1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, 1918

tusz lawowany, papier; 33 x 46,5 cm w św. p-p.;
dat. p. d.: 8 październik 1918;
na odwrocie pieczęć owalna z napisem: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Matka i syn (Krzyżyk matczyny)

sygn. p.d.
tusz, akwarela, papier
16x23 cm (w świetle passe-partout )

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM GŁOWY MĘSKIEJ, 1902

olej na tekturze, 36,5 x 27,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "J. Malczewski 1902”
Na odwrocie kartka Muzeum Narodowego w Warszawie datowana: "24 maj 1952. /Depozyt Tomasz Kluz Warszawa ul. Narbutta 5. / Obraz J. Malczewskiego GŁOWA STARCA”.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety z cyklu Salome, 1912

olej, tektura, 72 x 92 cm
sygn. l.g.: J. Malczewski/ 1912

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena symboliczna, 1906

olej, płótno, 65 x 36 cm
sygn. l. d.: J. Malczewski 1906

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET, ok. 1918

olej, tektura
27,3 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. wzdłuż l. krawędzi: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STOGI, 1904

olej, deska
15,5 x 24,5 cm
sygn. przy górnej krawędzi: J Malczewski 1904
Na odwr. napis ołówkiem: "STOGI" 1904 | Jacka Malczewskiego. Ponadto czerwoną kredką: 45/26 (w ramce) oraz: B[...] Lp. 57

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

NIEŚMIERTELNOŚĆ, 1907

olej, deska
54 x 45,5 cm
sygn. l.d.: 1907 | J Malczewski

Na odwr. nalepki wystaw w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z 1907 i 1925 roku (druk, atrament, stempel):
- 1. No 4957 | Nazwisko autora Jacek | Malczewski | Rodzaj dzieła olejny | Tytuł Głowa | Rozmiar | Własność [tekst przekreślony] | Warszawa d. 16/29 IV 1907; [wzdłuż krawędzi:] Tow. Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskiem;
- 2. 0872 Autor Jacek Malczewski | Tytuł Głowa Rodzaj dzieła ol. | Cena - Własność [tekst przekreślony] Data nadesłania 4/V 1925

Obraz reprodukowany lub opisany w:
- Katalog wystawy jubileuszowej Jacka Malczewskiego, TZSP Warszawa czerwiec 1925, s. 11, nr kat. 133 (jako Głowa; własność Stanisława Holenderskiego z Zawiercia).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy studni, początek XX w.

olej, deska, 40 × 32 cm
sygn. l. d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci - praca dwustronna

tusz/papier, 21,6 x 28,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `JMalczewski` oraz pieczęcie: `79` | `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety

litografia, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. g.: Jacek Malczewski;
w kompozycji litografowany czterowiersz: "Serce, jakieś ty przestronne....."
z sygnaturą Karola Brzozowskiego (1821-1904) - poety, tłumacza Biblii, powstańca styczniowowego.
Litografia wykonana w1881 r. w Zakładzie Litografii Artystycznej Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret młodej kobiety z różą, 1909

olej, tektura, 72,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski 1909

Obraz po konserwacji.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic plenerowy ok. 1906

tusz lawowany, papier; 29 x 37,5cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, 1918

tusz lawowany, papier; 46,2 x 33cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kompozycja wielopostaciowa

piórko, tusz, papier; 31,5 x 42cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Motyw z miasteczka

kredka, papier; 17,8 x 23,7cm;
sygn.l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium pejzażu - Widok z pracowni artysty, ok. 1910

olej, tektura; 25,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

TAŃCZĄCA PARA

olej, ślady kredki, jedwab
41 x 26 cm
sygn. p.d.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET ALEGORYCZNY, 1914

olej, tektura
46 x 38 cm
sygn. l.d.: 1914 J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

KARYKATURY, przed 1914

pióro, tusz, papier firmowy TPSP w Krakowie
21 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.g.: JMalcz (inicjały wiązane)

liczba obiektów: 1290