1 zł
2 600 000 zł

PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Dzień 24, 1966

technika mieszana, 150 x 130
nie sygnowany; na odwrociu napis: Pągowska / Dzień 24 / TERESA PĄGOWSKA 1966/ 150 X 130 (technika mieszana) / Dzień 24 dwudziesty czwarty.

cena wywoławcza: Wykup abonament

TANCERKA, ok. 1959

serigrafia {nakł. 102 egz.],
39 x 29 cm,
sygnowana ołówkiem p.d. "T.Pagowska"

Klucz niebieski, 1999

olej, płótno,
30.3 x 30 cm
sygn. l.d.: TP [monogram wiązany] na odwr. g.: TERESA PĄGOWSKA KLUCZ NIEBIESKI 30 x 30 | 1999

Ptak spragniony, 2004

olej, płótno,
30x30 cm

Ptak Srokawy, 2004 r.

olej/płótno,
30 x 30 cm,
sygn.

Czajnik, z cyklu Przedmioty, 1996

olej, płótno
46 x 46 cm

Klucz niebieski, 1999

akryl, płótno, 30 x 30 cm,
sygn. l.d.: TP, opisane na odwrocie

Z cuklu Klucze

olej, płótno
30x30 cm

Erotyk, 1992

tempera, akryl, płótno,
139.5 x 130 cm
sygn. l.d.: TP. [monogram wiązany] 92, na odwrocie na g. żerdzi flamastrem: TERESA PĄGOWSKA [skreślone: EROTYK] 140 x 130 cm 1992 ERO, p.g.: PN, na l. żerdzi u d.: TERESA PĄGOWSKA i skreślone dane dot. obrazu

Trwoga L`Angoisse 1965

olej na płótnie, wym.: 138 x 150 cm,
sygn. p.d.: T.P, oraz na odwrocie.

AKT, 1993

collage, 64 x 47 cm,
sygnowany l.d. "Teresa Pągowska/1993", na odwrocie nalepka Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie ul. Hoża 40

Akt 1963

akryl, płótno, 36,5 x 55 cm;
dat. i sygn. na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 63

Owoc południowy, 2002

olej, płótno,
30x30 cm

Mój dzięcioł

2001 r.
akryl, płótno
50x50

Na kanapie, 1980

rys.ołówkiem, papier
49 x 63,5 cm

Trwoga 1965

olej, płótno, 138 x 150 cm;
sygn. p.d.: TP.
Na odwrocie napis autorski: TERESA PĄGOWSKA 1965 / 138 x 150 cm / TRWOGA / L`ANGOISSE
Obraz wystawiany w Zachęcie w 1968 r.

Postać 1995

akwarela, gwasz, tektura,
34 x 16 cm (w świetle passe-parout);
sygn. i dat. p. d. : TP . 95

DZIEŃ SZESNASTYZ CYKLU DNI, 1966 r.

Olej na płótnie 155 x 145 cm
Sygnowany na odwrocie - "Teresa Pągowska 1966"
Obraz opisany na odwrocie
Wystawiany - Teresa Pągowska. Malarstwo, Galeria Zachęta, Warszawa IX.1966 r.
Literatura - Teresa Pągowska. Malarstwo, katalog wystawy, oprac.Z. Kępiński, Warszawa 1966, poz. kat. 19.

Czarne krzesło 1999

olej, płótno, 46 x 46 cm; sygn. p. d.: TP

Czajnik czerwony, 2000

olej, płótno
wymiary: 30x30 cm

liczba obiektów: 288