1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

KOSYNIERZY, około 1950

Olej, płótno; 66 x 100 cm
Sygnowany p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
Na krosnach nalepka papierowa z napisem na maszynie wypełnionym czarnym atramentem: Obraz St. Czajkowskiego p. t.: Kosynierzy, technika olej, płótno nr katalogu 653 brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981.
Na nalepce pieczęć Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, Pl. Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa, tel. 27-69-13 z nieczytelnym podpisem.

cena wywoławcza: Wykup abonament

FURTA KOŚCIOŁA BERNARDYNÓW NA CZERNIAKOWIE

Olej, tektura; 68 x 53 cm
Sygnowany l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

Kościół św. Katarzyny, 1911

PEJZAŻ Z WIATRAKIEM, 1936

olej na tekturze, 38,5 x 47,3 cm,
sygnowany l.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI / - BOROWNIK 1936"

ŚWIĄTKI NAD NARWIĄ

Akwarela, papier; 17 x 22,8 cm
Na odwrocie napis ołówkiem: Świątki nad Narwią

DROGA Z PUŁAW DO KAZIMIERZA, 1953

olej na płótnie, 105 x 135 cm,
sygnowany l.d. "STANISŁAW / CZAJKOWSKI / 1953".
Na odwrocie (na płótnie): 1) częściowo uszkodzona nalepka z danymi o obrazie oraz (na krośnie) 2) dwie częściowo uszkodzone kartki z odręcznymi danymi o obrazie, 3) fragment mocno uszkodzonej nalepki z wystawy ZPAP[?], 4) dwukrotny odręczny numer inwentarzowy obrazu w pracowni artysty "St. Cz. inw. 390", 5) odręczne wymiary (ołówkiem)

Pejzaż z kapliczką św. Jana Nepomucena

akwarela, papier, 17,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

Widok z Kazimierza, 1930 r.

olej/tektura, 24,5 x 33,6 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Stanisław Czajkowski 1930`

POD JESIEŃ, 1926

Olej, płótno; 65,8 x 121,5 cm
Sygnowany p. d.: Stanisław Czajkowski. 1926
Na odwrocie nalepki wystawowe: z numerem 17473 | autor: Czajkowski Stanisław|
rodzaj: ol. | tytuł: Pod jesień | cena 800; z numerem 586:
autor: Czajkowski Stanisław | rodzaj: ol. | tytuł: Pod jesień|
podpis: St. Czajkowski - obydwie z datą 1926;
nalepka z Muzeum J. Malczewskiego: wystawa: "To ci śliczności"|
wrzesień 2000 - marzec 2001| autor: Stanisław Czajkowski| tytuł:
Pod jesień | własność prywatna

STOGI, 1928

olej, tektura,
37.8 x 54.5 cm
sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1928.
Na odwrocie resztki nalepki nieokreślonej wystawy oraz nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z tytułem obrazu Stogi.

Widok Góry Kalwarii nad Wisłą

olej, płótno; 50,5 x 83 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI
Na odwrocie nalepiona kartka z nazwiskiem autora i tytułem obrazu.

Sosna, 1902

olej, tektura, wym.: 37 x 22,5 cm
sygn. p.d.: St. Czajkowski 1902
Na odwrocie drukowana naklejka antykwariatu Cz. Garlińskiego, wypełniona atramentem, z datą 1 maja 1917.

Pejzaż wieczorny

olej, płótno, 50 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1943

Kazimierz nad Wisłą

olej, płótno, wym. 45 x 60 cm;
sygn. p.d.: "Stanisław Czajkowski 1951"

W KAZIMIERZU NAD WISŁĄ, 1948 r.

Olej, tektura; 21,3 x 26,8 cm
Sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI, 1948
Na odwrocie nalepka: Stanisław Czajkowski |
MUZEUM W LUBLINIE - ZAMEK | Wystawa 1959 r. |
Autor Stanisław Czajkowski | Tytuł dzieła "W Kazimierzu nad Wisłą" |
Rodzaj olej tekt. wymiar 21,5 x 27
Napisy długopisem: 1) W Kazimierzu nad Wisłą
2) Pana doktora Tadeusza Krzewskiego | proszę o przyjęcie z wyrazami
wielkiej wdzięczności i szacunku | 14 IX 61 Anna Czajkowska

ZAGRODA WIEJSKA, 1909

olej, płótno,
70 x 130 cm
sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1909

PEJZAŻ Z ZAMKIEM

tempera na tekturze, 23 x 28,5 cm,
sygnowana l.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI"

Pejzaż z drzewami

olej, tektura, 51,5 x 68 cm;
sygn. p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI. 1903.

NOC, 1910

Olej, płótno; 47,5 x 68,4 cm
Sygnowany p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1910.
Na krośnie nalepki papierowe (częściowo uszkodzone):
1). Obcięta od góry: Adres Kraków |
Dzieło Noc |
Rodzaj olejne cena 400 K.;
2). "Zakupiono do …| za rok 1910 | …ał Nr 2360"

Bociany, 1912 r.

olej/płótno, 63 x 94 cm
sygnowany p. d.: "1912. Stanisław Czajkowski"

liczba obiektów: 418