1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Projekt ornatu - część górna kolumny

węgiel, papier kalkowy,
68 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Mehoffer

cena wywoławcza: Wykup abonament

Projekt witaża

Psalm o miłosierdziu Bożym (trzy kwatery)
akwarela, tusz, podrysowanie ołówkiem, papier naklejony na tekturę, 31,5 x 67 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie fragmenty 2 nalepek wystawowych (z tytułem Szkic banku, jedna z nr. 33595) oraz nalepka z tekstem autorskim (częściowo zdarta - tu m.in. Projekty kompozycyjne do ...; ... w Łańcucie ... ; wł. autora)

Św. Marek Ewangelista

kredka na papierze, 56,5 x 42,5 cm,
sygn. p.d.: Józef Mehoffer
(po konserwacji)

Portret O. Joachima Berthier, Dominikanina we Fryburgu w Szwajcarii, 1918

akwaforta, sucha igła; wym.: 265 x 208 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer.

Portret mężczyzny

ołówek, papier żeberkowy,
58,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis autorski?: O. Honorat Jezuita w Wojczy / około r. 1920 - 22

Szkice postaci i martwej natury

trzy plansze zestawione we wspólnej (wtórnej) oprawie;
arkusz z lewej: napis u dołu słabo czytelny, na odwrocie: Studia do Piłata / Stacje Krzyżowe / OO Franciszkanie - Kraków; arkusz środkowy: studia rąk, napis u dołu: Rożnowa (54) (? - słaboczytelny);
arkusz z prawej: szkic kompozycji martwej natury z notatkami kolorystycznymi autora, napis na odwrocie: De Jean; czarna kredka, papier żeberkowy (Ingres), 47,5 x 31,5 cm (arkusz)

Miłosierdzie

litografia/papier, 49,5 x 39 cm
sygnowany ołówkiem p. d.: `Józef Mehoffer`

PORTRET MŁODEJ KOBIETY EN PIED (GIZELI OSKAROWEJ SCHENKEROWEJ?), [ok. 1925 lub po]

Węgiel, papier żeberkowy; 66,2 x 39,1 cm
(łącznie z doklejonym u dołu paskiem identycznego papieru wys. 5 cm).
Sygnowany po prawej u dołu ponad doklejonym paskiem papieru węglem: Józe. Mehoffe.
[imię i nazwisko zakończone kolofonami]; na odwrocie w prawym górnym narożniku ołówkiem zapiski wykonawcy oprawy: skrócić | biała ramka cannelur (?) | tekt. 70 x 43.;
u dołu po środku tą samą ręką ołówkiem: Z Dąbrowski (?; z Dąbrówki?)

Hoc Est Enim Corpus Meum

- projekt witrażowy do kościoła na Helu, ok. 1935
ołówek, akwarela, papier,
49,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napisy odręczne: "Okno rybackie", "Hel szkic niedokończony"

Szkice architektoniczne

Pięć arkuszy ze szkicownika artysty z fragmentami ołtarza w Turku, ratusza w Poznaniu i in. oprawione wtórnie w ramie z passe-partout.
ołówek, papier; formaty różne: 27 x 19,5 cm, 32,5 x 19,5 cm
część sygnowana, datowana i opisana przez artystę: "Przeróbka ołtarza w Turku / Józef Mehoffer / 1939", "Poznań Ratusz" i in.

PORTRET DOKTORA ANTONIEGO KROKIEWICZA, 1921

Węgiel, papier żeberkowy z filigranami (wzdłuż bocznych krawędzi w połowie wysokości: M B M; tylko przy prawej w dalszym ciągu: FRANCE oraz u dołu: INGRES D` ARCHES) przyklejony dolną (!) krawędzią do nowszej kartonowej podkładki; 62,7 x 47,7 cm (krawędzie arkusza nieregularne, tak, jak został zdjęty z sita)
Sygnowany węglem w lewym górnym narożniku pod dedykacją: Drogiemu doskonałemu Przyjacielowi | Doktorowi Antoniemu Krokiewiczowi | Józef Mehoffer r. 1921.; tamże przy górnej i lewej krawędzi ślady laku.
W prawym górnym narożniku i przy prawej krawędzi ubytki papieru spowodowane przez kołatki (anobidae), zapewne żerujące na kleju.

OBIEKT WYCOFANY

Portret mężczyzny

ołówek, papier żeberkowy,

Szkice architektoniczne

ołówek, papier; formaty różne:
27 x 19,5 cm, 32,5 x 19,5 cm
część sygnowana, datowana i opisana przez artystę: Przeróbka ołtarza w Turku / Józef Mehoffer / 1939, Poznań Ratusz i in.

Madonna wśród kwiatów

olej, sklejka, 70,2 x 50,5 cm
sygn. p.g.: Józef Mehoffer

Projekt okładki czasopisma Sztuka Polska

chromolitografia; 38,5 x 28,8 cm;
sygn. na płycie: Józef Mehoffer 1903.

TRÓJCA ŚWIĘTA W TYPIE TRONU ŁASKI

PROJEKT MOZAIKI DO CZASZY KOPUŁY KATEDRY ORMIAŃSKIEJ WE LWOWIE, 1899-1903 lub 1911-1913
Akwarela, gwasz, złoto malarskie na szkicu ołówkowym, papier naklejony całą powierzchnią na karton; tondo, średnica 22,1 cm (w świetle starego passe-partout typu "wiedeńskiego"); oprawiony między dwie tafle szkła w tzw. "szkatułkę".
Sygnowany piórem i czarnym tuszem u dołu nieco po lewej: MEHOFFER; na plecach przyklejona pionowa kartka papieru z certyfikatem autentyczności, wystawionym w r. 1943 przez prof. Feliksa Koperę; jej górna i dolna krawędź ostemplowane ukośnie błękitnym tuszem jego pieczątką z faksymile podpisu w ten sposób, by fragmenty odcisku znajdowały się już na kartonie; tamże poniżej maszynopisowego tekstu opinii w lewym dolnym narożniku piórem i atramentem dedykacja: Na pamiątkę | Święceń Kapłańskich | koch. [anemu] siostrzeńcowi | Ks. Wenacjunszowi (sic) |... Ignacowie.

Projekty witraży

trzy plansze zestawione we wspólnej (wtórnej) oprawie; arkusze narożne z przedstawieniem Matki Boskiej - jako Mater Dolorosa - niosącej
koronę cierniową w asyście anioła; arkusz środkowy z trzema projektami witraży; ołówek (arkusz środkowy), piórko, tusz (arkusze boczne),
papier;
31,5 x 27,5 cm (arkusz środkowy); 31,5 x 9,5 cm (arkusze boczne); sygn. u dołu: Józef Mehoffer (arkusz z lewej)

Portret Heleny Modrzejewskiej, 1885 r.

ołówek/papier, 23 x 17,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Józef Mehoffer | 885`

Portret mężczyzny

ołówek, papier żeberkowy,
na odwrocie napis autorski?: O. Honorat Jezuita w Wojczy /
około r. 1920 - 22

liczba obiektów: 431