1 zł
2 600 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Przejażdżka konna

Akwarela, papier,
21 x 40 cm (kształt wachlarza),

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wielbłąd, [1865-1866]

Akwarela, papier;
wym.: 7 x 10 cm;
sygn. p.d. monogramem K.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Tygrys, 1866

Akwarela, papier;
wym.: 7 x 10 cm;
sygn. p.d. monogramem K i datowany 1866.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Owca i baran, 1865

Akwarela, papier;
wym.: 7 x 10 cm;
sygn. p.d. monogramem K i datowany 1865.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

PORTRET GENERAŁA JÓZEFA DWERNICKIEGO, 1894 R.

akwarela/papier, gwasz,
37,5 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `Juliusz Kossak 1894`

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Krakus na koniu

sygn. p.d.
akwarela, papier
23.5x18.5

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Zestaw 6 rysunków

Mamy racławickie kosy?, z cyklu Pieśń Legionów, 1893
Wizyta w stadninie
Mohort orze ziemię, w którą wbita jest szabla?, z cyklu "Mohort" W. Pola, 1882
Z rozkazu króla mam oddać tę zbroję i konia z rzędem, z cyklu "Mohort" W. Pola (fragment kompozycji), 1882
Wesele krakowskie, 1895
Targ na konie pod Wawelem

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Zestaw 6 rysunków

Farys na pędzącym koniu, 1887
Stado Przybysława Śreniawity ("Białonóżka"), 1873
Odsiecz Smoleńska, 1874
Książę Jeremi Wiśniowiecki na mogile, 1885
Kmicicowa kompania, 1885
Ostatnie chwile Stefana Czarnieckiego, 1885

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Zestaw 6 rysunków

Złożenie zdobycznych sztandarów przed Napoleonem
Seweryn Fredro rozbija pułk huzarów pruskich pod Peterswaldem, 1883
Major Jan Gołkowski gromi Kozaków Dońskich, 1898
Luzak pancernych, 1877-1880
Pochód Tatarów przez step, 1887
Bitwa z Tatarami

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Farys na pędzącym koniu, 1887

Ołówek, sepia;
wym.: 65 x 80 cm,
sygn. p.d.: Kossak. Zachowana ochronna kalka.
Lit.: K. Olszański, "Juliusz Kossak", Ossolineum 1988, poz. 419.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

La Marraine (1880)

Akwarela
Syg. i datowany l. d.
38,5 x 53 cm (w świetle passe-partout)
Bibliografia : Kazimierz Olszanski, Juliusz Kossak, Ossolineum, Wroclaw etc. 1988, n°439 (reprudkcja wersji lithograficznej)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Król Jan III Sobieski pod Wiedniem

heliograwiura, papier,
39 x 74,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Kossak / 1870

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

SZWOLEŻER, 1876 R.

akwarela/papier,
52 x 34 cm
sygnowany i datowany l. śr.: `J Kossak | 1876`

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

POSTACIE W STROJACH HISTORYCZNYCH

akwarela/papier, 17 x 12 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `J.K.`

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Zima

akwarela, papier, 22 x 56 cm;
sygn. p. d.: Juliusz Kossak / 1888

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

TABUŃCZYK, 1875

akwarela, papier,
36.8 x 26.5
sygnowany l.d.: Juliusz Kossak | 1875
na odwrocie kartka z atestem prof. Feliksa Kopery potwierdzającego autorstwo Juliusza Kossaka (Kraków, dn. 4 lutego 1947 r.)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Bitwa z Tatarami

Ołówek, papier; wym.: 39,5 x 59 cm, niesygn.; papier naklejony na tekturę, zachowana kalka ochronna.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wizyta w stadninie

Ołówek, papier; wym.: 22 x 35 cm, sygn. p.d.: Juliusz Kossak; w lewej dolnej częśći: Oryginalny rysunek mego ś.p. Ojca Juliusza - Wojciech Kossak oraz ślad pieczęci lakowej.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Ołówek, papier; wym.: 49 x 83,5 cm; niesygn.; w dolnej części: Oryginalny rysunek mego ś.p. Ojca Juliusza - Wojciech Kossak oraz ślad pieczęci lakowej. Papier naklejony na karton, ubytek prawego górnego narożnika, ślady naddarcia i zaplamienia papieru.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Targ na konie pod Wawelem

Ołówek, papier; wym.: 50 x 67,5 cm, sygn. l.d.: J. Kossak; w p.d. obca sygnatura; uszkodzenia marginesów.

liczba obiektów: 438