1 zł
2 600 000 zł

FIJAŁKOWSKI Stanisław (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

Postylla - Ofiarowanie, 1976

Linoryt; wym.:360 x 415 mm (plansza 480 x 570 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 76, l.d. tytuł, śr.d.: odb.[itka] próbna. Pod kompozycją dedykacja autorska.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Czerwona szarfa, 1995

Serigrafia barwna; wym. komp.: 665 x 480 mm (plansza: 910 x 696 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 95, l.d. tytuł. Odbitka nr 3/20.

Kompozycja - 7 VI 60

akwarela, papier,
21,7 × 29,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: 7.VI.60 poniżej: ugier jasny,umbra naturalna, umbra palona, sienna/palona, kadm żółty, ultramaryna

11 X 70, 1970 r.

olej/płótno, 60,5 x 73 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `wrzesień 1970 FIJAŁKOWSK 11X70 41/70`

- Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa, 17.06.2009
- kolekcja prywatna

Trudy na autostradzie dla niebieskiego posłańca, 1991 r.

olej/płótno, 100,5 x 81,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: "S. Fijałkowski - 1991 | Trudy na autostradzie dla | niebieskiego posłańca`, na dolnej listwie: `279`, na płótnie pieczątka wywozowa

- Dom Aukcyjny Agra Art, Warszawa 20.11.2005
- kolekcja prywatna

- Łódź, Muzeum Sztuki w Łodzi, 18.VI - 25.VIII.1996
- Bytom, Centrum Sztuki, Galeria Kronika, 13.IX - 30.X.1996

- Droga. Stanisław Fijałkowski, katalog ywtsawy, wyd. Muzeum Sztuki w Łodzi (18.VI - 25.VIII.1996), Centrum Sztuki, Bytom, Galeria Kronika (13.IX - 30.X.1996), Łódź 1996, poz. kat. 6, il. barwna s. 14.

Równowaga dnia wewnątrz, 1965

akryl, płótno; 26 x 20,5 cm;
napis na odwrocie: S. Fijałkowski, 1965

Zupełnie nowa autostrada I (2007)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, węgiel, płótno
100x100 cm

Wyjątkowy tydzień

sygn. p.d.
linoryt (3/15)
46.8x34.2 cm

6 V 2002, 2002 r.

akwarela, tusz/papier, 25 x 18 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: `S.Fijałkowski`
opisany u dołu l.d.: `6 V 2002`, ś.d.: `22/2002`

Postylla - Gody w Kanie Galilejskiej, 1976 r.

linoryt/papier, 35,5 x 41 cm
sygnowany i opisany ołówkiem: l.d.: `Postylla - Gody w Kanie Galilejskiej e.a. S. Fijałkowski ` 76`

Cztery, 1972

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. na blejtramie: SFijałkowski - Cztery

Estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Marzec 1999, 1999 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: `S. Fijałkowski Marzec 99 22/99`

Estymacja: 40 000 - 60 000

Późna i gwałtowana wiosna, 1996 r.

olej/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany, datowany i pisany na odwrociu: `S. FIJAŁKOWSKI - PÓŹNA I GWAŁTOWNA WIOSNA 1996 13/96`

Literatura:
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, cz. X., nr 139, kat. 237, s. 216 (il. barwna), s. 253 (katalog).

Estymacja: 40 000 - 60 000

30IV2013a-A3.psd

grafika komputerowa
30 x 42 cm

4V2012-2a-A3.psd

grafika komputerowa
30 x 42 cm

Bez tytułu, lata 2000`

grafika, papier
10,7 x 8,3 cm
sygn. p.d. (ołówkiem)

12 XI 70, 1970 r.

olej/płótno, 79,5 x 100
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: `S. Fijałkowski 12 XI 70 93/70`

Literatura:
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, poz. kat. 106, s. 143.

Estymacja: 75 000 - 85 000 zł

Replika pejzażu z Zamościa, 1958 r.

olej/płótno, 51 x 61 cm
sygnowany p.d.: `S. Fjałkowski`
opisany na odwrociu: `Pejzaż - 1958, 1958 replika mego obrazu z Muzeum Sztuki w Łodzi`

Estymacja: 60 000 - 80 000 zł

4 Listopada 2012

sygn. p.d.
serigrafia (23/50)
73x52 cm

10 X 2012

sygn. p.d.
serigrafia (20/60)
77x50 cm

liczba obiektów: 593