’

Dwie kobiety grają w tysiąca z cyklu Robotnicy, 1986 r.

olej/płótno, 148 x 114 cm
opisany u dołu: 'DWIE KOBIETY GRAJĄ W TYSIĄCA'
sygnowany, datowany i opisany: '1986 | DWURNIK. | [DWIE KOBIETY | GRAJĄ W | TYSIĄCA] | XVI - 187 [1171]'

- Spis cykli malarskich Edwarda Dwurnika, oprac. Pola Dwurnik, Cykl XVI Robotnicy (1975-1991), poz. 187, s. nlb.

Płonąca głowa z cyklu Robotnicy, 1985 r.

akryl/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Płonąca Głowa. | E.DWURNIK. 85'
opisany na odwrociu:'120X 100 | 1985 | E. DWURNIK | PŁONĄCA GŁOWA | NR: XVI-130-1055'

- kolekcja prywatna, Francja
- Spis cykli malarskich Edwarda Dwurnika, oprac. Pola Dwurnik, Cykl XVI Robotnicy (1975-1991), poz. 130, s. nlb.

Ocean, 2016

olej, płótno, 114 x 146 cm
sygn. na odwrocie: 2016 / E.DWURNIK / "OCEAN" / NR. XX-196-6191

Krynica - Muzeum Nikifora, 1979

akwarela, papier, 62 x 54 cm, sygn. p.g. E.DWURNIK; na odwrociu: "Krynica", data 1979, pieczątki autorskie oraz pieczęc "ARS POLONA"

Warszawa - Most Poniatowskiego, 1979

akwarela, karton, 62 x 54 cm, sygn. p.g. E. Dwurnik; na odwrociu: "Warszawa - most Poniatowskiego", pieczątki autorskie, pieczęć "ARS POLONA"

Kielce, 2002 r.

cynkografia/papier, ed. E/A 39 x 49 cm, (w świetle passe - partout), oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'Edwurnik 2002' opisany u dołu: 'E/A Kielce'

*opłata droit de suite

Miasto, 1994 r.

olej/tempera/płótno, 50 x 54 cm, oprawiony, sygnowany i datowy p.d: '94 | E. DWURNIK' sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'E. DWURNIK | 1994 | XI (w ramce) 2029 (w ramce)'

- Dom Aukcyjny REMPEX, 2007

*opłata droit de suite

liczba obiektów: 1062