1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice chłopów, ok. 1900 r.

kredka czerwona, papier, 23 × 30 cm w świetle passe-partout
Reprodukowany: Jacek Malczewski - rysunki [katalog wystawy opr. A. Konopacki], Zabrze 2009, s. 40, poz. 68

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium starego Hucuła

olej, deska, 31,5 x 22,5 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski.
Ekspertyza Wacławy Milewskiej z dn. 27 VIII 2012

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium siedzącej kobiety

olej, deska, 23 x 16 cm,
sygn. p.g.: J. Malczewski.
Na odwrocie drukowana naklejka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy T. S. P. w Krakowie, plac Szczepański 4, wypełniona atramentem: Autor: Malczewski Jacek / Dzieło p. t.: "Kobieta" / Rodzaj: olejny. Naklejka opatrzona stemplem z numerem 0927.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Źródło

olej, sklejka, 23,5 x 18 cm,
sygn. p.g.: J. Malczewski.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PRELUDIUM, 1918

olej, tektura; 98 x 69 cm,
sygn. l.g.: 1918 JMalczewski
na odwrocie nalepka z wystawy w Muzeum Wielkopolskim z marca 1925 r
oraz szkic twarzy męskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W ogrodzie w Lusławicach - Bronisława Malczewska, siostra artysty, ok. 1924

akwarela, papier; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W świątyni - Upadek Chrystusa pod krzyżem - szkic

olej, tektura; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
p. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Jacek Malczewski z Mieczysławem Gąseckim siedzący przy stole, 1921

olej, płótno; 58 x 68 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: 1921 J. Malczewski
na odwrocie naklejki wystawowe: z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu;
opinia dr. K. Buczkowskiego, który rozpoznaje w ukazanych postaciach osoby Jacka Malczewskiego i Mieczysława Gąseckiego.
Praca wystawiana: Wystawa Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 25.03 - 4.09.2011; Wystawa Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 17.03 - 31.08.2012

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zatruta studnia - szkic, 1901

olej, tektura; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: J. Malczewski / 1901

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zaduma (Mieczysław Gąsecki w oknie dworu w Lutosławicach), 1923 r.

olej, płótno, 32 × 56,5 cm
sygn. i dat. p. d.: J Malczewski/1923

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice (praca dwustronna)

tusz, papier, 18 × 15,5 cm w świetle passe-partout
na odwrocie szkic przedstawiający zaprzęg
Kolekcja Jerzego Panka

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Anioł, lata 1874-1880

tusz, papier, 15 × 25,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Jmalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kłaniam się nisko (autokarykatura Jacka Malczewskiego)

tusz, papier, 12 × 18,5 cm w świetle passe-partout
sygn. pośr.: Jacek Malczewski

Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta w ogrodzie, 1919

olej, tektura; 98 x 68 cm;
sygn. i dat. l. g.: -1919- J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret ułana Pułku Galicyjskiego

olej/tektura, 98 x 68 cm
sygnowany p.d.: 'Jacek Malczewski'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W TATRACH, ok. 1900

olej, deska
20,7 x 37 cm
sygn. p.g.: J. Malczewski
Na odwrocie napisy ołówkiem: W Tatrach (N[...]); wycisk stempla wiedeńskiej firmy z materiałami malarskimi: W. KOLLER |IN WIEN; ponadto stempel własnościowy kolekcji obrazów.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKICE POSTACI I GŁOWA KOBIETY

węgiel, papier
29 x 23,3 cm

Na odwrocie rysunku okrągły stempel z herbem Malczewskich Tarnawa i napisem w otoku: "Ze zbiorów Marii Malczewskiej"; obok odbity numer 112.
Na oprawie dwie nalepki wystaw rysunków Jacka Malczewskiego w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu (21 III - 19 IV 2009) oraz w krakowskim Salonie Antyków Connaisseur (28 V - 31 VII 2009).

Rysunek opisany i reprodukowany w katalogu wystawy:
- Jacek Malczewski. Rysunki. [tekst A. Konopacki], Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, 2009, s. 30, nr kat. 41, il.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY

Olej, płótno, 81,8x56,5 cm,
sygn. l.g.: [18]96 JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Władysława Kurzawy, 1921 r.

olej/płótno, 65 x 55,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: `J. Malczewski | 1921`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Jasiek, 1908

olej, tektura; 42,5 x 22,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Malczewski / 1908

liczba obiektów: 1290