1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Kościółek 1

atrament, tektura, 12,8 x 17,8 cm, 1952,
niesygnowany.
Posiada atest Fundacji Nowosielskich.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kościółek 2

niesygnowany.

Jezioro małe I lub Słońce wschodzi nad Serwami, 1964 r.

olej/płótno, 37 x 54 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. NOWOSIELSKI, 1964'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy oraz papierowa nalepka z opisem pracy: 'Obraz Jerzego Nowosielskiego “Jezioro małe I" | malowany na Suwalszczyźnie nad jeziorem Serwy | w 1964 r podczas kręcenia filmu Jarosława | Brzozowskiego “Interpretacje". Film ten otrzymał nagrodę | Gran Premio Bergamo'

- kolekcja prywatna, Szwajcaria

Akt we wnętrzu, około 1965 r.

olej/płótno, 79,5 x 59 cm

OPINIE:
- do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich

- kolekcja Eugene'a Ordona z Wayne State University w Detroit
- dom aukcyjny Okna Sztuki, Milanówek

Czarny akt w oknie, 1987 r.

olej/płótno, 100 x 120 cm

na odwrociu dedykacja: 'Kochanemu Panu Rajmundowi Jerzy Nowosielski'

- 6 stycznia 1988 r. obraz otrzymał w prezencie Rajmund Kalicki - pisarz, tłumacz i znawca literatury latynoamerykańskiej, redaktor "Twórczości"
- Galeria Fibak, Warszawa, 2008
- kolekcja prywatna

Cerkiewka, 1992 r.

olej/płótno, 75,5 x 60,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1992'

Projekt witrażu

akwarela, ołówek/papier, 32,5 x 23 cm
sygn. p.d.: JN
na odwrociu szkic ołówkiem

Plaża, 1987

olej, płótno naklejone na deskę; 39,5 x 60 cm;
na odwrocie data: 1987 oraz nalepka Galerii Grafiki i Plakatu L'Affiche Warszawa Hoża 40

Martwa natura, 1997 r.

serigrafia barwna/papier 92 x 70 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', l.d.: '47/50'

Abstrakcja czerwona, 1995 r.

serigrafia barwna/papier 99 x 70 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1995 r.', l.d.: '36/60'

Akt z miastem, 1999 r.

serigrafia barwna/papier 85 x 70 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', l.d.: '29/60'

Akt z lustrem, 1998 r.

serigrafia barwna/papier 90 x 70 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1998 r.', l.d.: '50/64'

Martwa natura, 1947 r.

olej, płótno, 37,5 × 69,5 cm
sygn. na odwrocie: J. NOWOSIELSKI, na odwrocie szkic malarski olejem (abstrakcja)

Wystawiany i reprodukowany:
Jerzy Nowosielski. Państwowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa 2003, il. 71, s. 45

Święty Augustyn

gwasz, tusz, ołówek, papier; 22,5 x 17,3 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N.;
na odwrocie napis: S Augustyn / biskup Hippony

Projekt ołtarza

technika mieszana, papier; 33 x 23,6 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N.;
na odwrocie rysunek duchownego we wnętrzu kościoła

Akt, 1982

olej, płótno
96,3 x 81,2 cm
na odwrocie: Jerzy Nowosielski / 1982

Kobieta na tle miasta, 1971

olej, płótno, 81 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/ 1971

GIMNASTYCZKI, połowa lat 50. XX w.

obraz dwustronny; na odwrocie: PORTRET KOBIETY
tempera, deska
40 x 25 cm

Autentyczność obrazu potwierdzona przez Fundację Nowosielskich.

AKT KOBIETY, 1960

olej, płótno
72,5 x 59,5 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI

Obraz posiada atest Fundacji Nowosielskich w Krakowie, gdzie został skatalogowany.

BRUNETKA, 1963

obraz dwustronny; na odwrocie: PORTRET W BIAŁEJ BLUZCE, lata 50. XX w.
olej, dykta
46,2 x 34,8 cm

Potwierdzenie autentyczności i datowanie obrazu - Fundacja Nowosielskich, Kraków.

liczba obiektów: 1183