1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Archanioł Gabriel

olej, tektura, 66,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Józef Mehoffer

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret Ireny Solskiej

pastel, tektura, owal,
wym.: 56 x 43 cm
sygn. l.d.: Rachel in femme seule Panu Stanisławowi Tomkowiczowi Józef Mehoffer (1)901;
Opinia p. Joanny Zapiennik-Kossowicz oraz Anny Zeńczak z MN w Krakowie

Portret dr Adama Rydla, ok. 1913

węgiel, papier,
wym.: 38 x 72 cm
sygn. l.d.: Józef Mehoffer; Na odwrocie naklejka drukowana, wypełniona atramentem z nazwiskiem autora, tytułem obrazu i dat 19.X. 1913

Archanioł Gabriel

olej, tektura,
66,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Józef Mehoffer

BIAŁA KAMELIA Ok 1910-1920

Olej na płótnie
51,2 x 42,3 cm
Sygnowany p.d. - "Józef Mehoffer"
Ekspertyza - Anna Zeńczak, 2001 r.

Ostróżki

olej, tektura,
55,5 x 67,7 cm;
sygn. p.d.: Józef Mehoffer (trzonkiem pędzla w mokrej farbie)w załączeniu opinia p. Anny Zeńczak - starszego kustosza Muzeum Narodowego w Krakowie

Wnętrze kościoła w Turku

ołówek, papier, wym.: 20 x 25,5 cm
sygn. p.d.: Józef Mehoffer oraz dedykacja: Pani Jadwidze Miłobędzkiej na pamiątkę kontroli odbytej przez Nią w kościele w Turku"

Przy herbacie

olej, płótno,
60 x 64 cm;
sygn. p.d: Józef Mehoffer.
Na odwrocie naklejka z wystawy nr 40241 i tytuł obrazu: Przy herbacie 10 marzec 19.../nieczytelne

OKŁADKA Sztuki Polskiej. Malarstwo, Feliksa Jasińskiego i Adama Łada Cybulskiego, Lwów 1903

litografia barwna,
38,5 x 28,5 cm
sygnowana l.d. "Józef Mehoffer 1903".

Portret dr Ludwika Friedmana

olej, płótno,
92 x 69 cm;
sygn. p.g.: Józef Mehoffer / 1923.
Na odwrocie na ramie nalepka z nazwiskiem autora, tytułem oraz określeniem właściciela - dr Ludwik Friedman; na blejtramie nalepka z nr 33360 /
Mehoffer Józef (pieczęć) / Portret dr. L. Friedmana oraz data 14 czerwca 1935 r.; na płótnie nalepka z nr 041

Portret damy w sukni balowej

ołówek, papier,
62,5 x 42,5 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: Józef Mehoffer

PORTRET PANI DOKTOROWEJ ŻELECHOWSKIEJ, 1930

Akwarela, pastel, papier naklejony na płótno;
74 x 54,2 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: Józef Mehoffer | 1930
Na odwrociu nalepka: N 071 | 71; druga: Józef Mehoffer | Portret p. Żelechowskiej | w.p. Żelechowskiej Kraków | 93 akw | Na blejtramie l. d. nalepka: 33426 AUTOR MEHOFEFR JÓZEF | TYTUŁ portret Al.Żelechowskiej WYKONANIE wyg.kol. | CENA .. W ŁASNOŚĆ 325 DATA 19 CZERW. 1935

POTOK GÓRSKI

Olej, deska; 15,5 x 23,8 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: J.Mehoffer
Na odwrociu nalepka: SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZ WOJCIECHOWSKI | KRAKÓW UL.ŚW.JANA 3, TELEFON NR 2 | AUTOR Mehoffer | TYTUŁ Potok górski|

Portret dziewczyny

pastel, papier;
18 x 11 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: Józef Mehoffer; na odwrocie nalepka: J"ZEF MEHOFFER | PORTRET DZIEWCZYNY | ZE ZBIOR"W | STANISŁAWA KUTRZEBY*; fragment nalepki: (...) EGZYSTUJE OD 1896 ROKU. | ZALCSZTEIN / WARSZAWA |(...) czna 16 - Telefon 29-82 | WIELKI WYB"R | KSIĄ(...)| HANDLOWYCH | Kopert i Papeterji

Portret kobiety

kredka, papier;
60 x 46 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Józef Mehoffer

Nauka gry

litografia, wym.: 21,5 x 27,5 cm

Nauka gry

litografia, wym.: 24 x 30 cm

Nauka gry

ołówek, papier, wym.: 18,5 x 21,5 cm

Sad w słońcu

olej, tektura 52,3 × 67,8
sygnowany u dołu po prawej: "Józef Mehoffer"

liczba obiektów: 431