1 zł
2 600 000 zł

MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Akt śpiącej kobiety, ok. 1925-1930

olej, płótno,
81 x 65 cm
sygnowany na awersie l.g.: Muter
W maju 1993 obraz przekazany w depozyt do Muzeum Narodowego w Warszawie.
Obraz ze zbiorów Art-B

cena wywoławcza: Wykup abonament

olej, płótno,
60,5 x 73,5 cm;
sygn. p. d.: MUTER
na odwrocie fragment portretu, na tym napis: Paysage / No 20 F / 100.000, oraz nalepka: Maxwell Galeries, San Francisco z autorem, tytułem, techniką i datą 1923; oraz nalepki z numerami: 23, M 19355

Para nad brzegiem rzeki

olej, sklejka, 50 x 61
nie sygn.; na odwrociu nalepki: "13052 Mela MUTER / HB 50 x 61 / Couple au bord de / l’eau", "GZ8" oraz okrąła pieczęć "GN (wiązane)"

Pejzaż z Saint-Tropez, ok. 1921

olej, płótno,
73 x 92 cm
sygnowany p.d.: Muter

Schody, 1933

olej, płótno,
55 x 38 cm;
sygn. p.d.: MUTER oraz sygn. l.d.: Muter
Na odwrocie na płótnie napis: Escalier / No 10P /
Muter oraz nalepki z Galerii Gmurzyńskiej w Koeln z tytułem: Treppen. por.: Mela Muter. 1876 - 1967.
Retrospektiv-Ausstellung, Koeln - Galerie Gmurzyńska 21. X - 1. XII. 1967, poz. kat. 45 - tu jako: Treppen, 1933;
Mela Muter. 1876 - 1967, Kobenhavan, Kunstforeningens Hus 20. II - 15. III. 1968, poz. kat. 22 - tu jako Trapper, 1933

Droga za lasem

olej, płótno,
73 x 92 cm;
sygn. l.d.: Muter

Martwa natura z kwiatami i winogronami

olej, sklejka,
46 x 38 cm;
sygn. p.d.: Muter

Obraz dwustronny:

Martwa natura z kwiatami, Pejzaż z rzeką
olej, sklejka
58 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
strona z pejzażem sygn. p.d.: MUTER

PEJZAŻ POŁUDNIOWY Z MIASTECZKIEM

Olej, sklejka; 62 x 50 cm
nie sygnowany

Portret Marysi (1923)

sygnowany p.g.
olej, deska
57x48

Głowa kobiety

olej, płótno, 55 x 33 cm;
sygn. l.d.: Muter
na odwrocie na płótnie napis autorski: MUTER / tete de femme / No 10M 55 x 33, sygnatura powtórzona na krośnie Muter

Zaułek

olej, sklejka,
54,5 x 46,3 cm;
sygn. l.d.: Muter

Most w Avignon

olej, sklejka,
46,3 x 54,5 cm;
sygn. l.d.: Muter

Pejzaż z kwitnącymi drzewami, 1921-24

akwarela, ołówek na papierze, 35,5 x 50

Nad rzeką, ok.. 1927

rysunek dwustronny, na odwrocie Łodzie
akwarela, tusz na papierze, 36 x 55,5 cm
sygn. p.d.: "M", na odwrocie p.d.: "Muter"

Portret dziewczyny, lata 1920-te

olej na płótnie dublowanym, 54 x 46 cm

Portret oraz Pejzaż ze Szwajcarii (Morcote), 1915

Portret:
olej, płótno,
87 x 82 cm
na rewersie Pejzaż ze Szwajcarii (Morcote), 1915 olej, płótno, 83,5 x 89,5 cm (w świetle ramy)
Pejzaż ze Szwajcarii (Morcote), 1915:
olej, płótno,
83.5 x 89.5 cm
na awersie PORTRET, w stosunku do pejzażu kompozycja odwrócona o 90°
olej, płótno, 87 x 82 cm (w świetle ramy)
sygnowany l.g.: MUTER

PORTRET DZIEWCZYNKI

Olej, płótno; 55 x 46 cm
Sygn. l. g.: Muter.
Na poprzeczce krosna uszkodzona nalepka papierowa paryskiej galerii Josepha Biluet`a

Barki na Rodanie

olej, sklejka, 38 x 46 cm
sygn. l.d. Muter
na rewersie napis: "126/7 Mela MUTER NC 7/8/75" i naklejka "Barque sur la Seine"
obraz repr. w katalogu wystawy "Ecole de Paris. Artyści żydowscy z Polski w kolekcji Wojciecha Fibaka", Pałac Poznańskich w Łodzi 1998 (poz. kat. 89)

liczba obiektów: 376